Středa 2. prosince 2020, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 2. prosince 2020 Blanka

Bydlení podle horoskopu. Blíženec žije v chaosu, Rak miluje veteš

  1:00
Nic na světě nepoví o člověku tolik, jako jeho byt. Hned při vstupu do předsíně bezchybně odlišíte pedanta od bohéma. Každý člověk má svůj vkus, každé astrologické znamení své priority. Když se doma sejde víc znamení, z nichž každé má své představy, dejte hlavy dohromady a hledejte kompromis.

Každé znamení má své priority, a to i v bydlení. | foto: IKEA

BeranJak si to doma zařídí? Jednoduše

Beran má dost práce venku, kde se snaží žít naplno, doma to potřebuje mít pohodlné, ale zároveň vychytané tak, aby ho péče o domácí zařízení moc neobtěžovala. Navíc je potřeba si uvědomit, že Beran patří k velkým individualistům, kteří nejradši všechno dělají vlastníma rukama.

Může se hodit

Hledáte bydlení, které bude jako šité na míru vaší povaze? Vyberte si bydlení svých snů na Reality.iDNES.cz. Nabízíme byty a domy všech velikostí a typů po celé ČR.

Patří tedy k nadšeným návštěvníkům obchodů, kde se nábytek a bytové zařízení vůbec kupuje v polotovarech, které si může vlastní rukou sestavit, a pak se hrdě chlubit svou šikovností. Má rád pocit pohody, ale nesnáší, když se o své bydlení musí přehnaně starat. Je tedy jasné, že si vybere nábytek, který vydrží i méně pečlivé zacházení a jemuž škrábance dodají patinu.

Na zeď si Beran s chutí pověsí zbraně, ať už originální historické, nebo soudobé repliky, které jsou však provedeny tak, že je od sebe odliší jenom znalec. Chcete-li mu udělat radost, přineste cokoliv v různých odstínech červené, je to jeho oblíbená barva.

BýkO co jde Býkovi v první řadě? Přece o pohodlí

Jeho byteček (a jako byteček jeho obydlí bude vypadat i v případě, že by obýval Hlubokou) musí budit dojem tepla a útulnosti. Nábytek bude z masivu a pokud možno vyrobený na míru, aby bylo vidět, že se jeho majiteli dobře daří a nemusí koukat na korunu. Zároveň jde o nábytek, který přetrvá věky a který bude s minimální péčí sloužit i vnoučatům.

Když to trochu jde, dává Býk přednost vlastnímu bytu a později domu. Umí totiž počítat a ví, že peníze, které by dal do nájmu, může s větším úspěchem využít pro umořování hypotéky. Co se barev týká, dává přednost tlumeným odstínům pastelových barev. Miluje květiny a je jedno, zda jsou v květináči, nebo ve váze.

Jestli mu chcete udělat opravdu radost, kupte mu knížku o zahradničení nebo předplaťte podobně zaměřený časopis. Zároveň je však potřeba, abyste se mu postarali o pohodlné křeslo nebo sedačku, kde si může v klidu číst a vymýšlet plány na vylepšení domova i zahrady.

BlíženciPrvní dojem? Chaos. Druhý dojem? Velice útulný chaos

Blíženec miluje jasné barvy a výrazné linie, ale většinou jde o stadium, kterým se můžete pokochat jen ve chvíli, kdy si svůj byt čerstvě zařídil a ještě nezabydlel. V tomto momentu si vychutnáte nápaditý moderní nábytek ve stejně nápaditém prostředí. Blíženci jsou velkými milovníky industriální architektury, a proto si svůj byt často hledají v přestavěné továrně nebo jiném podobném objektu.

Doma Blíženec potřebuje velká okna a neomezený příliv světla a čerstvého vzduchu. Závěsy většinou nezatahuje ani na noc, protože má pocit, že ho jakékoliv textilie dusí. Dále potřebuje místo na velký pracovní stůl s neodmyslitelným počítačem a velkou televizi, která ho zásobuje novinkami z celého světa.

Jako obrazy si většinou vybírá abstraktní kompozice v pastelových barvách. Velké místo v jeho bytě zabírá knihovna, kde je k mání pestrá směs knížek z nejrůznějších oblastí, spousta časopisů i stolních her typu scrabble, s jejichž pomocí zahání nudu.

RakVyžívá se ve veteši a hromadí věci

Vyhazujete skříň po babičce nebo starý šicí stroj po pratetě? Než ho zavezete do sběrného dvora, zvedněte telefon a zeptejte se Raka, zda ho náhodou nechce. Můžete se vsadit, že vám odpoví, že ano, zbaví vás starostí s odvozem a ještě vám bude opravdu upřímně vděčný.

