Michael Jackson tu i tančil. Prezidentské apartmá za 100 tisíc za noc

  1:00aktualizováno  1:00
Prezidentské apartmá hotelu InterContinental v Praze má úžasný výhled, ale i vlastní saunu či kuchyňku. A také 154 metrů čtverečních. Průměrná cena za noc se zde pohybuje kolem 3 800 eur, což je v přepočtu necelých 100 tisíc korun. Pro významné hosty to však překážku nepředstavuje.

Hotel InterContinental na Starém Městě na náměstí Curieových má štěstí. Sice často mění majitele, ale na rozdíl od hotelu Praha se o něj stále ucházejí významné hotelové řetězce. Stavba ve stylu brutalismu od architektů Bubeníčka a Filsaka, postavená v letech 1968 až 1974, prošla i několika rekonstrukcemi včetně interiérů. Drží tak stále krok s novými luxusními hotely.

Fotogalerie

V osmém podlaží je pokoj č. 800, Prezidenstké apartmá, které je chloubou celého hotelu. Nabízí velkou ložnici a reprezentační místnosti se sedacím koutem a barem včetně jídelního koutu. Druhá ložnice má dvě oddělené postele s vlastní koupelnou, nechybí tu kuchyňka. Relaxaci si může host užít v koupelně s rohovou vířivou vanou, v privátní sauně pro dvě až tři osoby či ve sprchovém koutu s masážemi a parní lázní. Interiér je vybavený luxusním zařízením včetně starožitného nábytku.

"Toto apartmá kdysi mělo i pracovnu, ale na základě zpětné vazby od hostů jsme ji předělali na druhou ložnici," prozrazuje Petra Kazdová, tisková mluvčí hotelu. Tuto pracovnu si dokonce Michael Jackson nechal upravit na tréninkovou místnost. Nábytek musel zmizet a byla položena speciální podlaha používaná v baletních sálech.

Pracovní kout je dnes v severní části společenské místnosti. Důvod je jasný: právě odtud je úžasný výhled na řeku Vltavu, Čechův most a Letenskou pláň. Z oken dalších pokojů je naopak vidět i Pařížská ulice.

Při poslední renovaci interiéru, která proběhla na podzim 2009 a 2010, spolupracovala také designérka Alexis Aldridge z designového studia A-Squared Design Source.

S ohledem na významné hosty, kteří toto apartmá využívají, je zde nezbytné kompletní zabezpečení. V bezprostřední blízkosti je i požární schodiště, jedna z únikových cest.

Stavba ve stylu brutalismu

Hotel byl postavený z betonu a skleněných pásů oken s kermaickým obkladem. Hmota stavby je svisle rozčleněna na menší části, aby lépe odpovídala okolní zástavbě Starého Města.

Luxusní koupelna nepostrádá ani takový detail, jaký představuje speciální anglická kosmetika Asprey - Purple Water. V hotelu ji nabízí pouze Prezidetnské apartmá. Jen tak si ji nekoupíte, každý nový zákazník musí být totiž předem schválený. Značka Asprey byla založena v roce 1781 a v průběhu generací se stala nejlepším výrobcem šperků a luxusního zboží v Anglii.

V Prezidentském apartmá byli ubytováni nejen významní státníci, ale i osoby ze světa sportu či showbusinessu.

Mezi ty nejzajímavější patří například Andre Agassi a Stefi Graffová, řecký prezident Karolos Papoulias, zpěvák Phill Collins, tajemník OSN Kofi Annan, herec Jackie Chan, bývalý premiér Japonska Junichiro Koizumi, tenor Luciano Pavarotti (dokonce dvakrát), zpěvák Michael Jackson či bývalý americký prezident George Bush starší.

Autor:

Nejčtenější

Postavili si skvělou dřevostavbu s jezírkem. Topí elektrickými fóliemi

Koupací jezírko plánují dokončit letos. Je dostatečně velké a doplněné...

Občas je dobré nenechat se svést stereotypy. Na opačném konci pozemku (tedy ne u cesty jako sousedé) možná budete mít...

Prázdné domy lákají. Touha po levné senzaci může být pro urbex smrtelná

Pokud místo projde demolicí, fotky fanoušků urbexu obvykle zůstávají jedinou...

Znáte ten pocit, když začne pracovat adrenalin? Tepny přepravují okysličenou krev rychleji, oči i uši pracují na...

Nej rodinný hotel Evropy má 8 pokojů a stojí uprostřed Hostýnských vrchů

Hotel Villa Memories stojí uprostřed Hostýnkých vrchů.

Afrikou inspirované útočiště v srdci moravského venkova. Tak pořadatelé soutěže Boutique Hotel Awards charakterizují...

Rodina vsadila na praktické nápady, v domě se dá konečně dýchat

Pohled na dům ze zahrady: dvoupatrová skleněná přístavba má ocelovou...

Řadovka v newyorském Brooklynu z konce 19. století dlouho čekala na rekonstrukci. Čtyřčlenná rodina s mladou...

Kvůli zařizování bytu změnila majitelka zaměstnání. Dělá, co ji baví

Šedou zaoblenou pohovku v retro stylu ladící s křesílkem pomohla mladé dvojici...

Když máte štěstí a získáte možnost pracovat v oblíbeném obchodě, ovlivní to i váš domov. Tak jako se to stalo v případě...

Další z rubriky

V Peci místo staré prodejny potravin vznikly luxusní apartmány

Komplex za čtvrt miliardy korun vznikl na místě bývalého nákupního střediska...

Čtvrt miliardy stál největší zásah za posledních víc než dvacet let v centru Pece pod Sněžkou: místo velkoprodejny...

Rodina vsadila na praktické nápady, v domě se dá konečně dýchat

Pohled na dům ze zahrady: dvoupatrová skleněná přístavba má ocelovou...

Řadovka v newyorském Brooklynu z konce 19. století dlouho čekala na rekonstrukci. Čtyřčlenná rodina s mladou...

Koupili si v Praze nový byt. Domov 3+kk si po proměně zamilovali

Mladý pár si pořídil byt v novém developerském projektu v pražské Michli....

Mladý pár si pořídil byt v novém developerském projektu v pražské Michli. Dispozice 3+kk s terasou jim vyhovovala, ale...

Najdete na iDNES.cz