Na setkání nazvané Kus řeči s vedením města dorazily desítky místních. Výsledkem je soubor 14 opatření, která mají vést ke zlepšení stavu. „Chápeme rozšířené obavy obyvatel, a proto v ucelené a přehledné podobě sdělujeme stěžejní informace,“ uvedl starosta Tábora Štěpán Pavlík.
Hned na prvním místě je intenzivní dohled a střídání hlídek strážníků a Policie ČR u nádraží v hodinových intervalech a rozšíření času jejich přítomnosti v oblasti od 15 do 23 hodin nad rámec obvyklých kontrol pro toto místo. Dalším opatřením je rozšíření kamerového systému v oblasti Husova parku a zvýšený dohled dispečera na již fungující kamery po 24 hodin denně.
Jako třetí je pak upřednostnění pozornosti městské policie k lokalitám obou nádraží, nábřeží nádrže Jordán, Holečkových sadů a dvou hlavních sídlišť Pražského a Nad Lužnicí.
Starosta Pavlík také zdůraznil, že se vedení města zaměří rovněž na vyvracení či vysvětlování nepravdivých nebo neúplných informací, které mohou způsobovat pocity strachu obyvatel. „I to se bohužel v souvislosti s těmito jevy děje,“ uvedl Pavlík.
„Je vidět, že místní mají zájem o dění ve městě“
O debatu v knihovně byl značný zájem a přítomní ocenili, že se radnice snaží situaci řešit. „Besedy jsem se zúčastnil z důvodu informativního, a abych si poslechl názory hlavně veřejnosti na danou problematiku. Především tedy aktuální kauzu s bezpečnostní situací v Táboře,“ reagoval Matěj Pospíchal.
Beseda byla nad jeho očekávání v celkem klidné atmosféře. „Zazněly zajímavé názory a podněty ke každému tématu. Je vidět, že obyvatelé mají zájem o dění ve městě a snaží se chápat problematiku z širšího hlediska než jen bezhlavě soudit na sociálních sítích. Každému doporučuji, aby se přišel podívat na další debatu,“ řekl dále Pospíchal.
V Táboře řeší posílení bezpečnosti v ulicích, přijmou romského asistenta |
Táborští se chtějí v souvislosti s touto problematikou soustředit také na dokončení přípravy Denního osvětového centra a nočního stanoviště městské policie v objektu restaurace Černá perla nedaleko břehu Jordánu. Dále budou jednat s vlastníky budov vlakového a autobusového nádraží a obchodního domu Dvořák o zavedení, posílení nebo rozšíření kvalitnější a důslednější ochrany pořádku v těchto budovách.
Obyvatelé v posledních měsících upozorňovali právě na lokalitu Husova parku a okolí s tím, že se tam scházejí partičky kluků od 12 do 16 let, kteří jsou mnohdy agresivní. Podobné potíže s dětskými gangy se řešily v Táboře už v roce 2020.
13. dubna 2023 |