Rak totiž k bydlení potřebuje kromě klidu a pohody ještě i pocit generační kontinuity, který mu právě tyto staré věci poskytují. Kdybyste se Raka zeptali, jak si své ideální bydlení vlastně představuje, určitě byste se dozvěděli, že musí být nějak spojeno s vodou.

Pokud Rak nemá svůj dům na břehu jezera, nahradí vodu v jeho bytě alespoň malá pokojová fontánka nebo akvárium. Rak má tendenci hromadit všechno, co ho osloví a co by se mu mohlo časem hodit. Zdi bytu krášlí rodinné fotografie, které mapují historii až k pradědečkům. Nad postelí má obraz anděla strážného po babičce. Estéti mají sice o jeho vkusu pochybnosti, ale přesto musí přiznat, že se v račím doupěti cítí skvěle.

LevNešetří na ničem. Byt je jeho vizitkou

Jeho bydlení musí na první pohled budit dojem královského, nebo alespoň knížecího paláce. Přispívají k tomu především barvy. Lev miluje barvy teplé, kterým královský lesk dodává zlatá. Nábytek má rád kvalitní, ale především pohodlný.

Na designovou židli, která vypadá, že se pod prvním, kdo na ni usedne, rozlomí, ho neužije. Vždycky dá přednost pohodlnému křeslu, do kterého zapadne a z kterého může pozorovat okolní svět.

Dále ke Lvovi neoddělitelně patří obrazy, samozřejmě originály. Lev při jejich nákupu sice sází na prověřenou kvalitu, ale většinou mívá šťastnou ruku i při nákupu dosud neznámých malířů. Jde o investici, kterou náležitě ocení až další generace, a to ve chvíli, kdy zjistí, že jí doma na zdech visí miliony. Jestli chcete Lva opravdu potěšit, kupte mu huňatou kožešinovou deku, pod níž se mu bude krásně relaxovat a pospávat.

PannaMusí mít v bytě pořádek

Když přijdete do bytu, který obývá Panna, většinou se ještě přede dveřmi automaticky vyzouváte. Podlaha je jako křída, nikde ani smítko a na první pohled je vidět, že pořádek, který kolem panuje, potřebuje majitel tohoto obydlí stejně bytostně jako vzduch, který dýchá.

Když si může bydlení vybrat, snaží se, aby bylo blízko parku nebo jiné zeleně. Při zařizování bytu dává přednost dřevu a přírodním materiálům. Co se dekorací týče, vystačí si s jedním nebo dvěma pečlivě zvolenými kousky. To, co se nehodí nebo co se jí už nelíbí, rozdá bez výčitek svědomí přátelům, odnese to do charitativního obchodu nebo nechá u popelnice.

Dalším prvkem, který Panna mít prostě musí, jsou pokojové rostliny, které pěstuje s vášní a neobyčejným úspěchem. Důležité místo zabírá i pracovní stůl, protože Panna patří k lidem, kteří si práci dost často nosí domů. Byt může sice působit trochu sterilně, ale máte-li rádi pořádek, kdy jsou ouška hrnků srovnána stejným směrem, bude se vám tam zaručeně líbit.

VáhyJejich byt je trochu koketní

Byt, který pro sebe zařizuje Váha, poznáte na první pohled. Vládcem Vah je totiž stejně jako vládcem Býka Venuše, ale všechno, co zrozenci z těchto dvou znamení dělají, se od sebe liší. Zatímco byt Býka se zařizuje na dlouhou dobu a nábytkem opravdu masivním, byt, který obývá Váha, je tak trochu koketní.

Váha dává přednost měkkým a chlupatým materiálům, čalouněným křeslům, malým stolečkům, u kterých se tak krásně pije káva a vyměňují se nejnovější klípky.

Váha je většinou nadšený sběratel něčeho, co je malé, ale cenné a čím se velice ráda pochlubí. Na zdech obýváku jsou police, na něž umístí svou sbírku porcelánových figurek, které sbírá už od střední školy.

Jako obrazy má ráda zátiší nebo klidné, nejlépe podzimní krajiny. Pokud si Váha může bydlení vybrat, dá přednost domku rozumných rozměrů s malou zahrádkou. V létě se pak ani moc nepozná, kde končí dům a kde začíná terasa, na kterou se na polovinu roku přesouvá soukromý i společenský život jak Váhy, tak i celé její rodiny.

ŠtírUmí vdechnout tajemství i tuctovému bytu

Když jdete na návštěvu ke Štírovi, čekáte, že se ocitnete v tajuplném prostoru, kde se mluví o záhadách. Ve chvíli, kdy vkročíte do normálního bytu, jste tak trochu zklamaní, ale rychle zjistíte, že tajemství je i tak dost. Štír umí vdechnout pocit tajemství i bytu, který je zařízený naprosto normálním nábytkem.

