Opravili dům, vychovali tři děti a konečně je čas na dávný sen o terase

Soutěž   1:00aktualizováno  1:00
Eva s manželem sní o terase už dlouho. Žijí v obci u Blanska, kde si v 90. letech pořídili domek. Koupit, přestavět a zařídit starší dům stálo velké úsilí a hodně peněz i času. Na nic jiného nezbylo, proto se přihlásili do naší soutěže Léto na zahradě, kde mohou vyhrát terasu v hodnotě padesát tisíc korun.

Manželé si domek nedaleko Blanska koupili v 90. letech. | foto: pro iDNES.cz

Když jsme dům kupovali, byl jsme dva mladí lidé po škole s odhodláním a zdravýma rukama, ale minimem prostředků. Žádná hypotéka se tenkrát nenabízela. S přestavbou jsme začali ještě v době, kdy se banky o své klienty nepřetahovaly a jako zástavu jste museli mít majetek přesahující hodnotu vyhlédnuté nemovitosti.

Fotogalerie

Rekonstrukci jsme rozplánovali, opravovali jsme dům po částech, svépomocí a podle finančních možností. Mezitím život plynul a postupně se nám narodily tři děti. Nyní, když jsou velké, nám zbývá více času i na uskutečnění odložených snů.

Za naším polořadovým domem ve tvaru L máme skalní stěnou a okolními stavbami vytvořený soukromý venkovní prostor, který svou intimitou přímo volá po využití.

Dvorek má pro nás jednu velikou výhodu dům mu poskytuje přirozené stínění a ani v parném létě zde není potřebné zastínění. Sluníčko sem svítí spíš ráno, kdy ještě není v plné síle.

Když jsme nyní začali o terase vážně uvažovat, zjistili jsme, že volba materiálu a technické řešení jsou pro nás oříškem. Dvůr není zcela rovný a protože není zastřešený, bude terasa v zimě i v létě plně vystavena vlivu počasí. Nejraději bychom použili dřevo, ovšem vydrželo by všechen déšť, sníh a mráz?

Prozatím jsme si tento venkovní prostor zabydleli i bez terasy. Ze všeho nejdřív jsme museli strhnout starou kůlnu bez základů, která se krčila v rohu dvorku. Pak přišly na řadu stavební úpravy domu jako například výměna oken, zazdění zbytečných otvorů a zateplení stavby.

Soutěž Léto na zahradě

Soutěžní příspěvky bylo možné zasílat prostřednictvím soutěžního formuláře do středy 17. dubna 2019. Vybrané příběhy s terasou či plotem budeme průběžně zveřejňovat v dubnu a květnu.

  • Vyhlášení tří vítězů se uskuteční
    28. května 2019 na stránkách webu Bydlení iDNES.cz.
  • Bližší podmínky soutěže najdete ZDE.

Zařizovalo se pak z toho, co bylo k dispozici. Stůl z palety a pár starších židlí představují základ, abychom zde mohli pobývat. Dvůr využíváme například k zahradnickým a drobným domácím pracím. Ráda zde sázím a přesazuji kytky, nebo čistím zeleninu. Je to ovšem i ideální místo k četbě knihy, pletení, rozhovoru či prosté zahálce.

V sezoně prostor slouží pro setkávání a stolování s přáteli nebo hraní deskových her. Díky osvětlení můžeme být na dvoře i večer. Jakousi „neupravenost“ dvoru svojí krásou vyvažují květiny v nádobách a kvetoucí letničky.

Kvalitní terasa by tento venkovní obytný prostor jednoznačně pozvedla. Omezilo by se i množství špíny, kterou si z terasy nyní nanosíme dovnitř. Věřím, že se nám náš dávný sen jednou podaří zrealizovat.

Komerční sdělení

Materiály terasy, plotu a zahradního doplňku

Výherce soutěže získá terasu v hodnotě 50 tisíc korun z dřevoplastového kompozitního materiálu od společnosti WPC – WoodPlastic® podle svého výběru. Vybírat lze z několika šířek profilů a až ze šesti barevných odstínů. Součástí první ceny je i montáž terasy.

