Michael Douglas koupil sídlo po arcivévodovi Toskánském. Už je nechce

aktualizováno 
Michael Douglas a Catherine Zeta-Jonesová prodávají své sídlo na pobřeží Středozemního moře, obklopené velkým hornatým pozemkem porostlým lesem s romantickou historií. Slavný herec je totiž i šikovným „realitním makléřem“.

Sídlo Michaela Douglase a Catherine Zeta-Jonesové nechal vybudovat už v 19. století arcivévoda Ludvík Salvátor Habsburský. | foto: Engel Voelkers, Majorca Westcoast

Oscarovému herci Michaelu Douglasovi nejsou rozhodně investice do nemovitostí a jejich zvelebování cizí, jako svou vedlejší činností se jimi začal zabývat už v jedenadvaceti letech.

Michael Douglas a Catherine Zeta-Jonesová (Los Angeles, 6. listopadu 2018)

Michael Douglas a Catherine Zeta-Jonesová (Los Angeles, 6. listopadu 2018)

Za první peníze, které si vydělal prací na filmech svého otce, si třeba v roce 1966 koupil sedmdesát akrů panenské půdy ve Vermontu. A vlastní je dodnes. Na rozdíl od mnohých celebrit není Douglas v tomto ohledu vrtošivý a své pozemky si ponechává po desetiletí. Nebo se je snaží výhodně prodat, jako v případě své nemovitosti na Mallorce.

Cestování Douglase už nebaví

Nyní, v 74 letech, tráví Douglas a jeho manželka Catherine Zeta-Jonesová svůj čas mezi svými domy v New Yorku a na Bermudách, Jen zřídka mají příležitost zavítat do svého středomořského sídla na španělském ostrově Mallorca, které Douglas vlastní už třicet let.

Od roku 1838, kdy zde trávil své zimy Chopin, je Mallorca místem hojně navštěvovaným celebritami ze světa umění i politiky. Za slavných dnů Hollywoodu ve zdejším hotelu Formentor, kde prožil líbánky i monacký knížecí pár Grace Kellyová a princ Rainier, zde trávily dovolenou také Audrey Hepburnová či Elizabeth Taylorová.

V novějších dobách to jsou třeba Gwyneth Paltrowová, Harrison Ford, Noel Gallagher nebo třeba Sting, který na místním rybím trhu rád obhlíží každodenní úlovek.

Fotogalerie

Mnozí přijíždějí (či spíše přijížděli) i do sídla Michaela Douglase, kde hostil řadu svých hollywoodských přátel. V sídle obestřeném romantickou historií a obklopené dokonalým soukromím může nocovat až dvacet hostů.

Bezmála dvacet akrů hornatých zalesněných pozemků prostírajících se od hor k moři koupil v roce 1867 arcivévoda Ludvík Salvátor Toskánský (1847 Florencii - 1915 Brandýs nad Labem) jako místo, kde by mohl skrývat své přátele před zvídavýma očima . Na ostrov je vozil na své parní jachtě Nixe.

Pro svou sestřenici, arcivévodkyni Matyldu Marii Rakouskou, kterou miloval, dal ve skále vytesat schody, aby si mohla pohodlně dojít zaplavat do moře. Bohužel Matylda zemřela v 18 letech na popáleniny a Ludvík se už nikdy neoženil.

Historické prameny však o něm mluví jako o bisexuálovi, stýkal se jak se ženami, tak mladými muži. Byl velmi vzdělaný, hovořil 14 jazyky včetně češtiny. Na svém panství v Přerově nad Labem založil po roce 1895 jedno z prvních etnografických muzeí v Evropě. A jak se dostal do Čech? Ve dvanácti letech musel s rodiči a sourozenci uprchnout z Toskánska, protože sjednocená Itálie dosud vládnoucí neitalskou dynastii svrhla.

Michael Douglas koupil sídlo v roce 1990 a úroveň sedmi samostatných budov a pozemků kolem nich za milionové investice dokonale pozvedl.

