Přístřešek bezdomovce zachycený v prosinci. | foto: Jana Pecholtová

V Písku zemřel bezdomovec při požáru přístřešku. Muže místní dobře znali

  • 3
Písečtí hasiči v neděli dopoledne vyjížděli k ohořelému provizornímu přístřešku, uvnitř něhož zemřel člověk. Již v sobotu místní dosvědčili, jak si muž uvnitř rozdělal oheň. Bezdomovce obyvatelé z okolí dobře znali, často s nimi hovořil a vyprávěl jim historky.

Zásah potvrdila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. „Vyjížděli jsme na místo dopoledne, na místě zahynula osoba,“ sdělila mluvčí. Další podrobnosti nesdělila s tím, že případ vyšetřuje policie.

Mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner nechtěl případ dále přibližovat. „Zatím nebudeme dělat závěry, pokračuje vyšetřování. Další informace případně zveřejníme, až budeme na místě hotoví,“ uvedl Matzner.

Přístřešek stál u lávky naproti Hospůdce U Sulana na Budějovickém předměstí. Kdy přesně začal hořet, není zatím zřejmé. Jeden z místních obyvatel však informoval, že již v sobotu kolem poledne, měl bezdomovec v přístřešku zapálený oheň v provizorních kamnech.

Na místě byli i záchranáři. „Posádka vyrazila na místo, bohužel už se osobě nedalo nijak pomoci. Bylo nalezeno tělo bez známek života,“ komentovala mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.

Bezdomovce prý místní znali pod jménem Jano. Dával se s nimi často do řeči. Věděli o něm i díky jeho kolu s motůrkem, které bylo slyšet.

Příjezdu složek IZS na místo si všimla i místní obyvatelka Jana Pecholtová, která kolem lávky prochází několikrát za týden, venčí tam svého psa. „Jano byl moc hodný člověk, přestože si dost vymýšlel. Házel mému psovi stále jídlo nebo mi daroval růženín, který našel v okolí. Říkával, že pracuje jako geolog. Měl spoustu historek,“ vzpomněla si Pecholtová.

Přístřešek měl tvar kruhu postaveného z kamenů. Střecha byla z igelitu. Kolem se válelo spoustu věcí.


Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.