Uprostřed ovocných sadů stojí majestátní stodola s komplikovanými krovy. Nostalgicky laděný dům už na dálku sálá pohodou a retro náladou. Vznikl po dlouhých dohadech majitelů, tisících náčrtků a diskutovaných přání pod taktovkou seattleského architektonického studia SkB Architects. Kancelář tvoří trojice architektů Shannon Gaffneyová, Kyle Gaffney a Brian Collins-Friedrichs.
Majitelé studia a jejich kolegové mají zkušenosti nejen s komorními projekty, ale i s velkými návrhy hotelů, kanceláří nebo gastronomických provozů. Právě díky poslední jmenované referenci si je vybrali manželé Brownovi. Toužili po vlastním venkovském sídle, které si dovede samo na sebe vydělat.
Výslednému dílu nechybí nic ze zemských potěšení. Prvotřídní kuchyně na profesionální úrovni, která byla jedním z hlavních požadavků, se záhy stala terčem zájmu gastro fanoušků i odborníků.
Nechybí ani unikátní prvky jako na míru stavěná pec na pizzu, nebo útulný vinný sklípek, šikovně situovaný přímo pod kuchyní. V domě si lze užít nejen relaxační víkend či rodinnou oslavu, ale díky perfektní výbavě se stal i oblíbeným centrem dostaveníček kulinářských blogerů a autorů kuchařek.
Manželé svůj zhmotněný sen s rozlehlým sadem a dechberoucími výhledy na vrcholky Kaskádového pohoří pojmenovali po svém milovaném psu Champovi a jeho podobenku vetkli i do loga místa. Antracitový nátěr fasády vymyslel architekt Kyle Gaffney, stejně jako důraz na bohaté patinování: návštěvník by neměl hned poznat, kolik práce bylo při rekonstrukci nutno odvést.
Cílem bylo vytvořit nejen stylové venkovské stavení, ale také funkční areál zázemí zemědělského statku, ve kterém je dostatek prostoru a možností na skladování a zpracování úrody. Centrem domu zůstal jako za starých časů sál stodoly, ve kterém to stejně dobře sluší zaparkovaným strojům a automobilovým veteránům, jako vesnickým plesům či komerčním pronájmům.
Tradicionalismus a romanticky laděné detaily vypovídají o konzervativní povaze majitelů na každém kroku. Interiéry jsou zařízené poctivým, na míru vyrobeným dřevěným nábytkem z masivu, které vyrobil rodinný známý, Pedro Valdez.
Podlahy z dřevěných prken střídá rustikální praktická dlažba ruční výroby. Dřevu na nábytku sekunduje pravá kůže v koňakovém odstínu, k vysoce kvalitním materiálům a zpracování odkazují také textilie. Kované detaily, madla i zábradlí vyrobila nedaleká řemeslná dílna.
Odhalené krovy v hlavní obytné místnosti i ložnici dodávají už tak velkoryse pojatým prostorům další dimenzi. Inspiraci majitelé sbírali celý život a za architekty přišli již s pořádným archivem nápadů a přání. Ty architekti shrnuli pod jednu nálepku: stará dobrá Amerika.