Plovoucí plošina od architektů nabízí zážitkovou dovolenou na vodě

  1:00aktualizováno  1:00
Vadí vám stísněné lodní kabiny na lodi, a přesto byste rádi trávili dovolenou na vodě? Tak proč nevyzkoušet plovoucí plošinu Punta de Mar, kterou navrhli architekti z ateliéru Mano de Santo. První prototyp se již objevil v klubu Náutico ve Středozemním moři.

Punta de Mar je plovoucí plošina s minimalistickým architektonickým designem, který je funkční a zároveň šetrný k životnímu prostředí. | foto: Mano de Santo

Punta de Mar je plovoucí plošina s minimalistickým architektonickým designem, který je funkční a zároveň šetrný k životnímu prostředí. A jaký je cíl projektu? Jeho tvůrců chtěli „podpořit vnímání okolí všemi smysly a integraci do přírodního prostředí společně s intimitou, pohodlím, uvolněním a pocity spokojenosti pro hosty.“

Samostatnou konstrukci lze snadno táhnout po vodě či přepravovat po silnici.

Samostatnou konstrukci lze snadno táhnout po vodě či přepravovat po silnici.

Projekt chce povznést koncepci zážitkové turistiky na další úroveň. S celkovou plochou 74 m2 je tento obytný pavilon s dvěma podlažími určený k užívání dvěma lidmi.

V prvním podlaží o ploše 40 m2 je k dispozici salonek s vlastní koupelnou a soukromou terasou, která slouží jako rozšíření vnitřního prostoru. Druhé patro o ploše 34 m2 je chill-out paluba, tedy prostor určený pro relaxaci.

Moderní technologie

Hosté Punta de Mar mají neustálou kontrolu nad svým ubytováním, a to díky moderním technologiím, které jim umožňují regulovat osvětlení, zvuk i úroveň zabezpečení.

Fotogalerie

Plošina negeneruje odpady, protože je to modulární struktura se systémem „Plug & Go“. Další výhodu představuje i to, že samostatnou konstrukci lze snadno táhnout po vodě či přepravovat po silnici.

Může se tak přemístit na různá místa, která mají k dispozici síťové a elektrické napájecí přípojky, ať už přímořské nebo soukromé plážové hotely nabízející hostům jedinečné a exkluzivní zážitky.

Sklo na prvním místě

Plovoucí plošina vyžadovala i použití moderních materiálů, zejména speciálního skla, které by propouštělo světlo a zároveň chránilo před sluncem. „Pro projekt jsme si vybrali společnost Guardian Glass, protože byla schopná dodat nám trojité sklo zajišťující dostatečné úspory energie, bezpečnost i zvukovou izolaci,“ říká Francesc de Paula García, architekt z ateliéru Mano de Santo.

Architekti totiž hledali úplné propojení s okolím, což jim dovolilo právě sklo, které umožnilo 360stupňový výhled do okolí. „Hosté se tak cítí obklopeni přírodou. Jde o naprostou integraci do prostředí, stírá se hranice mezi interiérem a exteriérem,“ zdůrazňuje García.

Pro interiér bylo zvoleno sklo Guardian SunGuard® HD Silver 20 (v šatních...

Pro interiér bylo zvoleno sklo Guardian SunGuard® HD Silver 20 (v šatních prostorech, na čelech postelí a v koupelně) s cílem pohrát si s různými odlesky. Díky různým efektům zrcadlení lze těmto intimnějším oblastem dodat větší soukromí.

Za celý projektem plovoucí plošiny stojí architektonické studio Mano de Santo a KMZero, Open Innovation Hub, které jsou součástí skupiny Martinez Group.

Autor:

Nejčtenější

Místo na Slovensku si dům postavila raději v Rakousku. A je spokojená

Podlahu na terase s integrovaným grilem tvoří dřevěný masiv, který příjemně...

Za hranice Slovenska přivedli majitelku domu příbuzní. Dcera s rodinou ji přemluvila, ať si stejně jako ona postaví dům...

Úraz manželky vše změnil. Skvělá dřevostavba vyřešila všechny problémy

Neobvyklý půdorys vytváří neotřelá zákoutí, tím nejútulnějším je „náruč“...

Helena a Jan potřebovali domov bez výškových rozdílů a překážek, semknutý se zahradou a tak akorát velký pro dva....

Byt v činžovním domě je plný světla. Je připravený na další děti

Množství a kvalita denního světla – tento faktor sehrál při výběru nemovitosti...

Spolupráce investorky a architektky začala u tohoto bytu mnohem dříve, než bývá zvykem, a to již při výběru...

Jak se staví sen pro mámu a pětiletého syna, který miluje černou barvu

Také obývací pokoj pojali designéři převážně v šedé, černé a antracitové barvě.

Od šestnácti pracovala Andrea jako modelka, jezdila po světě. Stesk po domově ji přivedl zpět domů. Dostudovala, začala...

Byt už osm let skvěle slouží. Majitelka rekonstrukci dokonale promyslela

Mansardový byt na Montmartru se stal domovem a ateliérem mladé módní návrhářky.

Květiny vyrůstají ze stěny, světlo po kapkách dopadá ze stropu na podlahu kuchyně, kde se chodí po duze. Podkrovní...

Další z rubriky

Čím je unikátní vermikompostér s žížalami, křeslo či vysavač

Pro společnost Plastia navrhl vermikompostér  český architekt a designér,...

Při nákupu zařízení do bytu se lze řídit výsledky nezávislých testů, důležitým aspektem bývá i ocenění za design. Dávno...

Pritzkerovu cenu za architekturu získal Arata Isozaki. Ovlivnila ho válka

Arata Isozaki, Katarské národní kongresové centrum

Pritzkerovu cenu, která bývá označována za Nobelovu cenu za architekturu, letos získal japonský architekt Arata...

Dům podpíraný obřími postavami bude stát na pražské Invalidovně

Vizualizace: objekt Nová Invalidovna bude umístěn přímo naproti čelní fasádě...

Praha stále bojuje s nedostatkem nových a zajímavých staveb. Do tří let by se však jedna taková měla objevit v Praze 8....

Najdete na iDNES.cz