Mladý pár si pořídil byt v domě ze třicátých let dvacátého století. Dispozice 1+1 ideální nebyla a ani interiér rozhodně nebyl v kondici, ale to investory neodradilo. Proměnu bytu svěřili pražskému studiu DDAAANN, tedy architektům Danielovi Baudisovi a Danielovi Rohanovi, absolventům Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci.
„Klienti nás oslovili s přáním upravit stávající prostor tak, aby odpovídal potřebám manželského páru. Základním konceptem našeho řešení bylo vytvoření propojeného, odlehčeného a prosvětleného prostoru,“ vysvětlují architekti.
Vstupní hala bytu navazuje na malou šatnu, toaletu a samostatnou ložnici, respektive pracovnu (či budoucí dětský pokoj). Těžištěm nové dispozice bytu se stala prostorná kuchyně s jídelnou.
Výsledek potěšil autory i majitele, i proto jej architekti přihlásili do soutěže Interiér roku 2017, kde se v kategorii Soukromý interiér - rekonstrukce dostal mezi nejlepší.
Poznámka: fotografie vznikly jako ilustrační, nezachycují majitele.
Byt s velkou knihovnou
Kuchyň vymezuje na jedné straně kuchyňská linka, na druhé velká knihovna. Ta odděluje, ale zároveň také spojuje hlavní obytný prostor bytu s navazujícím oddychovým koutem a malou ložnicí.
Fotogalerie |
Koupelnu tvoří, možná překvapivě, hned dvě samostatné místnosti. První je bohatě prosvětlena díky velkému oknu, ve druhé najdete prostornou sprchu.
„V duchu konceptu byly řešeny nejen prvky vestavěného nábytku z bělené březové překližky s jemným detailem drážky na jejích hranách, ale také materiály a barvy jednotlivých povrchů, jako jsou například bledě modré obklady, šedé lité stěrky a oranžové čalounění,“ vypočítávají architekti.
Na pozadí tohoto řešení pak mohly vyniknout solitérní kusy nábytku, obrazy, interiérové doplňky i květiny. Architekti, kteří počátky své tvorby absolvovali v dnes už velmi respektovaném architektonickém studiu Mjölk, dokázali vytvořit zajímavý interiér, a přitom dodržet omezený finanční rozpočet investorů.