Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Do obrazu se doslova ponoříte. Samsung v televizorech nasazuje umělou inteligenci

  0:01 – ADVERTORIAL
Umělá inteligence nastoluje novou éru domácí zábavy. Nejnovější Samsung AI televizory vám zprostředkují dokonalou atmosféru sportovních přenosů, u napínavých filmů se budete cítit jako v kině a během hudebních koncertů budete zpívat jako nikdy dříve. Umělá inteligence navíc vytvoří bezpečnostní štít nad všemi elektronickými zařízeními v domácnosti.
Díky funkci AI Vylepšení obrazu budete místo rozmazaného míče sledovat ostré...

Díky funkci AI Vylepšení obrazu budete místo rozmazaného míče sledovat ostré objekty | foto: Samsung

Samsung je od roku 2006, tedy 18 let, světovou jedničkou na trhu s televizními přijímači. Aby dlouhá léta dokázal přesvědčovat zákazníky, musí své produkty neustále inovovat a přinášet nové funkce. Letos to je především umělá inteligence, což je disciplína, ve které má Samsung napříč svými produkty před konkurencí velký náskok.

Umělá inteligence je všeobjímající pojem, ale v případě televizorů je výsledek vidět na pohled. Nejnovější televizory Samsung Neo QLED či OLED mají dvojnásobný výpočetní výkon než předchozí modely a jako vůbec první zařazují do své výbavy nejpokročilejší Generativní AI. Výsledkem je precizní zobrazení obsahu a to jak ve 4K, tak i v 8K rozlišení.

V interiéru jako doma

Nové televizory Samsung Neo QLED 8K či Neo QLED 4K jsou designově vyladěné do nejmenšího detailu, třeba tloušťka je pouhých 12,9 mm, takže dokonale splynou s interiérem. Zároveň to jsou nejvýkonnější televizory, jaké Samsung dosud vyrobil, pohánějí je inovativní a zároveň úsporné procesory. V případě modelů Neo QLED 8K to je procesor NQ8 AI Gen3, který povyšuje zážitek z televizoru na novou úroveň. Mezigeneračně výrazný posun nastal především u neuronové jednotky tohoto čipu. Jednotka je dvakrát rychlejší a samotný počet neuronových sítí vzrostl osminásobně.

Nejnovější Samsung AI televizory zprostředkují dokonalou atmosféru

Nové televize Neo QLED 8K se stanou dominantou každého prostoru, vyberete si takový model, který vám bude vyhovovat a který dokonale zapadne do vaší domácnosti. Volit můžete z několika modelů a několika velikostí displeje: Do nové řady Neo QLED 8K patří dva modely QN900D a QN800D ve velikostech 65, 75 a 85 palců, tedy 165, 190 a 216 cm.

Vrcholná řada Samsung Neo QLED 8K nabízí, jak již označení napovídá, obraz ve špičkovém rozlišení 8K, kdy jsou detaily opravdu detailní. Pokud však obsah v tomto rozlišení není k dispozici, procesor NQ8 AI Gen3 dokáže provést upscaling obrazu na toto rozlišení. Obraz dopočte a doostří. Až člověka překvapí, jak dokonalý a detailní obraz bude sledovat.

Milujete sport? Pak vás jistě potěší další inovace, kterou je funkce AI Vylepšení pohybu PRO. Ta totiž umí přímo kouzla s rychlým pohybem, kterého je ve sportu více než dost. Místo rozmazaného míče nebo formule budete sledovat ostré objekty. Když budete na obrazovce Samsung AI TV sledovat tenisový zápas, budete si připadat, jako by byl kurt přímo u vás v obývacím pokoji – a vaše křeslo se promění v diváckou tribunu.

O vše se opět postará umělá inteligence v současnosti nejvýkonnějšího televizního procesoru NQ8 AI Gen3. Uživatel si samozřejmě může nastavit jednotlivé režimy pro různé žánry, které sleduje. Třeba AI Herní režim nebo AI Režim obrazu.

