Nejdražší vila v Česku je na prodej za 405 milionů. Podívejte se

  • 168
Pět podlaží, pět ložnic, obytná plocha tisíc metrů čtverečních, hektarová zahrada s basketbalovým hřištěm, skvělá lokalita i výhled...Těžko budete hledat v Česku vilu, která by této konkurovala. Však si ji také majitel cení minimálně na patnáct milionů eur, tedy v přepočtu 405 milionů korun.

Původně na pozemku v rezidenční lokalitě v Praze-Troji a v sousedství botanické zahrady stála „normální“ vila. Jenže čas se ani před domy v této části, které zde stavěli už od dvacátých let úspěšní podnikatelé a továrníci, nezastavil. Noví majitelé tak mají dvě možnosti, buď nákladnou a komplikovanou přestavbu, nebo stržení staré vily a postavení nové.

Pečlivě upravená zahrada je v blízkosti botanické zahrady takřka povinností.

Majitel vily, podnikatel Anthony Denny z Austrálie, zakladatel sítě bazarů AAA Auto, se přibližně před deseti lety rozhodl pro druhou variantu. Dům postavený v roce 1900 už byl ve velmi špatném stavu.

Na svažitém a členitém pozemku tak nechal postavit budovu opravdu monumentální, a to v duchu vil první republiky, aby stylem odpovídala rezidencím v okolí.

I kvůli výhledu se však vila „vyšplhala“ až k pěti podlažím, aby vyšší patra mohla nabídnout terasy a balkony, z nichž se otevírají pohledy na park Stromovka a panorama Prahy za ním.

Pro pohodlí majitelů i hostů je tu k dispozici samozřejmě tichý výtah, vnitřní bazén, dvě garáže s deseti parkovacími místy, sauna i fitness.

„S ohledem na sousedství s botanickou zahradou lze předpokládat, že v bezprostředním okolí se hodně dlouho nic nepostaví, což novému majiteli zaručí maximální soukromí, a to je dnes v Praze čím dál tím cennější benefit,“ vysvětluje Ilona Mančíková, obchodní ředitelka Czech Republic Sotheby’s International Realty, která má vilu ve své nabídce.

Reprezentativní stavba

Rezidence Troja není typická rodinná vila, což je dané i osobou majitele a jeho obchodními aktivitami. Dům lze dokonce rozdělit na „veřejnou“ a privátní část. Díky prosklené fasádě má uživatel neustálý kontakt s rozlehlou zahradou s desítkami vzrostlých ovocných stromů a ořešáků, nechybí dokonce ani malá vinice. K domu totiž patří pozemek, jehož plocha má jeden hektar!

„Ve spolupráci s architektem se majitel rozhodl ctít lokální tradici a zvolil styl po vzoru první republiky, jde tedy vlastně o jakousi repliku domu, jaké v daném území historicky skutečně stály,“ popisuje dům Mančíková.

Vila však nabízí komfort odpovídající současným technologiím, například pokoje s vyhřívanými mramorovými podlahami a nábytkem na míru i domácím kinem. Mimochodem vyhřívaná je i příjezdová cesta k deseti parkovacím místům a dvěma garážím, takže ani v opravdu třeskuté „zasněžené“ zimě není nutné se o ni starat.

Obyvatelé vily se tak mohou věnovat jiným aktivitám, třeba relaxaci ve wellness v bazénu s protiproudem, whirlpoolem, saunou i párou nebo si zacvičit ve fitness. Případně si zahrát basketbal na hřišti na zahradě.

O svou bezpečnost se bát nemusí: „O stávajícím domě mohu prozradit, že má nadstandardně řešený bezpečnostní systém s kamerami a prostorami pro ochranku,“ prozrazuje Ilona Mančíková.

Velká terasa nabízí i kryté posezení pro případ deště nebo příliš ostrého slunce.

Anthony Denny své aktivity v České republice omezuje a tráví zde už jen několik týdnů v roce, takže prodej vily pokládá za rozumné řešení. V roce 2014 prodal svůj většinový podíl sítě bazarů AAA Auto a začal více podnikat opět v Austrálii. Zda jeho dům poslouží jako sídlo firmy nebo jako zahraniční ambasáda, to se teprve vidí, zájemci se však už hlásí.