Pořídili si moderní roubenku, o vesnickou klasiku však nestáli

aktualizováno 
Manželům s dvěma dospělými dcerami se naskytla příležitost postavit si na horách novou roubenku. Pomoc hledali u osvědčeného architekta Braňo Krümmera, kterého dobře znali. Úspěšně realizoval už jejich předchozí zakázky. Návštěva byla fotografována pro časopis Moderní byt.

Obytný prostor je klasicky roubený a barevně ztmavený mořidlem. Sedací soupravu Good Mood (Bonaldo) s polohovatelnými opěráky doplňuje malý konferenční stolek z dubového masivu (Altacorte). Nad ním je zavěšeno plastové svítidlo (Deltalight). | foto: Lukáš Hausenblas

Tradiční stylizace roubenky nabízená developerem manželům nevyhovovala, jejich představy se rozcházely. Projekt byl značně limitován velikostí domu i dispozičním uspořádáním. Zatím byl ale jen na papíře a bylo možné částečně zasáhnout.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Moderní byt

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Moderní byt.

Došlo na menší posuny příček, vybudování sauny a další drobné změny v patře domu či praktická vylepšení. Roubenka do hor patří, stejně jako rodina, která miluje pěší horskou turistiku, jízdu na kolech i lyžování.

A kdo ví! Možná se sem majitelé později přesunou natrvalo. Nová chalupa je totiž koncipována k celoročnímu obývání. Zatím však pro své víkendové a dovolenkové zážitky požadovali praktický moderní interiér. Snili o jeho moderním ladění, selská chalupa s vesnickou rustikální klasikou jim byla na hony vzdálená. Pro pec ani terakotovou dlažbu neměli pochopení. 

Architekt Braňo Krümmer ze studia Pure line design tedy propojil typické prvky rustikální stavby s designovými kousky moderního zařízení z interiérového studia Punto Design. Venkovskému stavení nechybí ani dobře vybavená kuchyň se všemi nezbytnými spotřebiči včetně myčky nádobí a s elektrickým dotykovým otvíráním horních skříněk, které je velmi komfortní i pro lidi nižšího vzrůstu. 

Hlavní obytný prostor je otevřený, reprezentuje jej klasická roubená stavba v originálním provedení. Na ni navazuje vyzděná dřevostavba. Na oko starobylá chaloupka, ale ve skutečnosti klasický rodinný dům vybavený moderními technologiemi. 

Fotogalerie

O tepelnou pohodu přízemí se stará podlahové vytápění, které nebylo součástí standardního vybavení. V domě mají majitelé k dispozici také plynový kotel a radiátory. Horní koupelna je vybavena vanou, dole je vedle sauny sprchový kout a v obou je i klozet.

Dodáno na klíč

Vzhledem k tomu, že rodinu architekt dobře zná a také jde o čtvrtou realizaci, kterou pro ni připravil, trefil se s návrhem hned napoprvé. Na základě dlouholeté spolupráce oslovil studio Punto Design zastoupené Pavlem Šindelářem, které dodalo solitérní vybavení.

„Téma roubenky je natolik silné, že by je bylo škoda nějak násilně rozbít,“ vysvětluje Pavel Šindelář, který doporučil využít vybavení italské značky Altacorte. Design zvolených produktů harmonicky propojuje moderní styl s rustikálním. Cenově dostupný, kvalitní nábytek jednoduchých linií vyrobený z masivního dřeva je pevný a stabilní, ale vzhledově interiér nijak nezatěžuje.

V ložnici rodičů kraluje čalouněné lůžko Bloom (Bonaldo) s úložným prostorem....

V ložnici rodičů kraluje čalouněné lůžko Bloom (Bonaldo) s úložným prostorem. Po stranách ho doplňují noční stolky Crystal.

Valná část vybavení byla zhotovena truhláři z firmy 23 pm přesně na míru podle návrhu architekta. Rohová sedací souprava Bonaldo sestavená z polohovacích modulů a opatřená snímatelným pracím čalouněním statečně čelí všem nástrahám zatížení.

Základní barevnost interiéru zvolil architekt monochromatickou. „Úpravám interiéru předcházelo několik konkrétních požadavků ze strany majitelů, které bylo třeba zohlednit,“ vysvětluje architekt. 

