Nejobtížnějším úkolem je, když se do koupelny s členitou dispozicí, malými nebo atypickými rozměry snažíte dostat nejen umyvadlo, ale také vanu, sprchový kout a někdy, pokud to opravdu nejde jinak, i WC.
Běžně se lidé vzdají vany a zvolí pouze sprchový kout, někdy i to může být složité (třeba v podkrovních místnostech). V těchto případech lze využít víceúčelové vybavení (například vanu se sprchovou zástěnou) nebo další vychytávky, které si s různými komplikacemi poradí.
Třeba praktické řešení představuje sprchový kout Solva Pure od Hüppe s křídlovými sklapovacími dveřmi, které pro svou funkci nepotřebují kolejnice ani rám, ale pouze jednoduchou nástěnnou lištu.
Pokud otevřené dveře sklapnete a složíte na stěnu, nezabírají místo, což
je právě v miniaturní koupelně nebo v místnosti se složitější dispozicí neocenitelné.
V kombinaci s nízkou bezbariérovou sprchovou vaničkou celý kout prakticky „zmizí“, což může být proti běžně dostupným typům s posuvnými dveřmi výhodou. Bezrámový průhledný sprchový kout působí zcela nenápadně i v případě, že je zavřený.
Také úložný nábytek existuje v extrémně úzkých variantách či rohové verzi. Pokud si nevyberete z typových prvků, můžete si jej nechat vyrobit na míru. To už ovšem bývá samozřejmě poněkud nákladnější řešení.
Praktické bývají také nejrůznější závěsné systémy na dveře, žebříky s minimální hloubkou nebo celá řada doplňků, poliček, stojanů nebo držáků, které lze připevnit bez vrtání pomocí přísavek nebo odolných samolepicích pásků.
V malých prostorách je nutné se také vyvarovat ostrých a nebezpečných rohů. Třeba zrcadlo Brickan (IKEA) má zaoblené rohy a na povrchu bezpečnostní fólii, která brání poranění, dojde-li k jeho rozbití. Z obou stran má přístupné praktické odkládací poličky na různé hygienické potřeby nebo dózy.