Volit lze z těchto produktů:

  • Terasy FOREST zdobí výrazná textura evokující luxusní exotické dřevo. FOREST je vhodnou volbou pro každého, kdo preferuje kombinaci přirozeného a zároveň výrazného vzhledu. Podobně jako v případě provedení ostatních prken WoodPlastic® jsou i terasy FOREST vysoce odolné proti nepříznivým vlivům klimatu, ale i bazénové chemii.
  • Terasy FOREST PLUS disponují nadčasovým designem, který jim poskytuje nápadný přírodní vzor umocňující dojem opravdového dřeva. Nepravidelné žíhání na povrchu prken pak mimo jiné přispívá k tomu, že na terase nejsou vidět běžné drobné nečistoty. Žádná z teras WoodPlastic® nemění barvu ani tvar a všechny jsou vysoce odolné proti mechanickému poškození.
  • Terasy RUSTIC nabízejí mimořádně atraktivní povrch navozující pocit drásaného dřeva s patinou starých podlah. Elegantní terasa RUSTIC se vyrábí buď v šířce MAX anebo v profilu TOP, který má zcela odlišné spáry. Ty se důmyslně překrývají, takže do mezer mezi prkny nemohou zapadnout žádné nečistoty.
WPC je moderní ekologický kompozitní materiál složený ze dřeva a polymeru.

WPC je moderní ekologický kompozitní materiál složený ze dřeva a polymeru.

Cena pro dalšího výherce zahrnuje plot z WPC v hodnotě 25 tisíc korun včetně jeho montáže.

  • Plotovky PILWOOD, které jsou k dispozici v několika barevných variantách oboustranně žíhaných prken o různých délkách, jsou vysoce odolné proti povětrnostním vlivům. Vzhledem k tomu, že jde o plně probarvená masivní prkna, jsou schopna udržovat dlouhodobě jak původní barvu, tak i tvar. Výrobce poskytuje na své produkty záruku až 25 let na dřevokazné houby, hnilobu a hmyz.

Třetí výherce získá zahradní doplněk ze systému ALUWood z WPC v hodnotě
5 tisíc korun.

  • Systém ALUWood umožňuje variabilní sestavy zahradních doplňků, jako jsou například květníky, zahradní truhly, lavičky. Díky spojení materiálu WoodPlastic® a hliníkových profilů je výhodou sestav ALUWood dlouhá životnost a bezúdržbovost. Výherce třetí ceny získá možnost výběru jednoho prvku z modulárního systému ALUWood.

Více o společnosti WPC – WoodPlastic® se dočtete ZDE.

Autor:

Nejčtenější

Nesnášela oblouky v bytě, dnes jich má v domě padesát. Smířila se s nimi

V stoletém domě se za poslední roky vystřídalo víc majitelů a každý na něm...

Střetnutí Adriany a stoletého domu s padesáti oblouky bylo bez přehánění osudové. Přineslo radikální změnu nejdříve do...

Rodina z jižních Čech vsadila na jistotu. Postavila si oblíbený bungalov

Rodina pana Josefa si v jižních Čechách postavila montovaný bungalov.

Bungalovy jsou v Česku nejžádanějšími rodinnými domy. Pro stavbu této oblíbené nemovitosti se rozhodla i rodina pana...

Ze skromného řadového domu se vylouplo perfektně promyšlené bydlení

Řadovka leží v samém srdci Londýna a je obklopená historickými budovami.

Šťastný nový majitel malé řadovky nedaleko londýnského nádraží King’s Cross se rozhodl pro její kompletní rekonstrukci....

Za Prahou si postavili dům i s terasou. Ta se začala ihned rozjíždět

Čtyřčlenná rodina si za Prahou postavila rodinný dům.

Ida se s manželem a dvěma dětmi se před osmi lety přestěhovala do obce za Prahou, kde si postavili rodinný dům....

Tři interiéry, kde se nebudete nudit. Sázka na měď se vyplatila

Byt La Corte se úspěšně zúčastnil i soutěže Interiér roku.

Interiéry jako z učebnice architektury. Taková je práce tvůrců z ateliéru ZOAA. Netradiční technologie, perfektní...

Další z rubriky

Jsem taková vetešnice, říká o svém domě a jeho zařizování majitelka

Majitelka domu vytvořila z několika malých tmavých místností světlý a otevřený...

Klára má ráda domy s duší. Podle toho vypadá i ten, ve kterém hospodaří, tvoří a žije společně se svou rodinou. Žádná...

Rodina z jižních Čech vsadila na jistotu. Postavila si oblíbený bungalov

Rodina pana Josefa si v jižních Čechách postavila montovaný bungalov.

Bungalovy jsou v Česku nejžádanějšími rodinnými domy. Pro stavbu této oblíbené nemovitosti se rozhodla i rodina pana...

Luxusní byt v 28. patře má vlastní zahrádku a nádherný výhled na město

Starorůžová barva je stejně jako vzor Herringbone volbou vytříbeného vkusu a...

Dokonalá harmonie tvarů a barev z rukopisu talentované ukrajinské architektky Olhy Wood dokazuje, jak moc může být...

Najdete na iDNES.cz