Stačí, abyste se podívali na polici s hrnečky. Štír je tam má samozřejmě také, ale ty jeho jsou zdobeny buď psychedelickou malbou, nebo motivy, v nichž důležitou roli hraje tma, noc a měsíc. Obrazy, které visí na zdech, vypadají na první pohled zcela jako grafika. Až na druhý pohled pochopíte, že se díváte na umělecky zpracovaný horoskop pána domu.

Obecně nemají Štíři rádi ostré sluneční světlo, kterému brání závěsy, a pokud mu do toho partner nemluví, jsou ze sametu a purpurové barvy. Na zařízení bytu však nezáleží. Nejdůležitějším zařizovacím předmětem je sám Štír jako člověk, který ducha vdechne i tomu, co byste jinak vnímali jako interiér naprosto tuctový.

StřelecChce mít všechno velké

Jeho vládcem je Jupiter, který boří hranice, a proto vás nesmí překvapit, že Střelec chce všechno velké. Když strop, tak optimálně čtyřmetrový, když postel, tak taková, že se tam pohodlně umístí pět nocležníků, a k tomu psací stůl, jenž by mohl klidně sloužit jako heliport.

Nábytek takový, aby evokoval daleké kraje, které Střelec buď už navštívil, nebo to alespoň má v plánu. Koloniální styl, postel s nebesy a především knihovna, která mu rozhodně neslouží jenom jako dekorace. Kromě odborných knížek na všechna témata miluje i atlasy a encyklopedie.

Obrazy má rád trochu extravagantní a se záviděníhodnou snadností vedle sebe pověsí originál a kresbu svého tříletého dítěte. Nenechte se mýlit, vypadá to skvěle!

Vedle výtvarného originálu však klidně umístí rotoped nebo jiné sportovní zařízení, které má sloužit k vylepšení jeho fyzické schránky. Kávu vám podá ze šálků, které si přivezl z potulek Saharou, a neopomene vás ujistit, že ji vaří podle receptu od spřáteleného beduína.

KozorohJejich bydlení je připravená scéna

Když Kozoroh kupuje ať byt, nebo zařízení, které do něj dá, stojí to za to. Nábytek je kvalitní, kůže na křeslech pravá a dojem nezapomenutelný. Zvláště Kozorohové, kteří pracují na místě, kde se čeká, že budou doma přijímat důležité návštěvy, budí občas dojem, že jejich bydlení je připravená scéna, na které má vyniknout jejich vlastní osobnost.

Kozoroh umí peníze vydělat, ale než se rozhodne, za co je utratí, chvíli to trvá. Při výběru nábytku si prohlíží katalogy a sleduje televizní pořady věnované bydlení, ale nakonec se rozhodne, že si nábytek navrhne sám a nechá si ho vyrobit na míru.

Bytových doplňků má minimum, ale ty, které má, by se od minuty mohly fotografovat do specializovaného časopisu o tradičním bydlení. Dekorační látky má rád nenápadné, kuchyň střízlivou s poněkud starodávným nádechem, i když ji samozřejmě vybaví všemi stroji, které mají ulehčit jak vaření, tak úklid. Chcete-li udělat radost, přineste mu jako dárek zajímavý kámen, který použije jako těžítko.

VodnářNikdy nebude svému bytu otročit, a to se mu i daří

Vodnáři mívají byt, který je zařízený jednoduše, nábytku je v něm spíše méně než více, ale přesto plní všechno, co se od pohodlného bydlení vyžaduje. Vodnář je navíc mistrem ve vymýšlení vychytávek, které mají ušetřit místo a ulehčit péči o domácnost.

Když na to má prostor a peníze, profiluje se většinou jako milovník dokonale řemeslně zvládnutého funkcionalismu, kde není místo na zbytečnosti a lapače prachu. Miluje sklo a průhledné plasty, které používá nejen na stoly, ale i na židle a police.

I při zařizování provizorních prostor si většinou našetří na jeden kvalitní designový kousek, který ho potom provází celým životem a který tvoří páteřní prvek pro zařizování každého dalšího bydlení.

Časem pochopí, že pouze jednoduchý interiér je příliš fádní, a jako třešničku na dort do něj přidá jeden či dva kousky pečlivě vybraných starožitností, které jeho bydlení povýší na umělecké dílo.

