Rodinný dům má sladěný interiér s exteriérem. Vládne v něm bílá

  1:00aktualizováno  1:00
Designérka Žaneta Radiměřská s kolektivem firmy Tekom-P vybudovala projekt, který představuje dokonalé propojení interiéru s exteriérem v jeden kompaktní celek. Návštěva byla fotografována pro časopis Moderní byt.

Interiér je koncipován v jednoduchém hladkém řešení bílého laku v kombinaci s dýhovým obkladem a doplňky z hnědého jasanu s jedinečnou strukturou dřeva. | foto: Lukáš Hausenblas

Vybudovat dům pro pětičlennou rodinu v klidném místě nedaleko Zlína v dosahu MHD, školy a školky s cílem vytvořit nadčasový vzdušný interiér, který nezevšední. Tak znělo zadání investora. Projekt po dokončení působí tak lehce a celistvě, že si málokdo uvědomí možná úskalí spojená s realizací.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Moderní byt

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Moderní byt

„Pozemek byl velmi svažitý, to majitel vnímal jako menší nevýhodu. Nicméně se mu líbila dispozice pozemku a dostupnost do města. Podmínkou bylo vyřešit dvoupodlažní půdorys v maximálním propojení se zahradou, a díky tomu být v absolutním kontaktu se zelení,“ říká designérka Žaneta Radiměřská

A pokračuje: „Současně si majitel přál, abychom vytvořili projekt, který bude dobrou investicí do let budoucích. Proto nám dovolil i nadstandardní prvky nejen v interiéru, ale také v exteriéru. Na co kladl důraz, byl koncept s čistými liniemi.“

Nerovnost terénu jako výzva

Kolektiv realizační firmy Tekom-P navrhl víceúrovňové členění domu s 270 m2 zastavěné plochy. Vrchní část domu navrhli architekti jako vstup s chodbou s úložným prostorem, garáží a technickou místností i se dvěma dětskými pokoji, které mají společnou koupelnu, dvě samostatné šatny a vlastní vstup na profesionálně řešenou terasu.

Dominantou prostoru celého interiéru se stala obývací místnost s kuchyní, které jsou ve spodní části domu společně s manželskou ložnicí včetně velkorysé koupelny s pracovnou.

Fotogalerie

Polyfunkční místnost se díky proskleným velkoplošným oknům chlubí neuvěřitelným výhledem a s ohledem na svažitost terénu je i v této části domu možný kontakt s okolní zahradou. Interiér je koncipován v jednoduchém hladkém řešení bílého laku v kombinaci s dýhovým obkladem a doplňky z hnědého jasanu s nevšední strukturou.

Bílá barva zaznívá také v odstínu dřevěné olejované dubové podlahy a prostupuje napříč celým interiérem. Oproti tomu vynikají černé rámy velkoformátových oken, které dokonale ladí s černými solitérními svítidly. Neutrální barevnost interiéru respektuje vkus investora a současně podtrhuje teplo domova a splynutí s přírodou.

Vysoká hra

Vzdušnost domu akcentuje výška stropů, která je 2,75 metrů od podlahy. „Vybavení domu jsme řešili s firmou Hanák nábytek a s jejich hlavním designérem Jiřím Veselým. Firma v rámci své filozofie Interior Concept dodala kompletní vybavení domu včetně interiérových dveří v atypické výšce 2,65 m a v prémiové kvalitě sedmivrstvého laku ve stejném odstínu jako ostatní nábytek. Jejich přístup k realizaci díla jsme s majitelem velmi ocenili,“ pochvaluje si spolupráci Žaneta Radiměřská.

Pro dostatečné osvětlení horní chodby, schodiště a obývací zóny bylo využito...

Pro dostatečné osvětlení horní chodby, schodiště a obývací zóny bylo využito střešních světlíků. V případě světlíku v obývací zóně jde současně díky nestandardní výšce také o výraznou dominantu prostoru. Designérka se do něj rozhodla zavěsit luxusní solitérní stropní svítidlo.

Nábytek současně koresponduje s masivní podlahou v dekoru bělený dub dodanou od firmy Princ parket. V koupelnách designérka s týmem použili velkoformátový obklad 1×3 m a tak, jak si v celém interiéru dali záležet na veškerém solitérním nábytku, osvětlení či dekoracích, tak i v samotné koupelně lze obdivovat to nejlepší z aktuálního výběru, tentokrát ze sortimentu výrobce Laufen.

Také manželská koupelna je jako všechny ostatní obytné zóny volně průchozí se zahradou. „Kromě dispozičního propojení zahrady s obytnými zónami jsme pracovali s myšlenkou vizuální kompaktnosti a dokonalého sladění energií. Zahrada se v křivkách vlní okolo domu. Pracovali jsme se žulovými ovály, které jsme doplnili o keře kulatých tvarů. buxusy, hortenzie, velké katalpy, bonsaje či černé borovice. Použili jsme také kamenný koberec a skalničky,“ popisuje designérka.

