Původní dispozice byla 3+1, samozřejmě s klasickým umakartovým jádrem. Největší místnost představoval obývací pokoj, kuchyň fungovala jako samostatný oddělený prostor za jádrem.
Úvodní návrhy se tak ubíraly dvěma směry: v jednom se počítalo s budoucím rodičovským spaním v obývacím pokoji, ve druhém vznikl další pokoj z kuchyně, její „úkoly“ se přesunuly do zvětšeného obývacího pokoje.
„Nakonec zvítězila varianta s přesunutou kuchyní, tu jsme dále rozpracovali. V návrhu jsme počítali s posunem příčky směrem do dětského pokoje a se zvětšením obývacího pokoje,“ popisuje Alena Koubová ze studia Kouba interier, které navrhlo novou dispozici i vybavení bytu.
Konečné řešení
Kuchyňská linka je ve tvaru písmene L umístěná do prostoru, k oknu se tak vešel požadovaný velký jídelní stůl pro šest osob. V kuchyni je ukryto malé čerpadlo odpadních vod, voda a odpad jsou vedeny v podhledu. Stejně tak odtah od digestoře.
Koupelna se záchodem měla logicky zůstat oddělena, v koupelně majitelé požadovali kvůli dětem vanu. Nezbytný byl také prostor na pračku a sušičku.
Pokoj s balkónem se stal ložnicí, větší místnost dětským pokojem pro dva potomky a z bývalé kuchyně vznikl další dětský pokoj.
Materiálové a barevné řešení
Interiér je řešený v bílé barvě a v dekoru dubu. Sjednocující prvek představuje vinylová podlaha (také v dekoru dubu), která prochází v jedné úrovni celým bytem včetně koupelny a WC.
V koupelně architekti použili jednoduchý bílý obklad, doplněný na přání majitelů modrou mozaikou.
„Kuchyňská linka je z bílého laminátu, horní skříňky pak v dekoru dubu. Ve stejném dekoru je i pracovní deska, kterou vyrábíme vlastními technologiemi,“ vysvětluje Martin Kouba, který vede truhlářskou výrobu. Otvírání skříněk je bezúchytkové, čisté linie kuchyňského nábytku tak nic nenarušuje.
V chodbě vznikl úložný a odkládací prostor, architekti využili doslova každý centimetr. Jako ochrana zdi v místech, kde se odkládají kabáty, posloužila tapeta s jemným vzorem.