Linhartovský zámek pochází z 16. století, kdy z původní tvrze vzniklo renesanční sídlo. Počátkem 18. století se během generální přestavby značně zchátralého objektu změnila vnitřní i venkovní podoba na barokní zámek a u něj byl založen okrasný park ve francouzském stylu, který se v 19. století přetvořil na přírodně krajinářský park.
Zámek za dobu své existence prošel řadou modernizací a vylepšení, až s příchodem druhé světové války nastalo období chátrání. Po záchranné stavební rekonstrukci v 80. letech minulého století sloužil pro potřeby státu jako sklad zdravotnického materiálu.
V roce 2005 se objekt dostal do správy Města Albrechtice. Současně se o jeho účelné využívání začala snažit skupina nadšenců, která si říkala Příznivci linhartovského zámku.
Byla opravena fasáda a za účasti obětavých brigádníků se vyklidily a vymalovaly rozsáhlé vnitřní prostory. S nadsázkou lze říct, že šlo o největší akci Z v novodobých dějinách českého kapitalistického systému.
V současnosti je zámek vyhledávaným kulturním centrem regionu nejen pro návštěvníky z České republiky. Od roku 2005 žije neobyčejně pestrým kulturním životem, pravidelně se připravují nové expozice, konají se noční prohlídky, jarmarky, koncerty, vernisáže i divadelní představení. Většina akcí je určena převážně rodinám s dětmi.
Hned na počátku oprav se objevila myšlenka zřídit na zámečku první dětskou galerii v České republice. Od roku 2005 se proto ve vyhrazených místnostech pravidelně instalují a obměňují kresby, malby, grafika, keramika i velkoplošné
práce, které vytvořily děti z Výtvarné dílny Jaroslava Hrubého.
Stálým a nejobdivovanějším exponátem vytvořeným malými výtvarníky, který přináší radost všem návštěvníkům bez rozdílu, je již od roku 2005 skutečně maxi maxipes Fík.
Zdařilé rekonstrukce jsou aktuálně k vidění na putovní výstavě Má vlast cestami proměn.