Z bytu odešli do domu za Prahou, betonová terasa jim dělá velké starosti

Soutěž   1:00aktualizováno  1:00
Eva bydlí s manželem v domě za Prahou, kam se přestěhovali z bytu v prosinci 2018. Celou zimu opravovali vnitřní prostory a s příchodem jara by se rádi přesunuli na terasu. Na tu však finance nezbyly, proto se přihlásili do naší soutěže Léto na zahradě, kde mohou vyhrát terasu za padesát tisíc korun.

Eva s manželem se přestěhovali v roce 2018 do domu za Prahou. | foto: pro iDNES.cz

Příběh našeho současného rodinného domu se začal psát v 90. letech, kdy byla postavena hrubá stavba, poté dům nějaký čas stál, než přišel nový developer, který projekt dokončil. Dům přivítal první obyvatele v roce 2004. Ti v něm bydleli až do roku 2018.  

Fotogalerie

V loňském roce jsem se já a můj muž rozhodli, že je čas se z našeho menšího modřanského bytu odstěhovat do rodinného domu za Prahou. Po intenzivním hledání jsme v srpnu nový domov skutečně našli. V prosinci jsme se stěhovali.

Vzhledem k tomu, že před námi v domě bydleli nájemníci, kteří se k majetku nechovali příliš pěkně, bylo nutné se ihned vrhnout na rekonstrukci. Celou zimu jsme proto řešili úpravy vnitřních prostor a s příchodem prvních teplých dní jsme se začali těšit na pobyt venku na zahradě a terase.

Ta mi však dělá velké starosti. V této chvíli je to jen betonový základ. Nájemníkům to asi stačilo, ale já jsem ze současného stavu a vzhledu nešťastná.

Vzhledem k velkým výdajům na rekonstrukci domu nám zatím na terasu nezbývají finanční prostředky. Snažím se ji zvelebit alespoň hrnkovými květinami. Nyní mi dovolte se zasnít a popsat vám mou vysněnou terasu.

Vstupuje se na ni z jídelny. Tento vstup bych ráda rozšířila posuvným francouzským oknem a vytvořila tak vzdušný otevřený prostor, který by interiér a exteriér přirozeně propojil.

Soutěž Léto na zahradě

Soutěžní příspěvky bylo možné zasílat prostřednictvím soutěžního formuláře do středy 17. dubna 2019. Vybrané příběhy s terasou či plotem budeme průběžně zveřejňovat v dubnu a květnu.

  • Vyhlášení tří vítězů se uskuteční
    28. května 2019 na stránkách webu Bydlení iDNES.cz.
  • Bližší podmínky soutěže najdete ZDE.

Na terase mám v plánu trávit většinu volného času od jara až do podzimu. Využila bych ji ráda jak ke stolování na čerstvém vzduchu, tak na grilování s přáteli, odpočinek u kávy, na práci z domova.

Terasa by měla být zastřešená, aby se dala využívat za každého počasí. Naše přání a požadavky vždy konzultujeme s odborníky, ani u terasy by tomu nebylo jinak. Moc rádi si necháme poradit.

Současná betonová deska je pro plánované využití malá, proto ji chceme rozšířit až k zídce, ke které nyní vede betonový chodníček do sklepa, což je z fotografií patrné. Můj hrubý ženský odhad délky prodloužené terasy je cca 6-7 metrů.

Komerční sdělení

Materiály terasy, plotu a zahradního doplňku

Výherce soutěže získá terasu v hodnotě 50 tisíc korun z dřevoplastového kompozitního materiálu od společnosti WPC – WoodPlastic® podle svého výběru. Vybírat lze z několika šířek profilů a až ze šesti barevných odstínů. Součástí první ceny je i montáž terasy.

Volit lze z těchto produktů:

  • Terasy FOREST zdobí výrazná textura evokující luxusní exotické dřevo. FOREST je vhodnou volbou pro každého, kdo preferuje kombinaci přirozeného a zároveň výrazného vzhledu. Podobně jako v případě provedení ostatních prken WoodPlastic® jsou i terasy FOREST vysoce odolné proti nepříznivým vlivům klimatu, ale i bazénové chemii.
  • Terasy FOREST PLUS disponují nadčasovým designem, který jim poskytuje nápadný přírodní vzor umocňující dojem opravdového dřeva. Nepravidelné žíhání na povrchu prken pak mimo jiné přispívá k tomu, že na terase nejsou vidět běžné drobné nečistoty. Žádná z teras WoodPlastic® nemění barvu ani tvar a všechny jsou vysoce odolné proti mechanickému poškození.
  • Terasy RUSTIC nabízejí mimořádně atraktivní povrch navozující pocit drásaného dřeva s patinou starých podlah. Elegantní terasa RUSTIC se vyrábí buď v šířce MAX anebo v profilu TOP, který má zcela odlišné spáry. Ty se důmyslně překrývají, takže do mezer mezi prkny nemohou zapadnout žádné nečistoty.
Terasy zdobí výrazná textura evokující luxusní exotické dřevo.

