První mixér v podobě, jak jej známe dnes, vynalezl už v roce 1922 Stephen Poplawski, polsko-americký vynálezce a podnikatel. Od té doby se mixéry přece jen změnily, ty první ostatně zvládaly jen „tekuté složky“, zatímco dnešní se nezastaví ani před zeleninou, oříšky či ledem.
Hlavním cílem práce s mixérem je vytvořit z pevných, případně tekutých složek obsah s jemnou a hladkou texturou. Jenže jak se zbavit zbytečných kousků? Vývojáři společnosti Electrolux, která se již sto let soustřeďuje na vytváření inovativních spotřebičů, přišli například na to, že velmi důležitý je náklon mixovací nádoby.
Díky němu se veškerý obsah rovnoměrně promíchá a vytvoří hladkou a dokonalou texturu. A tak vznikla patentovaná technologie Powertilt®, která využívá 10° náklon nádoby.
Při šetrném nízkootáčkovém mixování se navíc udržuje v nádobě nízká teplota, ingredience si tak zachovávají přirozenou barvu, chuť i živiny, což je třeba u zeleniny a ovoce velmi důležité. Doma připravované gazpacho, salsa či pesto jsou pak srovnatelné s jídlem připravovaným v restauracích profesionály.
Cena za design i intuitivní ovládání
Stolní mixér nemusíte v kuchyni používat pouze pro vytvoření ovocných smoothie nápojů. Toho správného pomocníka využijete i pro přípravu polévek, zeleninových sals, oříškových másel či pro již zmíněné drcení ledu.
Mixér Explore 7 má řadu programů. Kromě navolení rychlosti a otáček můžete využít i funkci takzvaného pulzního mixování, které opět napomáhá výsledné kvalitě.
„Mixování je dnes už zcela běžným procesem při vaření. Není to však jen o užití co největšího výkonu a rychlosti. Každé ingredienci se musí dát individuální péče,“ radí Roman Šebl, vedoucí prodeje divize malých domácích spotřebičů společnosti Electrolux.
Stolní mixér Explore 7 (model E7TB1-8SSM a E7TB1-4GB) byl oceněn prestižní mezinárodní cenou Red Dot Design Award 2019. Porotu zaujal jak originální vzhled mixéru a jeho elegantně řešené detaily, tak velmi snadné intuitivní ovládání a vysoká kvalita zpracování potravin.
Jak si usnadnit žehlení
Vývoj v domácích spotřebičích zasáhl nejen do kuchyní, ale i tak prozaickou činnosti, jakou je žehlení. Upřímně, tuto domácí práci má jako koníček málokdo, i proto se vývojáři zaměřili na pohodlí uživatelů žehliček s ohledem na nové textilní materiály. Tady se vývoj posunul velmi razantně, na pomyslném vrcholu jsou dnes takzvané parní stanice.
Přístroj Electrolux Renew 800 má nejen program pro len, bavlnu a vlnu, ale také pro outdoorové oblečení. Díky němu si zachová i po žehlení jedinečnou nepromokavost a další vlastnosti po delší dobu.
Zapomeňte i na několikeré přejíždění prádla nebo utěrek, aby byly dokonale hladké, tlak žehličky této parní stanice o síle 7,2 až 7,5 bar a 430 až 460 g páry se postará o to, aby byl každý kousek jako ze škatulky za mnohem kratší dobu, než jste zvyklí.
Zásobník na 1,2 l vody vydrží na vyžehlení i velké dávky prádla, žehlicí plocha Resilium Ski 264 zase zajistí hladké žehlení v každém směru i v případě nejjemnějších tkanin.