Dům pro rodinu zařídila sama. Ráda opravuje a zastane i řemeslné práce

  1:00aktualizováno  1:00
Dům hýřící pestrými barvami a ohňostrojem nápadů je domovem mladé britské učitelky základní školy. Ta pro sebe a svou rodinu zařídila všechny místnosti velmi osobitě.

Na sociální síti si Elisabeth Walkerová vysloužila pozornost svým originálním a pestrobarevným pojetím interiéru ve staré přestavěné venkovské stodole. | foto: Elisabeth Walkerová @oxfordone

Učitelka Elisabeth Walkerová, která na sociálních sítích vystupuje pod přezdívkou Lissi, velmi ráda fotí a zveřejňuje svůj domov. O interiérový design se začala zajímat na mateřské dovolené, kdy mezi čtyřmi stěnami trávila víc času, než si do té doby vůbec dovedla představit.

Dnes ji sledují desítky tisíc lidí a svým neortodoxním přístupem k bytovému designu, kdy je schopná oživit a opravit takřka jakýkoliv kousek vybavení, zaujala i řadu firem.

Fotogalerie

Elisabeth bydlí s celou rodinou ve dvě stě šedesát metrů čtverečních velké vile v malém městečku ležícím na hranici mezi hrabstvími Nottinghamshire a Leicestershire.

Dům vznikl originální přestavbou staré stodoly na desetipokojové velkorysé sídlo s jedním velkým, nově přistavěným společenským prostorem, kde se široká rodina schází pod prosklenou střechou. Pohostit mohou pohodlně u jednoho stolu až patnáct strávníků.

Než se ke koupi a renovaci před pěti lety odhodlali, žili v podnájmech a sbírali odvahu k tomu, aby se pustili do financování vlastního bydlení. Ve finále zvolili nekonvenční proměnu, která by mnohým nemusela vyhovovat, ale mladá dvojice se nebála odhalit ve staré stodole nový potenciál.

Lissi pro iDNES.cz s nadsázkou říká, že za úspěch svého domácího díla nevděčí ani tak sobě, jako svému manželovi, který svolil k tomu, že snáší neustálé změny a nevadí mu, že v každé místnosti v domě je něco růžového.

Dům pro ni není nikdy dokončený. „Při zařizování postupuju tak, že nejdříve vyberu zásadní a neměnné, velké kusy nábytku, které jsou důležité pro kvalitní chod domácnosti, jako je třeba jídelní stůl nebo postel. Až pak začínám s dekorem,“ popisuje Lissi.

Drobný nábytek, tapety, výmalba a doplňky - to všechno se v domácnosti často s vtipem a hravostí střídá. Pouští se postupně i do oprav, Lissi letos dokončila velkou koupelnu, kterou proměnila v působivou džungli s obřími palmovými listy na tapetách, trendy šestiúhelníkovým obkladem, geometrickou podlahou a růžovou vanou. Sama si míchá barvy a zastane i většinu řemeslných prací.

Poznávacím znamením interiérů jsou kromě růžové také další syté barvy, výrazné tapety, které majitelka s oblibou pořizuje u tradičního výrobce Tribaut, množství obrazů a zarámovaných vzpomínek, suvenýrů, plechové skříňky a stolky, které svým původním účelům už dosloužily. Kromě „popelnicových pokladů“ nakupuje Lissi ráda také v běžně dostupných řetězcích.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Sousedův kocour si z naší zahrady udělal záchod. Svádíme s ním marný boj

1

Sousedův kocour dlouhodobě užívá naši zahradu pro vykonání své potřeby. Výkaly smrdí, musíme je sbírat a vynášet mimo...

Bungalov většinou nemá v české krajině co dělat. Důvodů je několik

Pokud už chcete mít přízemní dům, může mít mnohem nápaditější formu než...

I když se dnes bungalovy těší velké oblibě, osobně tyto domy, rozlehlé placky s nízkou střechou staženou až na uši,...

V jižních Čechách si postavili příjemný moderní dům, který dobře slouží

Na masivní trámové stupnice logicky navazují i další dřevěné designové prvky...

Nízké účty za provoz, vynikající kvalita vzduchu, příjemná akustika a tepelná pohoda, to jsou benefity domu, který...

V Peci místo staré prodejny potravin vznikly luxusní apartmány

Komplex za čtvrt miliardy korun vznikl na místě bývalého nákupního střediska...

Čtvrt miliardy stál největší zásah za posledních víc než dvacet let v centru Pece pod Sněžkou: místo velkoprodejny...

Proměna dejvického bytu: zůstaly staré výklenky, přibylo patro

Bílou linku navrženou na míru oživuje zeleně natřené okénko do světlíku, které...

Dobrá spolupráce designérů a investorů je základ. V tomto případě získal interiér nejen originální vzhled, ale i...

Další z rubriky

Po deseti letech užívání předělali svůj řadový dům. I kvůli synům

Styl celého domu se odvíjel od ořechové podlahy a představ majitelů o moderním...

Honza s Kristinou a dvěma syny bydlí ve svém domě takřka deset let. Synové povyrostli, a tak bylo třeba některé věci...

Sousedův kocour si z naší zahrady udělal záchod. Svádíme s ním marný boj

1

Sousedův kocour dlouhodobě užívá naši zahradu pro vykonání své potřeby. Výkaly smrdí, musíme je sbírat a vynášet mimo...

Parádní chalupa čeká na majitele. A ten se má skutečně na co těšit

Slavný dražitel společnosti Sotheby’s Tim Wonnacott se rozhodl prodat své...

Slavný dražitel společnosti Sotheby’s Tim Wonnacott se rozhodl prodat své luxusní venkovské sídlo v anglickém Horshamu...

Najdete na iDNES.cz