Dům pro rodinu zařídila sama. Ráda opravuje a zastane i řemeslné práce

  1:00aktualizováno  1:00
Dům hýřící pestrými barvami a ohňostrojem nápadů je domovem mladé britské učitelky základní školy. Ta pro sebe a svou rodinu zařídila všechny místnosti velmi osobitě.

Na sociální síti si Elisabeth Walkerová vysloužila pozornost svým originálním a pestrobarevným pojetím interiéru ve staré přestavěné venkovské stodole. | foto: Elisabeth Walkerová @oxfordone

Učitelka Elisabeth Walkerová, která na sociálních sítích vystupuje pod přezdívkou Lissi, velmi ráda fotí a zveřejňuje svůj domov. O interiérový design se začala zajímat na mateřské dovolené, kdy mezi čtyřmi stěnami trávila víc času, než si do té doby vůbec dovedla představit.

Dnes ji sledují desítky tisíc lidí a svým neortodoxním přístupem k bytovému designu, kdy je schopná oživit a opravit takřka jakýkoliv kousek vybavení, zaujala i řadu firem.

Fotogalerie

Elisabeth bydlí s celou rodinou ve dvě stě šedesát metrů čtverečních velké vile v malém městečku ležícím na hranici mezi hrabstvími Nottinghamshire a Leicestershire.

Dům vznikl originální přestavbou staré stodoly na desetipokojové velkorysé sídlo s jedním velkým, nově přistavěným společenským prostorem, kde se široká rodina schází pod prosklenou střechou. Pohostit mohou pohodlně u jednoho stolu až patnáct strávníků.

Než se ke koupi a renovaci před pěti lety odhodlali, žili v podnájmech a sbírali odvahu k tomu, aby se pustili do financování vlastního bydlení. Ve finále zvolili nekonvenční proměnu, která by mnohým nemusela vyhovovat, ale mladá dvojice se nebála odhalit ve staré stodole nový potenciál.

Lissi pro iDNES.cz s nadsázkou říká, že za úspěch svého domácího díla nevděčí ani tak sobě, jako svému manželovi, který svolil k tomu, že snáší neustálé změny a nevadí mu, že v každé místnosti v domě je něco růžového.

Dům pro ni není nikdy dokončený. „Při zařizování postupuju tak, že nejdříve vyberu zásadní a neměnné, velké kusy nábytku, které jsou důležité pro kvalitní chod domácnosti, jako je třeba jídelní stůl nebo postel. Až pak začínám s dekorem,“ popisuje Lissi.

Drobný nábytek, tapety, výmalba a doplňky - to všechno se v domácnosti často s vtipem a hravostí střídá. Pouští se postupně i do oprav, Lissi letos dokončila velkou koupelnu, kterou proměnila v působivou džungli s obřími palmovými listy na tapetách, trendy šestiúhelníkovým obkladem, geometrickou podlahou a růžovou vanou. Sama si míchá barvy a zastane i většinu řemeslných prací.

Poznávacím znamením interiérů jsou kromě růžové také další syté barvy, výrazné tapety, které majitelka s oblibou pořizuje u tradičního výrobce Tribaut, množství obrazů a zarámovaných vzpomínek, suvenýrů, plechové skříňky a stolky, které svým původním účelům už dosloužily. Kromě „popelnicových pokladů“ nakupuje Lissi ráda také v běžně dostupných řetězcích.

Autor: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Bungalov většinou nemá v české krajině co dělat. Důvodů je několik

Pokud už chcete mít přízemní dům, může mít mnohem nápaditější formu než...

I když se dnes bungalovy těší velké oblibě, osobně tyto domy, rozlehlé placky s nízkou střechou staženou až na uši,...

V jižních Čechách si postavili příjemný moderní dům, který dobře slouží

Na masivní trámové stupnice logicky navazují i další dřevěné designové prvky...

Nízké účty za provoz, vynikající kvalita vzduchu, příjemná akustika a tepelná pohoda, to jsou benefity domu, který...

Postavili si skvělou dřevostavbu s jezírkem. Topí elektrickými fóliemi

Koupací jezírko plánují dokončit letos. Je dostatečně velké a doplněné...

Občas je dobré nenechat se svést stereotypy. Na opačném konci pozemku (tedy ne u cesty jako sousedé) možná budete mít...

Ze starého bytu vytvořili skvělý interiér s příjemnou atmosférou

Také v kuchyni použili architekti „obnažené“ cihly. Industriální prvek sem...

Pro ateliér Seman architekti se stala hodně velkou výzvou proměna staršího bytu na moderní prostor s industriálními...

Prázdné domy lákají. Touha po levné senzaci může být pro urbex smrtelná

Pokud místo projde demolicí, fotky fanoušků urbexu obvykle zůstávají jedinou...

Znáte ten pocit, když začne pracovat adrenalin? Tepny přepravují okysličenou krev rychleji, oči i uši pracují na...

Další z rubriky

Splňte si sen o roubence. Stavby jako z pohádky jsou v Česku na prodej

Peřimov, okres Semily. Nemovitost stojí na mírně svažitém pozemku velkém 1 587...

V České republice se prodává velké množství roubených chalup v různé kvalitě. Některé jsou před rekonstrukcí, do jiných...

Neviditelné dveře posloužily designérce ke splnění přání klientky

Dveře a jídelní stůl s židlemi pocházejí z původního vybavení, které si...

Majitelka domu po patnácti letech bydlení došla k závěru, že přízemí domu, tedy předsíň, kuchyň, obývací pokoj a pokoj...

Manželé si postavili dům s radostí ze života. Chtějí za něj 218 milionů

Dům z roku 1997 si nechal majitel navrhnout od slavného italského designéra....

Dům z roku 1997 si nechal majitel navrhnout od slavného italského designéra. Ettore Sottsass stavbu vyšperkoval do...

Najdete na iDNES.cz