Bývalý domov superstar představuje ohromující nemovitost sestávající z hlavního domu s pěti ložnicemi na dvou a půl hektarech upravené krajiny.
Dům prošel v roce 2012 rozsáhlou rekonstrukcí, s ohledem na zachování nadčasové propracovanosti a pozornosti k detailům původní stavby. Zároveň přibyly moderní vymoženosti, jako jsou například solární panely.
Luxus vhodný i pro Kennedyho
Klasický kalifornský design se zde vyznačuje trámovými stropy, krásnými světlými dlážděnými podlahami a vzdušným otevřeným půdorysem, který spojuje obývací a jídelní část s upravenými venkovními prostory.
Velká kuchyň se může pochlubit mramorovými deskami a středovým ostrůvkem, zatímco samostatný bar s pultovým posezením a vinotékou poskytuje intimnější prostředí.
Některé pokoje mají přístup na terasu, jiné se mohou zase pochlubit sprchovým koutem obloženým mramorem. Zvláště zajímavé je primární apartmá o ploše 140 m2, které Crosby nazval „Kennedyho apartmá“ poté, co tam JFK a Marilyn Monroe údajně společně strávili víkend.
Areál obklopují palmy a svěží trávníky, najdete zde osvětlený tenisový kurt, velký bazén a spoustu prostoru pro zábavu, včetně kryté terasy s vestavěným krbem.
Bob Dylan si pořídil skotský zámeček, aby si užil okolní klid![]() |
Ironwood Country Club zahrnuje dvě 18jamková golfová hřiště, tenisové kurty a kurty na pikleball a řadu aktivit od umění až po cyklistiku. Palm Desert je pak pulzující město v údolí Coachella na jihu Kalifornie, které je známé golfem světové třídy, špičkovými resorty a skvělými obchody a restauracemi.
Město si oblíbily celebrity, například Frank Sinatra, Lucille Ball, Leonardo DiCaprio či Bingův starý komediální partner Bob Hope a další, kteří si zde pořídili luxusní domy.
Bing CrosbyNarodil se v roce 1903 jako Harry Lillis Crosby v Tacomě ve státě Washington a vyrostl ve Spokane, kde začal zpívat ve středoškolské kapele. Jeho přezdívka „Bing“ vznikla z jeho dětské lásky ke komiksu „Bingo z Bingvillu“. Crosby se proslavil koncem dvacátých let jako součást orchestru Paula Whitemana a později jako sólový umělec. Jeho nahrávka „White Christmas“ z roku 1942 zůstává jedním z nejprodávanějších singlů všech dob a každé Vánoce se i nadále hojně hraje. Za svůj život prodal jen v USA přes 300 milionů desek. Nahrál více než 1 600 písní. Bingův úspěch se rozšířil i mimo hudbu do filmu a televize. Multitalentovaný umělec byl považovaný za první americkou multimediální hvězdu. Hrál ve více než 70 filmech, včetně Going My Way (1944), za který získal Oscara za nejlepšího herce. Jeho spolupráce s Bobem Hopem v seriálu Cesta k... ukázala jeho komediální talent. V televizi byl průkopníkem a produkoval některé z vůbec prvních nahraných vysílání. Bing zemřel na infarkt v roce 1977 poté, co hrál golf, což byla jeho oblíbená zábava, s přáteli ve Španělsku. |