Mladý pár má hlavní zázemí v domě na Šumavě, ale pracovně dojíždí každý týden do Prahy na dva až tři dny. Proto zde potřeboval příjemné útočiště, prostě druhý domov. Návrh interiéru svěřil architektovi Janu Padrnosovi.
A protože dům na Šumavě má dvojice koncipovaný v rustikálním venkovském stylu, v pražském bytě si přáli něco zcela jiného, městský styl, spíš minimalistické, ale útulné bydlení.
Byt začíná od dispozice
"Ano, dispozici bytu jsme museli upravit, také jsme dodatečně budovali aspoň malé světlovody, dva pokoje totiž nemají okna, ale pouze světlíky," popisuje základ proměny architekt Jan Padrnos. Při volbě materiálů měl zcela volné ruce.
Majitelé si hlídali především obytný prostor, kde se pohybují nejčastěji. "Oceňuji dostatek přirozeného světla, pohodlný gauč, na kterém si mohu číst i odpočívat, použité barvy i materiály. Líbí se mi i zajímavé a vhodně umístěné osvětlení, výrazně přispívá k příjemné atmosféře," chválí Ivetta autora interiéru.
A ve chvále pokračuje. "Vyhovuje mi otevřený prostor propojený s kuchyní, mám tam všechno šikovně po ruce. Jako celek působí vše jednoduše a svěže. Ráda se sem vracím, protože si tu odpočinu. Osobně mám nejraději místo na gauči pod lampou, je to jako pod sluncem."
Chvála koupelny
Ivetta je spokojená v bytě vlastně se vším, ale asi nejvíce ji potěšila koupelna. "Je neobvyklá. Šedá stěrka na stěnách působí jednoduše, ale přitom noblesně. Koupelnu opticky ještě víc zvětšuje velké zrcadlo. Stačí několik drobných dekorací, svíčky a vykouzlíte v ní neuvěřitelně útulné prostředí," popisuje.
V ložnici si udělala radost postelí s motivy květin. Vestavné skříně si ale dvojice nechala vyrobit na míru od truhlářů.
Jediné, co by dnes majitelé udělali rozhodně jinak a co je zdrojem nespokojenosti, je bílá cementová stěrka v předsíni. Podlaha je tam hodně namáhaná a provozem a vytíráním zmatněla, ať se Ivetta snažila sebevíc udržet ji v původním stavu. To je ale jediné, s čím není spokojená.