Manželé si vybrali opuštěný a zanedbaný dům, který proměnilo duo hispánských architektů. Španěl Juan Miró a Portoričan Miguel Rivera společně tvoří v Austinu pod značkou Miró Rivera Architects už dvacet let.
K srdci jim přirostla kreativní a inspirativní atmosféra města, ve kterém je kromě studentů a slavných hudebních festivalů také čím dál více technologických nadšenců.
Austin je v poslední době na předních příčkách popularity amerických měst. Ceny nemovitostí zde rostou a mnozí městu predikují rozmach jako v případě Silicon Valley: Oracle zde otevřel nové sídlo, Tesla staví továrnu a technologičtí šéfové zde skupují domy.
Majitelé spolu s architekty využili dokonalé dispozice pozemku dosažitelného hned ze dvou ulic. Aby naplnili požadavky vzdušnosti a plnohodnotného domova, kombinovaného s perfektním pracovním prostředím, rozfázovali tvůrci pozemek na trojici zón.
Na jednom konci je to studio a manželská ložnice s šatnou a lázní, na druhém konci městské vily, v původní dochované části, je to pracovna s konzultační místností a pokoje pro hosty s veškerým zázemím. Mezi těmito dvěma křídly je společenský prostor s obytnou kuchyní, obývacím pokojem a jídelnou.
Charisma stavbě dodává zeleň v pětici stinných nádvoří, moderní prosté tvary s dokonale zpracovanými minimalistickými detaily a neutrální barevné ladění, které dává vyniknout uměleckým dílům a nábytkovým solitérům. Prosklené stěny od podlahy ke stropu jsou žádaným kontrastem k dřevořezbě původního domku.
Zahrada za okny historickému vývoji nahrává. Před domem nakrátko střižený pažit s espritem klasického amerického městského domku si nezadá se skandinávsky strohou úpravou vnitřního nádvoří. Stejně působivé jsou skalkové úpravy s jezírkem v zadním traktu před krytými stáními pro automobily.
Dojem čistého designu umocňuje i volba podlahových krytin. Kromě poctivého medového masivu ve staré části domku je v hlavním prostoru položena šedá betonová velkoformátová dlažba a v soukromých pokojích bělený dub.