Celá usedlost S’Estaca disponuje celkem deseti ložnicemi a deseti koupelnami zmodernizovanými podle dnešních luxusních standardů. Součástí jsou rovněž velké salóny, knihovna, tělocvična, sál s multimediálním vybavením a apartmá pro „pána domu“ s krbem, terasou a výhledem na moře.

Koupelna nepostrádá nic ze současných vymožeností. A přidává dávnou romantiku...

Koupelna nepostrádá nic ze současných vymožeností. A přidává dávnou romantiku...

Z tohoto výjimečného sídla je na všech stranách vidět na moře a kromě obytných prostor je zde bazén, věkovité olivovníky a maurský pavilón. Velký vinný sklep zase skrývá soudky a sklad lahví s víny vyprodukovanými na pozemku. Protože sídlo je nedaleko přístavu S’Estaca, nechybí ani soukromé molo a dok pro jachty.

Michael Douglas a jeho manželka Catherine Zeta-Jonesová se však přesto rozhodli svůj středomořský soukromý ráj zaručující naprosté soukromí prodat. Agentura Engel Voelkers, se sídlem na západním pobřeží Mallorky, jej nabízí na prodej za 32,7 milionu dolarů.

Autor:

Nejčtenější

Češi utíkají na chalupy. Za tvrdou dřinou, fajn partou i tajnými zálety

Zkušenost s víkendovým druhým bydlením má zhruba polovina obyvatel republiky.

Stará fráze „Co Čech, to chalupář“ platí dál. Mezi staršími je chataření a chalupaření hitem, čím dál víc baví i...

Na zahradě si postavili venkovní kuchyni. Svépomocí a za tři měsíce

Anna a Marek si na zahradě v obci Krásné na Vysočině postavili za tři měsíce a...

Anna a Marek si na zahradě v obci Krásné na Vysočině postavili za tři měsíce a svépomocí krásnou dřevostavbu. Vysněnou...

Katastrofa jí změnila život. Vrátila se domů a vytvořila nádherný ráj

Portorikánka Sylvia se po takřka dvou dekádách vrátila na rodnou půdu a...

Patnáct let jezdila Sylvia na karibský ostrov Vieques, kde odpočívala od hektického New Yorku, do kterého se...

Malý byt s tepelným čerpadlem majitel zrekonstruoval za čtyřicet dní

V obývacím pokoji se dá pohodlně odpočívat, je tu i malý jídelní kout....

Rekonstrukce malého pražského bytu pod střechou trvala pouhých čtyřicet dní. Majitel Tomáš Iľko si navrhl úpravy, které...

Rekonstrukce bytu, kde se snadno bouralo. Zmizel průchozí pokoj

Prostor mezi nosným sloupem a stěnou vyplňují otevřené police. Kuchyň je tak...

Mladý pár si pořídil své první bydlení ve starším domě. Byt byl v původním stavu, čekal na kompletní rekonstrukci....

Další z rubriky

Na svém ranči „vyráběl“ Jack London zemětřesení pomocí provazů

Propojení staré a nové budovy: zatímco v původní je kuchyň, obývací pokoj a...

„Když jsem koupil 129 akrů nemovitosti v Glen Ellen nedaleko od San Franciska, nevěděl jsem nic o zemědělství. Udělal...

Elegantní rodinný dům okouzlí každého, kdo má rád minimalistický styl

Teprve když projdete ulicí dolů kolem domu, zjistíte, že jde o dvoupodlažní...

Kontrast bílé a černé, přísné geometrické tvary a velké prosklení v jednom rohu stavby. To jsou hlavní prvky...

Jak vyčistit nebo doplnit zašlé či chybějící staré dlaždice v domě

Prostory starých činžovních domů se vyplatí vyčistit a opravit. Obnovená je i...

Pokud máte v domě originální staré slinuté dlaždice, které však vypadají „unaveně“ a takřka na odpis, nevzdávejte se....

Najdete na iDNES.cz