Zvuk vás vtáhne do děje

S dokonalým zvukem řízeným umělou inteligencí už nebudete pouhým pozorovatelem, ale stanete se přímým účastníkem děje. Uslyšíte dokonale každý dialog a zvuky budou všude okolo vás. Přesně tak, jak tomu je ve skutečnosti.

Umělou inteligenci využívá funkce AI Aktivní zesílení hlasu Pro, která se naučí rozeznávat hlas od ostatních ruchů, a ten pak zesílí. Dialogy perfektně uslyšíte i když se budou odehrávat v hudebním klubu nebo při napínavé přestřelce, a to při jakkoliv nastavené hlasitosti. Dokonalý zvuk zajistí funkce 2024 Q-Symphony. Ta pracuje s připojitelnými bezdrátovými reproduktory – a výsledkem je zvuk, který vás naprosto pohltí. Technologie Object Tracking Sound zase zajišťuje plné vtáhnutí diváka do děje pomocí prostorového zvuku.

Nové televizory Samsung se tak stanou středobodem vaší chytré domácnosti

Pro co nejlepší zvuk můžete televizor doplnit některým z nových soundbarů. Ať už je to nejnovější soundbar z řady Q-Series s označením Q990D, s prostorovým uspořádáním 11.1.4 a podporou Wireless Dolby Atmos, nebo ultratenké designové soundbary S800D a S700D, vždy získáte špičkový zvuk, a funkční výbavu, která odpovídá pozici světové jedničky.

Další využití umělé inteligence v nových televizorech Samsung Neo QLED možná není na první pohled tak jasně patrné, o to však je důležitější. Stará se totiž o spotřebu televizního přijímače, což je dnes velmi sledovaná položka. Pobavíte se, a ještě významně ušetříte. Umělá inteligence sleduje okolní světlo a podle něj nastavuje jas. Tím optimalizuje jeho spotřebu energie.

Ničeho se nebojte, KNOX vás ochrání

Stejně jako energie se v současnosti řeší kybernetická bezpečnost. Možná vás překvapí, že něco takového se děje i u televizorů, ale když vezmeme v potaz, co vše dnes televize umí, je to velmi podstatná věc. Nové televizory Samsung se tak stanou středobodem vaší chytré domácnosti. Můžete v televizi ovládat nejrůznější domácí přístroje z pohodlí gauče a s pomocí jediného dálkového ovladače. Do virtuálních světů pak proniknete s herní konzolí, kterou k televizorům připojíte i ta se postará o co nejlepší zážitek. Na vás už bude jen výběr hry a herní postavy.

Integrované zabezpečení KNOX používá Samsung v produktech napříč svým portfoliem

To všechno ale samozřejmě přináší možná rizika. Integrované zabezpečení KNOX, které Samsung používá ve všech svých produktech napříč portfoliem, je jejich strážcem. V případě nových televizorů služba KNOX získala široce uznávaný certifikát CC. „Naše životy se každým dnem více propojují a Samsung chápe, že zákazníci potřebují soukromí a kvalitní ochranu osobních údajů,“ říká Yongjae Kim, výkonný viceprezident divize zobrazovacích zařízení Samsung Electronics. „Proto máme takovou radost, že se nám už deset let v řadě daří získávat certifikát CC pro systém Samsung Knox v našich televizorech. Svědčí to o neustálém zlepšování našich bezpečnostních opatření a standardů,“ dodává.

Se systémem Samsung KNOX se tak už nemusíte obávat podvržených internetových stránek nebo různých pokusů podvodníků vás napálit. Systém totiž neustále hlídá operační systém Tizen v televizorech Samsung a aktivně detekuje případné hackerské útoky na něj. Knox také kontroluje internetové stránky, které navštěvují uživatelé televizorů a dohlíží na případné phishingové útoky. Pokud na takovou stránku narazí, automaticky ji zablokuje. V neposlední řadě Samsung Knox dohlíží na bezpečnost přihlašovacích údajů, o což se stará vlastní bezpečnostní procesor Knox Vault.

