S kolegyní Adélou Fejtkovou, šperkařkou, založily opravnu rozbitého porcelánu Live Longer. Silvie má v plánu poctivě se naučit japonské techniky urushi a kintsugi, ale také proniknout do umu košíkářů a dráteníků. „Na jedné straně budeme dělat umělečtější opravy něčeho, co je zákazníkům drahocenné (oprava stříbrem), na druhé straně budou jednodušší věci, které budeme opravovat kvalitně, ale ne tak zdlouhavě.“ | foto: Petr Kozlík

Maestrokatastrof opravuje starý porcelán. Předmět tak žije déle, říká

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit
Pražská výtvarnice produkuje stylové porcelánové výrobky. Zjišťovali jsme, jak vznikají její ilustrované porcelánové talíře, misky, konvičky nebo urny, jak se opravuje rozbitý porcelán i jaké bonbony má nejraději výtvarnice stojící za touto značkou.

Suterénní ateliér v nuselském činžáku je plný starého porcelánového nádobí, které čeká na to, až ho Silvie Luběnová, jež se za značkou Maestrokatastrof skrývá, pokreslí, pomaluje štětcem nebo ho ozdobí tzv. házenkami. Na jejím pracovním stole je spousta tužek, nůžek, špachtlí, skalpelů, odstřižků a hadříků, ale také talíř s lékořicovými bonbony Haribo a porcelánová konvice se zeleným čajem, který nám k povídání připravil Silviin kamarád, kolega a spolužák z pražské UMPRUM, keramik Gabriel Vach. 

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu iDNES.cz, Lidovky.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se