Diskuse k článku

Herec Dušek vlastníma rukama postavil hliněný domek

Ke stavbě hliněného domku stačí pár kamarádů, důkladná příprava a měsíc dovolené. Veškerá práce se dá zvládnout ručně, materiál na zdivo si nakopete přímo na svém pozemku. Takovou hliněnku si postavil i herec Jaroslav Dušek, který zjistil, že bez stavební firmy je stavění radost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Bla007

Normální

Já teda nevím jak pan Dušek, ale z koťárů se staví baráky už od nepaměti. Náš domek je z koťárů a postavili ho moji prarodiče. I když ten náš je opravdový barák, ne nějaká kadibudka...

0/0
19.1.2010 14:32

nekonečno

Re: Normální

Přikláním se k příspěvku, že zase někdo kouká přes plot a vymýšlí "ameriku", nemusíme to pojmenovávat cizími slovy, z hlíny se u nás na vsi stavělo ještě za první republiky, za vsí bylo místo, zvané hliniště, tam chodila celá ves a tvarovala tzv. "vepříky", do nich se dávala taky sláma a kamínky a sušilo se to na slunci, nepotřebovali ani cement a udrželo to celý krov  i střechu jak z došků tak z tašek. Panu Duškovi moc fandím,  až bude zase chtít  něco přírodního, tak se stačí zeptat pamětníků, ale na vsi. Jo, a taky tam máme košíkáře, možná by mu tu chalupu opletli proutky místo těch drátů, to by bylo ještě přírodnější.

Přeji mnoho zdaru v budování;-)

0/0
21.1.2010 13:13

Najdete na iDNES.cz