Diskuse k článku

Počítačový kout není jen v pracovně

Pokud se rozhodnete vytvořit si domácí pracovnu, nejdůležitější je pro lepší bydlení výběr místa. Nežijete-li sami v garsonce, ale v bytě pro několik členů rodiny, měli byste ji situovat tam, kde budete minimálně rušeni. Avšak neplatí to pro všechny; někomu vyhovuje pracovat - třeba kvůli inspiraci - spíše v samém centru dění.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jarwampaa

proč jen počítač?
proč se pracovní kout spojuje jen s počítačem? doma používáme počiítač všichni a je proto třeba, aby byl na místě dostupném pro všechny (třeba ne v ložnici nebo dětském pokoji) a pracovní kout by měl mít každý svůj, kde buď lepí modely (nebo tak něco), nebo pokud dělá s počítačem, tak tam má svůj komp nebo notebook
zkrátka mám pocit, že mít doma počítač je v čechách pořád něco strašně vyjímečného a je potřeba kolem toho co nejvíc mluvit... :/ a je divnej kdo ho má/nemá :)))
0/0
21.6.2005 9:38

Ruprecht

Re: proč jen počítač?
www.bydleniprokazdeho.cz
0/0
19.7.2005 10:41

ludan

tohle se mi nezdá
1) sousloví "poměrně ideální" je něco jako "tak trochu těhotná" 2) ...nejlepší je v tom případě umístit počítačový kout (...) buď do speciální skříně, která se uzavírá, nebo za posunovací stěnu... a o kousek dál: ...prostor s počítačem by měl být také snadno větratelný, aby nedošlo k nepříjemnému přehřívání vzduchu v okolí pracovního místa. jak se taková skříň asi odvětrává?
0/0
20.6.2005 17:56

Roumen

Re: tohle se mi nezdá
Me zas neni jasny "posledni horni radek na monitoru". Kolik tam tech radek nahore je a ktery z nich je ten posledni? ;-)
0/0
20.6.2005 20:39

taja

jogín také ne
nechápu, proč by se měl pracovní kout cpát do prostůrku 1,5*1 m. Nebo dokonce schovávat do skříně. Když někdo pracuje/ něco dělá doma, tak je to pro něj asi důležité. Důležitější než předsíň 3*4 m, uvítací hala, pokoj pro čučení na telku apod. (Něco jiného je, když je byt malý).
Á propo, můj muž je jogín, sedí/klečí na malé stoličce s nohama stočenýma podsebou (pro něj pohodlné) ale psací stůl má desku 1,2*1,8m.
0/0
20.6.2005 15:32

MV

za odmenu
Za odmenu bych toho kdo tyto stoly vymyslel, nachal u toho stolu sedet tak hodinu :-), pokud by prezil postoupil by do dalsiho kola k dalsimu stolu...
0/0
20.6.2005 13:36

kolemjdouci

stoly pro PC
Doporučuji stůl na obr. 1 a zejména 3. Toť výplod génia, kerý s PC nikdy nepracoval (resp. nikdy nepracoval u stolu). Možná jde o jogina, který si dokáže hodit nohy na ramena, takže se nemůže bolestivě kopnout o některou ze šikovně umístěný desek...
0/0
20.6.2005 11:17

Magdaléna

Re: stoly pro PC
evidentně taky počítali, že člověk u PC sedí zásadně s prackama na klávesnici, nepije kafe a nepapíruje.  Už vůbec si nedovedu představit, jak by koncipovali stůl třeba pro amatérskou švadlenu, příležitostného malíře nebo modeláře lodiček...
0/0
20.6.2005 13:30

Najdete na iDNES.cz