Roku 1918 koupila textilní firma Ferdinand Přibyl a synové přádelnu a k ní náležející domek. Asi nejslavnější doba daného místa začíná roku 1939, kdy převzal dědictvím majetek mladší bratr Ferdinanda Přibyla ml. Nechal zrekonstruovat park u vily podle Kumpánova plánu.
Myšlenky na rekonstrukci parku se objevovaly opakovaně od roku 2012, nicméně uskutečnit se mohla až v roce 2019, kdy město získalo zámeček a park do svého vlastnictví.
Město Slaný poté vstoupilo do jednání s vynikajícími zahradními architekty – s Ateliérem Krejčiříkovi. Manželé Krejčiříkovi do celého záměru obnovy prvorepublikového parku vnesli nejen moderní a inovativní přístup, ale především pokoru a úctu k historii.
Zachránili zámky v Česku. Díky odvaze a úsilí vrátili ruinám jejich krásu![]() |
Zahrada byla v žalostném stavu, navíc nadměrně podmáčená. Bylo proto nutné přizvat odborníky z oblasti hydrogeologie. V další fázi proběhla rekonstrukce původního bazénu s tryskami a vybudovaly se přípojky elektřiny, vody a kanalizace. Velké starosti přineslo budování strojovny pro technologii nového bazénu a kašny s chrličem.
Nakonec se musela kompletně přeprojektovat a postavit nad terénem. Betonovou konstrukci treláže bylo nutné ze statických důvodů zbourat a vybudovat zcela nově. Jedinečnost dodávají zahradě také kachličky kolem chrliče vyrobené na zakázku podle původního vzorku a bazén obložený žulovými dlaždicemi. Na původní místo se vrátila i socha dámy po koupeli.
Kumpánova zahrada, jejíž obnova bude pokračovat v dalších etapách, žije v každém ročním období. Nejvíce si ji obyvatelé Slaného a okolí užívají v létě, kdy jim nabízí nejen příjemné osvěžení díky vodním tryskám, ale i možnost pořádat tu pikniky a užít si relaxaci a zábavu při koncertech a divadelních představeních.
Zdařilé rekonstrukce jsou k vidění na putovní výstavě Má vlast cestami proměn.