Pro všechny milovníky designu a umění tu potom jsou letošní novinky u řady televizorů The Frame. Tato unikátní kolekce přístrojů spojuje nejmodernější technologie s neslavnějšími uměleckými díly.

Domácí galerie umění

Pro všechny milovníky designu a umění tu potom jsou letošní novinky u řady televizorů The Frame. Tato unikátní kolekce přístrojů spojuje nejmodernější technologie s neslavnějšími uměleckými díly. The Frame jsou skutečně výjimečné, můžete u nich měnit rám, podobně jako u obrazu. Navíc je jejich obrazovka matná – pro co nejvěrnější podání uměleckých děl. Úplnou novinkou je pak model Music Frame, který kombinuje vlastnosti unikátní řady The Frame a přidává i významný hudební zážitek.

Autor:
  • Nejčtenější

Herečka z Ordinace bydlí u Budějovic. K manželovi přišla s hrnci a kočkou

Herečka Teresa Schel bydlí s manželem sochařem Petrem Schelem v malé obci nedaleko Českých Budějovic. Na klid na venkově si manželé rádi zvykli během pandemie koronaviru a dnes si svůj domov nemohou...

10. července 2024

V malebné obci u Příbrami si postavili roubenku. Srub z kulatiny zavrhli

Zuzana s Honzou žijí dlouhodobě v zahraničí, ale kdykoliv mají volno, jezdí si oddechnout do Honzovy rodné vesnice, ve které stále žije jeho tatínek. Nakonec si zde, mezi Příbramí a Pískem, postavili...

11. července 2024

Zachránili zámky v Česku. Díky odvaze a úsilí vrátili ruinám jejich krásu

Mirošovice, Ctěnice, Kácov a třeba i Slezské Pavlovice, Hošťálkovy či Slavičín. Zde stojí zámky, které osvícení majitelé či vedení obcí dokázalo často zázrakem zachránit. Díky těmto zapáleným...

7. července 2024

Mezonet v Českém Krumlově je stejně skvělý jako jeho majitel

Malíř, ilustrátor a grafik Jindra Čapek se po návratu z dlouhé emigrace usadil před více než dvaceti lety v Českém Krumlově. Mezonetový byt v renesanční památce je pro něj zároveň uměleckým ateliérem...

8. července 2024

V bytě se nebáli výrazných barev ani prosklených příček. Výsledek nadchne

Komplexní rekonstrukce interiéru bytu v cihlovém domě pod pražským Vyšehradem nebyla vůbec jednoduchá. Architekti totiž pracovali z Bratislavy a Vídně, takže veškeré konzultace probíhaly online. Díky...

9. července 2024

Mezonet, kde se autoři nebáli muralové zdi ani neonových barev

Byt v novostavbě rezidenčního objektu v nově vznikající pražské čtvrti Emila Kolbena nabízí na ploše 131 metrů čtverečních dispozici 4+kk. Především se však díky architektům nebojí barev ani muralové...

13. července 2024

Z bazénu v domě vznikl útulný byt. Stačilo přidat velká okna

Kde nic není, ani čert nebere. Tak zní jedno staré přísloví. Když není prostor, kde by bylo možné vytvořit prostor k bydlení, je nutné najít řešení. Kdekoliv. Přesně tak přistoupili k problému mladé...

12. července 2024

V paneláku máme štěnice. Táhnou se od souseda, který hromadí věci od popelnic

Premium

Bydlím v panelovém domě, kde jsme prozatím všichni žili v relativním klidu. Ale pak se situace změnila. Soused začal tahat do svého bytu věci od popelnic a s tím vším nepořádkem se v domě objevily...

12. července 2024

V malebné obci u Příbrami si postavili roubenku. Srub z kulatiny zavrhli

Zuzana s Honzou žijí dlouhodobě v zahraničí, ale kdykoliv mají volno, jezdí si oddechnout do Honzovy rodné vesnice, ve které stále žije jeho tatínek. Nakonec si zde, mezi Příbramí a Pískem, postavili...

11. července 2024

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...