„S ohledem na pozdější využití ve vyšším věku si přáli mít svoji ložnici umístěnou v přízemí. Také v domě požadovali saunu a zcela pochopitelně i krb.“ Sama majitelka si zvolila moderní svítidlo zavěšené nad jídelním stolem. K realizaci roubenky a jejího interiéru přistupovala velmi pohotově.

Dnes si tu rodina milovníků přírody spokojeně užívá volné dny a příležitostně moderní chalupu nabídne i přátelům. Příjemné pospolitosti s kouzelným výhledem do přírody si všichni užívají i v teplých dnech venku, kde je sprcha, nebo v zahradním altánu s venkovní kuchyní a udírnou.

Koupelna v přízemí zahrnuje také infrasaunu, klozet (Duravit) a skříň s úložným...

Koupelna v přízemí zahrnuje také infrasaunu, klozet (Duravit) a skříň s úložným prostorem. Je vybavena prostorným sprchovým koutem s parním panelem (Artwegwer) a velkým umyvadlem Vero (Duravit) se stojánkovou baterií (Palazzani).

Autor návrhu

Ing. arch. Braňo Krümmer, architektonické studio Pure line design 

Studio Pure line design bylo založeno v roce 2009. Od té doby navrhlo a zrealizovalo desítky projektů bytů, domů nebo kanceláří v různých koutech Evropy a světa. S týmem zkušených lidí nabízí kompletní služby od prvního setkání s klientem až po realizaci záměru. 

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Moderní byt.

Autor:

Nejčtenější

Pořídili si dům s minimem zdí a maximem skla. K němu přidali jezírko

„Jezírko je krásný prvek,“ vysvětluje investor, proč nemají na zahradě tradiční...

Co nejméně zdí a co nejvíce skla, takové slyšel zadání architekt domu pro čtyřčlennou rodinu v jižních Čechách....

Z domu do paneláku. Zbláznili jste se? ťukali si na čelo příbuzní

1

Když jsme si s manželem koupili byt ve městě na sídlišti, byla jsem šťastná. Oskar ale moc nadšený nebyl. Všude okolo...

Dcery vidí jen o víkendu. Přichystal jim krásný pokojíček za 60 tisíc

Ema a Leontýnka mají u táty konečně nový dětský pokoj. Proměna vyšla na 60...

Každý člověk potřebuje místo, kde se bude cítit příjemně a bezpečně. A co teprve dvě malé slečny, které milují tanec a...

Z plechového kontejneru má skvělý hausbót. Slouží jako chata i ateliér

Moderní obývací prostor, designově vybavený studiem Punto Design, definuje...

Na návštěvu do plovoucího příbytku na Vltavě nás pozval Pavel Šindelář ze studia Punto Design, který svému kamarádovi,...

Jak bydlí spisovatelka Sylva Lauerová: miluje věci mezi kýčem a uměním

V bytě najdete spoustu knih. „Užívám si populárně naučnou literaturu: knihy...

Spisovatelku a básnířku Sylvu Lauerovou čtou prý hlavně krásné ženy. Píše ve dvou ze třech svých domovů: ve vile v Brně...

Další z rubriky

Domek z balíků slámy, kamene, jílu a zeminy na sebe slušně vydělává

V okouzlujícím domku může přespat až šest osob. Dohromady zaplatí 110 liber, v...

Okouzlující domek v malebné Skotské vysočině u města Aberlour má elegantní ložnici s patrovou postelí, kuchyň a plně...

Jak bydlí spisovatelka Sylva Lauerová: miluje věci mezi kýčem a uměním

V bytě najdete spoustu knih. „Užívám si populárně naučnou literaturu: knihy...

Spisovatelku a básnířku Sylvu Lauerovou čtou prý hlavně krásné ženy. Píše ve dvou ze třech svých domovů: ve vile v Brně...

Seriál Chalupáři. Jak vypadá vesnice Višňová po 45 letech od natáčení

Z původního stavení Evžena Humla toho dnes už moc nezbylo. Zajímavostí je, že...

Letos v létě tomu bylo přesně pětačtyřicet let, co se v nenápadné vísce na Příbramsku natáčel legendární seriál...

Žil v domě bez vody. Prodal WhatsApp a koupil sídlo za 2,4 miliardy

Miliardář Jan Koum, který spoluzaložil aplikaci WhatsApp, vyrůstal do 16 let u...

Miliardář Jan Koum, který spoluzaložil aplikaci WhatsApp, vyrůstal do 16 let u Kyjeva v domku bez tekoucí vody. Střih....

Najdete na iDNES.cz