Diskuse k článku

Byt musí dýchat historií

Herec Jan Přeučil se proslavil mnoha filmovými i televizními rolemi. Ze svých angažmá se už třiatřicet let vrací na stejné místo - do rozlehlého vinohradského bytu. Sedmašedesátiletý Jan Přeučil je velmi vitální člověk. Žije moderním životem, ale jeho byt zůstává duchem v minulosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Prickrose

Fuj !!!!
tajbl, to je hnus !!!!  To vetesnictvi je citit pres draty !!!! 
0/0
2.11.2004 0:01

nebydlící

Regulovaný bytový apartheid
Takže to není jeho byt, když "vychází dobře" s majitelem? A pokud byt "získal" před revolucí, tak tam bude mít regulovaný nájem. Holt někdo má regulované byty i dva - psaný na manželku, a ten pak lze pronajmout tržně a měsíčně kasírovat desetitisíce, nebo zaopatřit svou rodinu. Proč ne, když nám (rozuměj jim - dekretářům) stát ty ceny reguluje nezřídka i na 1/10 tržních cen. A co že mají Přeučilovi dva regulované byty a ještě měli dům v OV, který později prodali? Koho zajímá že někdo nemá nic a musí platit tržní nájem a jiný je těžce zajištěný a stát mu garantuje superlevné bydlení dokonce i pod úrovní nákladového nájemného?
A tak dál poslanci, senátoři, soudci a celebrity zvedají ruce a hlasují pro regulované nájemné, zatímco chudí lidé nemají absolutně šanci sehnat přiměřené bydlení a i v nouzi na ně stát kašle a jsou nuceni platit desetinásobné "tržní" (regulací přestřelené) nájemné!
Zlat
0/0
1.11.2004 21:41

nebydlící

Re: Regulovaný bytový apartheid
Zlatá to země, kde jsou si všichni dle Ústavy rovni!!!
0/0
1.11.2004 21:42

xaeris

???
To nejpodstatnější v článku chybí, aspoň pro mne.Zda,ten, kdo si ten byt kdysi "secesně" a nákladně upravil,se odstěhoval dobrovolně, či musel byt opustit, nechat vše tak jak je, a pak byl zlikvidován  někde v koncentráku.Pokud tomu tak bylo, tak bezostyšné bydlení v takové "válečné kořisti" samo o sobě je vypovídající................. 
0/0
1.11.2004 15:03

Janovan

rovnější
...brzy se zadlužím na 10 let, doufám, že si tu králíkárnu ihned zamiluju
0/0
1.11.2004 14:03

oprudil

přesně více směnou ,Přeučil je figura z estébáckých seznamů ,tak dlouho udával a práskal ,
až se dostal k bytu !!!!
0/0
1.11.2004 13:39

Venda Benda

Re: přesně více směnou ,Přeučil je figura z estébáckých seznamů ,tak dlouho udával a práskal ,
Tedy "oprudile", teď jste mne dostal ! Hledat právě pana Přeučila v sezanmech St by mne nenapadlo. Nicméně na Váš podnět jsem to zkusil a toto jsem nalezl v oficiálních seznamech vedených ministerstvem vnitra (www.mvcr.cz):

Venda Benda

Skromný dotaz.
A jaký platí pan Přeučil nájem ? Když byt  "ZÍSKAL" vícesměnou, tak předpokládám jde regulovaný nájem parazitního typu, který platí rovněž např. milionář Křeček. Ten Přeučil je také zjevně sociální případ.  Až z toho zplešatěl.
0/0
1.11.2004 7:37

mirekpirek

Re: Skromný dotaz.
vendo bendo, že ty tak trochu závidíš ??? Kdo závidí, ten lže, krade a může i zabít!!! Styď se!!
0/0
1.11.2004 10:04

Najdete na iDNES.cz