Terasy zdobí výrazná textura evokující luxusní exotické dřevo.

Cena pro dalšího výherce zahrnuje plot z WPC v hodnotě 25 tisíc korun včetně jeho montáže.

  • Plotovky PILWOOD, které jsou k dispozici v několika barevných variantách oboustranně žíhaných prken o různých délkách, jsou vysoce odolné proti povětrnostním vlivům. Vzhledem k tomu, že jde o plně probarvená masivní prkna, jsou schopna udržovat dlouhodobě jak původní barvu, tak i tvar. Výrobce poskytuje na své produkty záruku až 25 let na dřevokazné houby, hnilobu a hmyz.

Třetí výherce získá zahradní doplněk ze systému ALUWood z WPC v hodnotě
5 tisíc korun.

  • Systém ALUWood umožňuje variabilní sestavy zahradních doplňků, jako jsou například květníky, zahradní truhly, lavičky. Díky spojení materiálu WoodPlastic® a hliníkových profilů je výhodou sestav ALUWood dlouhá životnost a bezúdržbovost. Výherce třetí ceny získá možnost výběru jednoho prvku z modulárního systému ALUWood.

Více o společnosti WPC – WoodPlastic® se dočtete ZDE.

Autor:

Nejčtenější

Na Šumavě si postavili promyšlený srub. I po letech jsou z něho nadšení

Srub v šumavské krajině nedoznal během uplynulých let výraznějších změn.

Architekt Zdeněk Šimoník navrhl před lety srub s klempířskými prvky a kovovým obložením. To vše příhodně kontrastuje s...

Starou chalupu opravili a postupně citlivě zařídili dobovým nábytkem

Interiér chalupy majitelé postupně zaplnili původním venkovským nábytkem.

Více než stoletá chalupa po kováři v podhůří Ďumbierských Tater měla štěstí, že ji koupila Natálie s rodinou. Nelekli...

Ze skromného řadového domu se vylouplo perfektně promyšlené bydlení

Řadovka leží v samém srdci Londýna a je obklopená historickými budovami.

Šťastný nový majitel malé řadovky nedaleko londýnského nádraží King’s Cross se rozhodl pro její kompletní rekonstrukci....

Luxusní byt v 28. patře má vlastní zahrádku a nádherný výhled na město

Starorůžová barva je stejně jako vzor Herringbone volbou vytříbeného vkusu a...

Dokonalá harmonie tvarů a barev z rukopisu talentované ukrajinské architektky Olhy Wood dokazuje, jak moc může být...

Zachraňuje dědovu zdivočelou zahradu. Na plot plný děr nejsou peníze

Zahrada po dědečkovi v Nových Hradech potřebuje nový plot.

Anna zdědila po prarodičích zahrádku v Nových Hradech. Pokračuje v dědových stopách a snaží se pozemek zvelebovat....

Další z rubriky

Jsem taková vetešnice, říká o svém domě a jeho zařizování majitelka

Majitelka domu vytvořila z několika malých tmavých místností světlý a otevřený...

Klára má ráda domy s duší. Podle toho vypadá i ten, ve kterém hospodaří, tvoří a žije společně se svou rodinou. Žádná...

Byt zařídil nábytkem a věcmi z velkoprodejen. Vypadá výborně

Rozměr tří metrů předurčil místo rozlehlé rohové sedačce. Konferenční stolek...

Rekonstruovat v původní zástavbě má svá velká úskalí, která však dokáže vykompenzovat atmosféra místa. To se povedlo v...

Starou chalupu opravili a postupně citlivě zařídili dobovým nábytkem

Interiér chalupy majitelé postupně zaplnili původním venkovským nábytkem.

Více než stoletá chalupa po kováři v podhůří Ďumbierských Tater měla štěstí, že ji koupila Natálie s rodinou. Nelekli...

Najdete na iDNES.cz