„Ramencraft není jenom restaurace, je to architektonický a gastronomický zážitek, který propojuje tradici s modernitou a přináší do Prahy novou dimenzi v oblasti restauračního průmyslu,“ vysvětluje architekt Štefan Šulek ze studia SOA, který je společně s Lucií Kráľ autorem návrhu.
Svůj projekt přihlásili do soutěže Interiér roku 2024 v kategorii Veřejný interiér – kavárny, restaurace a hotely. Již desátý ročník soutěže měl uzávěrku 22. února 2025.
Vášeň pro Japonsko
Projekt restaurace Ramencraft vzešel z vášně investorů pro japonskou kulturu a zároveň reflektuje japonskou tradici a pop kulturu, což se jasně projevuje v celém konceptu restaurace.
„Hlavním prvkem grafického designu je využití pixelů, které se objevují po celém interiéru, včetně obkladů hned u vstupu, kde je vyobrazena ‚Czezilla’ jako zosobnění českého přístupu k japonskému kulturnímu fenoménu. Tento vizuální prvek je originálním způsobem, jak spojit herní svět s tradiční japonskou kulturou, a přináší návštěvníkům dojem, že se ocitli v prostředí plném energie a zábavy,“ popisuje architekt Šulek.
Vysoce kontrastní kombinace barev modré a jasné červené, které se prolínají celým interiérem, tak dodávají restauraci dynamiku a živost. Tyto barvy nejenže osvěžují prostor, ale také podtrhují atmosféru rychlého občerstvení, kterou restaurace nabízí.
Samotný koncept restaurace přináší nový pohled na „fast food“ ramen. Návštěvníci si mohou na výdejním pultu vybrat svou oblíbenou variantu ramenu a poté si najít místo.
Smíchali mexické a indické prvky i lásku a vznikla designová restaurace![]() |
Můžou si zvolit sezení v přední části restaurace mezi oddělenými kójemi pro nerušené „srkání“ polévky, nebo v zadní části, kde dominuje velmi výrazná grafika a lze zde prožít autentický zážitek japonského herního světa.
Je pouze na klientovi, zda dá přednost soustředěné konzumaci na pultě, nebo společnému posezení u stolu, důležité je, aby mu vždy chutnalo.
O projektuNávrh: 2023 Dokončení: 2024 Hrubá podlahová plocha: 141 m2 Užitná plocha : 107 m2 Spolupracovníci: gastro InGastro, grafika Tomáš Eisner, zámečnické práce Pavel Blecha, truhlářské práce Jaroslav Morgenstern Náklady: 7 milionů Kč |
O autorechArchitektonická kancelář SOA architekti působí na Václavském náměstí v srdci Prahy. Ateliér založili v roce 2015 Štefan Šulek, Ondřej Píhrt a Ondřej Laciga. Název SOA je akronymem, který znamená „Sons of Architecture“, tedy „Synové architektury“. Kancelář SOA se původně zaměřovala na interiérové a rezidenční projekty, v poslední době se specializuje na školské a vzdělávací stavby. Práce ateliéru je založena na třech základních prvcích: krása, respekt, odpovědnost. Klient je proto vždy členem týmu. |