Manželé Jerad a Jessica Fosterovi se nebojí výzev. Jerad společně se svými spolužáky z univerzity za posledních deset let realizoval desítky projektů a přestaveb, ve kterých ukázali, jak neotřele a nově dokáží vnímat staré věci, aniž by je zbavovali důstojnosti a historické hodnoty.
Jerad Foster se už za studií zamiloval do projektů stavitele Dona Drummonda, který položil základy moderní bytové architektury a předložil ji masám. Jednoduchý, ale přesto moderní styl s chytrými dispozicemi a příjemným propojením exteriéru a interiéru byl před takřka sedmi desítkami let v americké společnosti zjevením a Drummondovy domy se tak snadno a rychle staly populárními. Unifikované katalogové domy zaplavily nové čtvrti, developer Drummond jich vystavěl desítky tisíc.
Architekt Jerad Foster chtěl dokázat, že jejich síla a přitažlivost je platná i o půl století později. Již před deseti lety s manželkou koupil a přestavěl jednu z Drummondových staveb a po úspěšné proměně ji prodal.
Tato rezidence je druhým pokusem a výsledkem touhy po větším domově: rodina se rozrostla o dnes čtyřletého syna Lincolna a dvouletou dcerušku Noru. Dům o rozloze takřka 200 metrů čtverečních má dvojnásobnou rozlohu než původní projekt. Jsou v něm tři ložnice, tři koupelny, obývací pokoj s televizní místností, jídelna a kuchyň.
Rodinný dům Fosterových, který se objevil v 50. letech na stránkách časopisu Life jako ukázka výjimečného a chytlavého moderního designu, se při pohledu z ulice od své původní podoby téměř neliší. Moderní proměnu předznamenává snad jen soudobá příchodová cesta z elegantních betonových panelů kombinovaných s úlomky břidlice.
Mimořádná změna zato přichází při pohledu ze zahrady: polozapuštěná terasa se stala oázou plnou zeleně. Ta společně s přímým vstupem do kuchyně je nejmilejším místem celé rodiny, kde společně tráví nejvíce času.
S příjemným retro nádechem je zařízen celý interiér domu. Dominují mu designérské a známé nábytkové kousky a doplňky, sbírka vintage nástěnných hodin George Nelsona, porcelánu i textilií.
Rodina si už z předchozího domu přinesla svá oblíbená křesílka od Eero Saarinena a pohovky Dux, nástěnná svítidla od Jeradova favorita, designéra George Nelsona. Jídelně dominují klasické židle od manželů Eamesových a jídelní stůl od Edwarda Wormleyho, vytvořený pro značku Dunbar.
Vše je ale bez urputného lpění na historii doplněno současným běžným sektorovým nábytkem a zařízením z řetězců jako je Ikea nebo amerických Crate & Barrel, obchodních domů Macy’s či Home Depot.
Jerad pracoval i se sestavami skříní vyrobenými na míru z kvalitních materiálů. Hlavní inspiraci čerpal z dobových knih a časopisů zabývajících se bytovým designem, s mnoha nápady přišla i Jessica.