Nadčasovost a čistotu prostoru podporují barevné akcenty dekorativních doplňků...

Nadčasovost a čistotu prostoru podporují barevné akcenty dekorativních doplňků včetně textilií, které designérka vybírala s citem a s respektem k zadání investora.

Pro pocit komfortu do venkovního prostoru nechala umístit whirlpool se slanou vodou od firmy Hydropool Spa včetně odpočívadla kruhového tvaru, které koresponduje s celkovým pojetím oválného tvarosloví. Konstrukce je obložena cedrem, díky tomu ladí s obkladem domu.

Radost Žanetě Radiměřské dělá mimo jiné také to, že stavba, která poskytuje dostatek pohodlí a soukromí, naprosto zapadá do okolního prostředí.

Jak to vidí autorka

V případě tohoto projektu jsme od investora dostali šanci zařídit interiér včetně doplňků a dekorací. To je pro autora ve výsledku obrovská devíza. Vytvořili jsme koncept, který rozproudí srdce domu a současně poskytne majiteli možnost v budoucích letech snadno styl obměnit.

Podmínkou našeho dekorování bylo ponechat prostoru plnou funkčnost. A protože pro tuto realizaci jsou typické nadčasové přírodní materiály a jednoduchá barevnost i doplňky jsme zvolili v obdobném duchu. Vybírali jsme z portfolia top produktů firmy Levier home. I tuto spolupráci musím vyzdvihnout.

                                                                                       Žaneta Radiměřská

Kuchyň a obývací pokoj byly na přání investora koncipovány tak, aby vytvářely...

Kuchyň a obývací pokoj byly na přání investora koncipovány tak, aby vytvářely „srdce“ domova. Při otevření pojízdných okenních křídel na terasu, které tvoří prakticky celou stěnu, lze dosáhnout absolutního sepětí s okolní přírodou.

Další zajímavé návštěvy najdete v časopise Moderní byt.

Autor:

Nejčtenější

Koupili si tři sta let starý mlýn, po devíti měsících mají hotovo

Část obnaženého obvodového zdiva mlýna zpevňují dřevěné trámy. Tvoří nosnou...

Mlýnské kolo se tu už dávno netočí, není slyšet ani hukot vody, jak padá ze žlabu na kolo. O vodní náhon se roky nikdo...

Dům za Prahou. Je báječně jednoduchý, pohodlný a přátelský k návštěvám

Dům za Prahou je pro dva ideální a vhodný i pro setkávání s dětmi a jejich...

Dům za Prahou je pro dva ideální a vhodný i pro setkávání s dětmi a jejich rodinami. „Chtěli jsme, aby dům byl moderní...

Dům pro rodinu si navrhli sami. Slouží jim dokonale po všech stránkách

Rodinný dům s dispozicí 5+kk má užitnou plochu 195 metrů čtverečních.

Ondra a Iva nikdy o domě nesnili. Záměr stavět svůj vlastní přinesla až rodinná situace, která si řekla o větší prostor...

Tak barevný byt jste ještě neviděli. Je plný vtipných nápadů

Obrazy reaguje Andrea nejen na prázdné stěny, ale i na to, co se děje okolo ní....

Prázdný nový byt a holé stěny se staly pro Andreu tou nejlepší inspirací. Díky nim v sobě objevila netušenou kreativitu...

Na chatu chodí po schodech. Postavili ji s terasou na střeše domu

Na první pohled se může zdát nová přístavba jako fotomontáž. Kousek Skandinávie...

Majitelům domu v centru belgického Gentu chyběla skromná chata, ve které by odpočívali a četli si. Když se rozhodli pro...

Další z rubriky

Strašnice byly láskou na první pohled a vyhoření bytu výzva, říká Novák

Do Strašnic se přestěhoval z Vinohrad kvůli rodině. S manželkou Kristinou...

„Představit pražské Strašnice jako čtvrť, ve které rád bydlím, jsem pojal jako výzvu. Zapátral jsem v minulosti a...

Chalupy na Šumavě jsou hit. Nabízejí pohodlí, krásnou přírodu i samotu

Svatá Maří - Trhonín, okres Prachatice. Historický statek v těsné blízkosti...

Pět zajímavých nemovitostí, které jsou na Šumavě na prodej. Solidní sruby, hezké chaloupky i romantickou roubenku...

Dům pro rodinu si navrhli sami. Slouží jim dokonale po všech stránkách

Rodinný dům s dispozicí 5+kk má užitnou plochu 195 metrů čtverečních.

Ondra a Iva nikdy o domě nesnili. Záměr stavět svůj vlastní přinesla až rodinná situace, která si řekla o větší prostor...

Najdete na iDNES.cz