RybyZajímavý interiér dokáže vytvořit z úplně obyčejných věcí

Když si domov zařizuje Ryba a nikdo jí do toho nemluví, jde bezesporu o jedny z nejzajímavějších interiérů, ve kterých pobýváte. Sestávají totiž ze spousty naprosto obyčejných věcí, které jsou k sobě přiřazeny naprosto neobyčejným způsobem.

Převaha detailů je v barvách, které připomínají vodní odstíny. Nábytek je pohodlný, ale jestli to jenom trochu jde, většinou chybí. Postele nahradí matrace na podlaze, sedí se buď na poduškách, nebo na sedacích pytlech. Na klasický nábytek se přichází až v době, kdy dosud čilou Rybku začínají bolet záda.

Ryba potřebuje ke svému štěstí spoustu nejrůznějších přehozů, polštářů a doplňků, většinou s ezoterním poselstvím. Miluje koberce, květiny ve váze, bonsaje a kameny, které sbírá na všech místech, která navštíví, a pak si je vozí domů.

Je pravým mistrem ve vytváření suchých vazeb, které sice podle feng šuej nejsou přínosné, ale jimž rybí ruka dovede vdechnout krásu, harmonii a nepopiratelné duchovní poselství.

Autoři:
  • Nejčtenější

Rekonstrukci dvoupokojového bytu zvládla designérka za 350 tisíc

Pokud víte, jak na to, nemusíte se rekonstrukce bát. Interiérová designérka Andrea Vokřálová si proměnu vlastního bytu...

Václav Upír Krejčí a jeho manželka sami přestavěli chatu uprostřed lesa

Známý bavič Václav Upír Krejčí (64) přestavěl s manželkou Zuzanou chatu vlastníma rukama. Vynaložené úsilí přineslo své...

Kateřina Neumannová se stresu zbavuje v chalupě na Šumavě

Držitelka několika olympijských medailí za běh na lyžích Kateřina Neumannová (47) se narodila v Písku, s dcerou Lucií...

Nejpozoruhodnější vily Česka. Prohlédněte si sedm stavebních skvostů

Možná kolem nich den co den chodíte a ani ve snu vás nenapadlo, o jak velký architektonický skvost ve skutečnosti jde....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Rodinný dům má sice pět podlaží i výtah, děti však do něj nepatří

Pětiposchoďový rodinný dům je v horizontálně vystavěném Los Angeles raritou. V roce 1993 jej v městské čtvrti Studio...

TEST televizorů: Nevyznáte se v široké nabídce? Pomůže vám náš velký přehled

Premium Od 3 190 do 62 990 korun. Všechny zobrazovací technologie, všechny televizní operační systémy a jedenáct vybraných...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  • Další z rubriky

Moderní jeskynní člověk se nejlépe vyspí ve skalním hotelu Koza

Hotel Koza, který je historickým skalním domem, stojí v Göreme v Turecku. Součástí objektu s deseti jeskynními pokoji...

Majákovou loď z roku 1958 předělali na výjimečné bydlení. Podívejte se

V docích v anglickém Gloucesteru kotví majáková loď LV14 jménem Sula z roku 1958. Je natřená červenou barvou a...

Tmavé podkroví zachránila žlutá barva a bezpečnostní síť nad kuchyní

Tmavý, malý až stísněný prostor… I tak lze popsat vršovické podkroví předtím, než prošlo kompletní rekonstrukcí. Cílem...

Dům z polystyrenu a bláta za 4,9 milionu korun vyhlíží nového majitele

Unikátní dům stojí ve Vermontu v USA a je na prodej za 220 tisíc dolarů, v přepočtu 4,9 milionu korun. Stavbu...

Svůj nový vztah jsem radši šla ohlásit řediteli, říká zamilovaná Witowská

Premium Její život se letos pořádně otočil. Možná ještě víc, než když předloni bravurně zvládla prezidentskou debatu. Aby měla...

Bahamské úřady zveřejnily příčinu smrti Seana Conneryho

Bahamské úřady zveřejnily oficiální pitevní zprávu k úmrtí herce Seana Conneryho. První a nejdéle sloužící James Bond...

Promoření? Odvážný sen, tragické následky. Stádní imunita funguje jinak

Jak se nejlépe zbavit covidu-19? Už od jara mluvili někteří odborníci o kontroverzní strategii známé jako „promořování“...

Kapitán je na tahu, bude šach mat, oznámil po líbánkách Pavel své ženě

Psycholožka, terapeut a genetička vybrali na základě testů i DNA mezi více než patnácti sty přihlášenými jednotlivci...

Tři nemoci, které ohrožují mladé lidi s hektickým životem

Začínají často nenápadně, ale jejich následky mohou být fatální. Nemoci, které mladým lidem mohou vzít i život. Prvotní...