Interpretace tradic krejčovství „haute couture“ je u Sue Wong poklonou romantickým dobám na počátku minulého století, od Šanghaje, přes zlatý věk Hollywoodu až po jazzový věk v Paříži a na Manhattanu. V městské čtvrti Los Feliz, která se stala domovem především hvězd němého filmu, detailně zrekonstruovala budovu z roku 1926.
Nejenom zvenku, ale i uvnitř. Příkladem mohou být nově vyzděné krby, parkety z tvrdého dřeva i originální vitráže oken, z nichž „Strom života“ dominuje hlavní místnosti. Přezdívá se jí taneční sál. Má pět metrů vysoký strop, který je otevřený širokým nosným trámům.
„Strom života“ je zajímavý počin. Nad jeho návrhem Sue Wong klečela na podlaze neúnavně nejméně týden. Kreslila vitráž zabírající jednu celou stěnu místnosti v měřítku 1:1 na papíru položeném na zemi. Výsledná cena a náklady na výrobu a instalaci obrovského okna byly vice než třicet tisíc dolarů.
Ve španělském stylu
Nedílnou součásti plně zrekonstruované andaluské haciendy ve španělském stylu s originálními historickými detaily jsou kromě ručně kovaných ozdobných okenních rámů a vrat i krby. Povyšují osobní prostor na živé plátno umění.
A nesmí se zapomenout ani na vyhlášené dlaždice, které provázejí v celém domě majitele od vchodu, přes kuchyň až po koupelny. Jsou ve stylu keramických obložení vyráběných v kalifornském Malibu. Firmu v roce 1926 založila Rhoda May Rindge, přezdívaná ve své době „Matkou Malibu“.
Požár v roce 1931 její fabriku na nádherné kachle zničil, ale jejich design, který se vyznačuje geometrickými tvary a ovlivňují jej styly maurské, egyptské, mayské a saracénské kultury, je dodnes mezi znalci a milovníky umění nepostradatelný.
Romantika i praktická garáž
Dvoupodlažní nemovitost o rozloze 1 394 m2 má obytnou plochu domu 567 m2. Její součásti je kuchyň s jídelním koutem, obývací pokoj a šest luxusních ložnic s vlastními koupelnami. Romantiku udržují krby v manželské ložnici, jídelně a obývacím pokoji, včetně „tanečního sálu“.
Venkovním prostorům se otevírá modře zářící voda v bazénu s vířivkou, možnosti cvičení jógy a relaxace v přilehlém domku pro hosty. Soukromá oáza je doplněna kouzelnou zahradou, skrz kterou se tyčí vzrostlé platany, fontánky i neobvyklé cestičky.
Venkovní kuchyň s grilem a barem nabízí večeře pod širým nebem. „Kiva“ krb (název pochází z tradičních staveb puebla, mají tvar úlu nebo obráceného kužele s otvorem ve tvaru oblouku, pozn. redakce) a dvě ohniště ohřívají domácí i hosty za chladných nocí.
Vila stojí v blízkosti nádherných obchodů a restaurací, filmy proslavené losangeleské observatoře, řeckého divadla, turistických stezek Griffithova parku, (největšího losangeleského veřejného přírodního prostoru), zoologické a botanické zahrady. Tady se umělci a filmové celebrity, včetně rockových hvězd, snaží ukrýt za vysokými zdmi, a uniknout tak před paparazzi a neodbytnými fanoušky.
Budova je vybavena centrálním vytápěním a klimatizací, venkovním patiem s posezením a v dnešní době omezování míst k parkování vozidel i „velkým bonusem“, za ručně vykovanou kovovou branou je půlkruhová příjezdová cesta s oddělenou garáží pro tři auta.