Vedle moderní bedny spolu s nimi v bytečku bydlí i zpěvákova chlouba, kterou je bezmála metrový model tyrannosaura. Model tohoto druhohorního zvířete, který má své čestné místo v obývacím pokoji, dával Leoš Petrů dohromady skoro dva roky.
„Byla to poměrně náročná skládačka. Uvnitř je vymodelovaná kostra a spousta malých dílků,“ říká protagonista písničky Vstávej, kterou nazpíval s Aťkou Janouškovou, nebo třeba hitu Lásku nehledej či italských duetů nazpívaných s Michaelou Linkovou. Kromě plastové skládačky je v obývacím pokoji rustikální nábytek.
„Se ženou jsme se shodli, že nám tento druh nábytku vyhovuje, je robustní a něco vydrží,“ pochvaluje si Leoš Petrů. Masivní sedačka je doplněna o podnožník a konferenční stolek. Ten je z lakovaného dřeva a působí opravdu mohutně.
Vedle dvojsedačky se stolkem jsou v koutě umístěna elektrická krbová kamna. „Nechtěli jsme tady v domě plyn a vila nemá ústřední topení, takže topíme buď tímto elektrickým krbem, nebo olejovými radiátory. Sice je to nákladnější, ale oproti elektrickým přímotopům je to stále ještě úspornější,“ říká zpěvák.
Pod kobercem je v místnosti skládaná lepená korková podlaha, která má se stropem a na něm nalepenými dlaždicemi společného jmenovatele, a tím je právě Leoš.
„Nedovolil bych si tvrdit, že jsem zrovna nějak výjimečně šikovný, ale řadu věcí zvládnu opravit nebo upravit sám. Položit podlahu nebo přivrtat obrázek, to pro mě není problém,“ směje se muzikant. „Ale na odborné práce, jako je třeba oprava elektrického vedení, si vždycky zjednám odborníka. Odbornou práci mají dělat odborníci,“ říká Petrů uznale.
Ostatně důkazem toho, v čem je Leoš Petrů odborník, je netradiční stojan na cédéčka, který má tvar basy. V něm jsou umístěna všechna cédéčka, která Leošovi vyšla.
Naproti muzikantské base zaujme staronový telefonní aparát. Přestože vypadá, že má za sebou už skoro jedno století, zdání klame. „Je to replika a stále funguje. S rozmachem mobilních telefonů jsme pevnou linku doma zrušili, ale tenhle přístroj jsme si nechali, je to taková vkusná dekorace a připomínka starých časů,“ říká Petrů.
Překvapení v obýváku
V obývacím pokoji se našlo místo i pro zábavné zajímavosti, jednou z nich je například dutý globus, ve kterém je bar. Zaujmou i pletené obrazy, jež vyráběla zpěvákova maminka. „Mají pro mě zvláštní význam, mám je rád na očích,“ říká Leoš.
Na obývací pokoj navazuje malá předsíň s kazetovým stropem, z níž vedou zašupovací dveře do malé ložnice. V té hraje prim velká postel a přímo naproti ní je ve střeše domu zabudované výklopné okno.
Jelikož je ložnice opravdu malá, je zařízena vskutku úsporně. Jen nad televizí se nachází členitá polička. O příjemnou atmosféru se v místnosti stará pračka vzduchu. „To je opravdu výborná věc, pomáhá čistit vzduch od prachu a je to opravdu znát. Určitě ji mohu doporučit,“ pochvaluje si Leoš Petrů.
Poslední místností v bytě je kuchyň s jídelním koutem. K dispozici je tady celá řada elektromechanických pomocníků, to hlavní se ale stejně odehrává u elektrické plotny. „Vařím docela rád a mám slabost zejména pro polévky,“ přiznává zpěvák.
Světlá kuchyň ale neslouží jen jako přípravna jídla, je zároveň i místem vzpomínek. Po stěnách jsou zde rozvěšeny pamětní pohlednice z míst, která Leoš Petrů navštívil, a na lednici se dokonce najdou upomínkové magnetky.
„Vozíme si je z cest jako připomínku toho, kam až jsme se podívali. Na dveře mrazáku pod kuchyňskou linkou si zase připevňujeme magnety, které nám dávají ze svých cest přátelé a kamarádi,“ vysvětluje. „Stihli jsme toho s mou paní už docela dost a je otázka, kdy se zase někam podíváme. Ta opatření kvůli koronaviru, zdá se, jen tak nezmizí,“ říká posmutněle.
V kuchyni mají své místo i cédéčka pro povzbuzení chuti i k vaření. Ta jsou umístěna velmi prakticky ve dvou netradičních boxech připomínajících velké hrací kostky. Hudba má zkrátka v bytě Leoše Petrů své nezastupitelné místo.