Dům pro rodinu zařídila sama. Ráda opravuje a zastane i řemeslné práce

  1:00aktualizováno  1:00
Dům hýřící pestrými barvami a ohňostrojem nápadů je domovem mladé britské učitelky základní školy. Ta pro sebe a svou rodinu zařídila všechny místnosti velmi osobitě.

Na sociální síti si Elisabeth Walkerová vysloužila pozornost svým originálním a pestrobarevným pojetím interiéru ve staré přestavěné venkovské stodole. | foto: Elisabeth Walkerová @oxfordone

Učitelka Elisabeth Walkerová, která na sociálních sítích vystupuje pod přezdívkou Lissi, velmi ráda fotí a zveřejňuje svůj domov. O interiérový design se začala zajímat na mateřské dovolené, kdy mezi čtyřmi stěnami trávila víc času, než si do té doby vůbec dovedla představit.

Dnes ji sledují desítky tisíc lidí a svým neortodoxním přístupem k bytovému designu, kdy je schopná oživit a opravit takřka jakýkoliv kousek vybavení, zaujala i řadu firem.

Fotogalerie

Elisabeth bydlí s celou rodinou ve dvě stě šedesát metrů čtverečních velké vile v malém městečku ležícím na hranici mezi hrabstvími Nottinghamshire a Leicestershire.

Dům vznikl originální přestavbou staré stodoly na desetipokojové velkorysé sídlo s jedním velkým, nově přistavěným společenským prostorem, kde se široká rodina schází pod prosklenou střechou. Pohostit mohou pohodlně u jednoho stolu až patnáct strávníků.

Než se ke koupi a renovaci před pěti lety odhodlali, žili v podnájmech a sbírali odvahu k tomu, aby se pustili do financování vlastního bydlení. Ve finále zvolili nekonvenční proměnu, která by mnohým nemusela vyhovovat, ale mladá dvojice se nebála odhalit ve staré stodole nový potenciál.

Lissi pro iDNES.cz s nadsázkou říká, že za úspěch svého domácího díla nevděčí ani tak sobě, jako svému manželovi, který svolil k tomu, že snáší neustálé změny a nevadí mu, že v každé místnosti v domě je něco růžového.

Dům pro ni není nikdy dokončený. „Při zařizování postupuju tak, že nejdříve vyberu zásadní a neměnné, velké kusy nábytku, které jsou důležité pro kvalitní chod domácnosti, jako je třeba jídelní stůl nebo postel. Až pak začínám s dekorem,“ popisuje Lissi.

Drobný nábytek, tapety, výmalba a doplňky - to všechno se v domácnosti často s vtipem a hravostí střídá. Pouští se postupně i do oprav, Lissi letos dokončila velkou koupelnu, kterou proměnila v působivou džungli s obřími palmovými listy na tapetách, trendy šestiúhelníkovým obkladem, geometrickou podlahou a růžovou vanou. Sama si míchá barvy a zastane i většinu řemeslných prací.

Poznávacím znamením interiérů jsou kromě růžové také další syté barvy, výrazné tapety, které majitelka s oblibou pořizuje u tradičního výrobce Tribaut, množství obrazů a zarámovaných vzpomínek, suvenýrů, plechové skříňky a stolky, které svým původním účelům už dosloužily. Kromě „popelnicových pokladů“ nakupuje Lissi ráda také v běžně dostupných řetězcích.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Matěj Stropnický zachraňuje zámek. Každou neděli jej otevírá veřejnosti

Zámek Osečany je státem prohlášenou kulturní památkou a chátrá od revoluce, kdy...

Matěj Stropnický opustil politiku a přesídlil na venkov do Osečan, kde si s partnerem Danielem Krejčíkem pořídili...

Místo na Slovensku si dům postavila raději v Rakousku. A je spokojená

Podlahu na terase s integrovaným grilem tvoří dřevěný masiv, který příjemně...

Za hranice Slovenska přivedli majitelku domu příbuzní. Dcera s rodinou ji přemluvila, ať si stejně jako ona postaví dům...

Úraz manželky vše změnil. Skvělá dřevostavba vyřešila všechny problémy

Neobvyklý půdorys vytváří neotřelá zákoutí, tím nejútulnějším je „náruč“...

Helena a Jan potřebovali domov bez výškových rozdílů a překážek, semknutý se zahradou a tak akorát velký pro dva....

Byt v činžovním domě je plný světla. Je připravený na další děti

Množství a kvalita denního světla – tento faktor sehrál při výběru nemovitosti...

Spolupráce investorky a architektky začala u tohoto bytu mnohem dříve, než bývá zvykem, a to již při výběru...

Jak se staví sen pro mámu a pětiletého syna, který miluje černou barvu

Také obývací pokoj pojali designéři převážně v šedé, černé a antracitové barvě.

Od šestnácti pracovala Andrea jako modelka, jezdila po světě. Stesk po domově ji přivedl zpět domů. Dostudovala, začala...

Další z rubriky

Stěžujete si na své bydlení? Podívejte se, jak žijí lidé v Číně

Hongkong patří mezi nejhustěji osídlené oblasti světa. Na ploše 1 104 kilometrů...

Pokud si stěžujete na to, že bydlíte hned u silnice, případně vám vadí hluk či zápach od sousedů, tak se dobře...

Zámek jako cumel prodávají za 30 milionů. Krásným výhledům nic nebrání

Kim a Niall Turnbullovi vlastní zámek Callingwood Hall v anglickém městě...

Kim a Niall Turnbullovi vlastní zámek Callingwood Hall v anglickém městě Burton. Stavbu z 18. století, která má čtyři...

Majitel největší sbírky nacistických předmětů chce za dům 58 milionů

Britský magnát Kevin Wheatcroft, který shromáždil největší světovou sbírku...

Britský magnát Kevin Wheatcroft, který shromáždil největší světovou sbírku nacistických předmětů, prodává své sídlo...

Najdete na iDNES.cz