Diskuse k článku

Život ve světě magie

Luba Skořepová žije v centru Prahy více než čtyřicet let, z toho v bytě 1+1 na Vinohradech celkem třicet let. Žije v něm sama, a jak říká - větší nepotřebuje. Dům bez výtahu není pro tuto herečku v současné době ideálním místem k bydlení. Nedávno prodělala operaci kyčle a zatím se pohybuje s obtížemi. A také se jí nelíbí, jak se Vinohrady v současnosti změnily.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mííírek

Cibulka bydlí na Václavském náměstí ve 160m2 regulovaného nájemného

Dne 6.2.2004 jsem se nevloupala do „tvého“ bytu, protože  moje nájemní právo k bytu je STÁLE platné. Toto konstatoval i Městský soud v Praze dne 4.10. 2006 s tím, že jediné, co je zřejmé, bylo vedení naší společné domácnosti do 17.12.1999 v Brně, když mně fyzicky napadl tak, že jsem musela být ošetřena na Úrazové nemocnici v Brně a po té i s dětmi z domu vyhodil. Moje nájemní právo k bytu na Václavském náměstí vzniklo v roce 1982,  nájemní smlouva z roku 1996 je pouze prolongací  předcházejících nájemních smluv po převzetí domu novým majitelem.  Z titulu mého manžela jsi sňatkem získal pouze odvozené užívací právo bydlet z titulu mého manžela, rovnocenné právu mých dětí. V bytě jsi nikdy nebydlel, na volební mítinky jsi dojížděl z Brna. Ještě ta trvání manželství jsi žil s místopředsedkyní Pravého Bloku Miloslavou Jebavou .na Vinohradské třídě  v podnájmu u Giorama Gioramaniho - Sdružení majitělů činžovních domů.   Jediné, oč vám dvěma šlo, balo jak mi ukrát byt! Styďte se!

0/0
17.1.2007 13:09

gnostik

O bydlení P.Cibulky by se daly psát romány-ovšem cenzura je cenzura
Bytová nouze je, souhlasím s předchozím příspěvkem, uměle vyvolaná. Muselo to dát velkou práci, aby se podařilo, aby se nestavěly nové byty a stavebnictví stagnovalo. (Nepočítám vily podnikatelů - ty vyrostly rychle, ale normální zaměstnannec/nepodnikatel si bydlení nepořídil, pokud se nezadlužil a pokud mu nepomáhalo celé příbuzenstvo.) Bytová nouze je proto, aby občané byli udržování v chronickém nedostatku a pak i jen malá výhoda je donutí k určité poslušnosti, úslužnosti, bezpáteřnosti, zaprodanosti. G.Orwell v knize "1984" to popsal dokonale. POkud ale tady píšete o bydlení slavných, měli byste napsat, jak bydlí Petr Cibulka, který byl agenturními operacemi připraven o tiskárnu, ve které tiskl necenzurované noviny, o dům, ve kterém byla ta tiskárna a ve kterém bydlel. A kterak do jehosoučasného bytu násilím vnklo v únoru t.r. 9 osob, včetně dvou uniformovaných policistů, a policie případ odložila stranou s odůvodněním, že nedošlo ke spáchání trestného činu. Přitom jen způsobení škody vyšší než 5 000,-Kč je trestným činem, a přinásilném vniknutí byly Petra Cibulky byly odvrtány  a zničeny 3 zámky a způsobena škoda 13 000,-Kč. O tom, jak bydlí Petr Cibulka by se dally psát romány, jen kdyby u nás nebyla cenzura. Více na: http://www.cibulka.net/petr/view.php?cisloclanku=2004021801
 
0/0
12.5.2004 20:23

nebydlící

Nebydlící ať chcípnou, křečci žijí dál
To je krása, někdo bydlí v regulovaném bytě na Vinohradech (na Vinohradech se na 90% bytových jednotek vztahuje regulace, navíc pokud se přemýšlí o 'výměně' pak vždy o bytu s dekretem. Byty v OV se prakticky nevyměňují) a může si tak našetřit na chatičku ve Velké Chuchli a chaloupku v Českém ráji. To se to šetří, když někdo platí tisícovku nájem. Jiní zpravidla nemají ani chaloupku, ani chatičku a ani možnost mít regulované nájemné. Za byt na Vinohradech by dali minimálně 10.000,- přičemž tato cena je regulací uměle vyšponována, kdyby stát do trhu nezasahoval tak by byla o třetinu až polovinu nižší s tím, že by všichni platili stejně - kvalita a velikost bytu v závislosti na příjmech (tedy odvedené práci), ne v závislosti na kamarádech v zastupitelstvu apod.
Regulace nájemného slouží pouze nekontrolovanému bohatnutí určité skupiny nájemníků (zpravidla poslanců, senátorů, městských zastupitelů, soudců a celebrit) a to vše za cenu uměle vyvolané bytové krize a znemožnění PRAVÝM majitelům (domů) nakládat se svým majetkem.
Chudí lidé a lidé v nouzi ať chcípnou.
Nemají být chudí a mají si na černém trhu koupit za statisíce dekret a pak můžou být státem chráněni a patřit mezi vyvolené.
0/0
3.5.2004 19:04

Najdete na iDNES.cz