Diskuse k článku

Otakar Brousek vyměnil velký byt za malý

Známý divadelní herec Otakar Brousek starší bydlel se svou ženou Lukou ve velkém bytě v centru Prahy. Před osmi lety se však rozhodl, že se přestěhuje do výrazně menšího. "Byla to sice velká změna, ale už jsme si zvykli," říká.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Brych

Souhlas
Udelali jsme s manželkou totéž, je míň práce, snadněji se uklízí a z původního bytu se alespoň těší syn, se kterým jsme si to vyměnili.. Stejně jako pan Brousek jsme stejně většinou na chalupě. Ať větší byt pomůže mladším. Po roce jsem si už zvykl na menší prostor v garsonce. A nějaká ta úspora v nájemném se také hodí. Jsem rád že jsem můj původní nemusel prodat někomu cizímu, protože jsem si ho stavěl 5 let sám.
0/0
16.5.2005 8:19

nebydlící

Re: Souhlas
Nějak nerozumím tomu, že platíte nájemné a přítom jste chtěl původní byt prodat... Tak patří někomu jinému a pak platíte nájemné, nebo patří vám a pak je možné ho prodat, ale neplatíte nikomu nájemné....?
 
Jinak naprosto s Vámi souhlasím s tím, že by měl být dán prostor mladým, kteří v současné době žijí často ve dvou na 30m2, zatímco jinde je ponechán prázdný stometrový byt, protože jeho obyvatelé již v Praze nemusí pracovat a tak tráví celoročně volný čas na chalupě. Bohužel ale mladším nebude umožněno důstojně bydlet a nebudou mít kde zakládat rodiny, dokud se okamžitě neodstraní diskriminační dvojí ceny nájemného.
0/0
16.5.2005 8:58

Brych

Re: Re: Souhlas
Oba byty máme v soukromém vlastnictví, můj byl postaven jako družstevní. Jinak pod nájemným jsem rozuměl správní poplatky, poplatky za topení, elektřinu za společné prostory atd..
0/0
16.5.2005 13:28

Najdete na iDNES.cz