Zoo v Hodoníně nemá ředitele, Koliba jde šéfovat fondu rozvoje bydlení

  11:00aktualizováno  11:00
Dlouholetý lidovecký politik a zastupitel Hodonína Jiří Koliba končí po půldruhém roce v křesle ředitele hodonínské zoo. Od začátku ledna bude šéfovat Státnímu fondu rozvoje bydlení. Na ředitele zoo město vypíše nové výběrové řízení.

Bývalý starosta Hodonína Jiří Koliba se stal ředitelem hodonínské zoo poprvé loni v září. Nyní post opouští, protože bude zastávat pozici ředitele ředitelem Státního fondu rozvoje bydlení. | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Od Nového roku bude Jiří Koliba šéfovat jiné státní instituci. S účinností k 1. lednu jej totiž ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský (VV) jmenoval ředitelem Státního fondu rozvoje bydlení.

Vítr v křesle šéfa zoo

* květen 2010: Dosavadní ředitel zoo v Hodoníně Miroslav Frais přišel kvůli nesrovnalostem v účetnictví o místo. Do nového výběrového řízení jej nahradil zoolog Jaroslav Hyjánek.

* září 2010: Ze 12 uchazečů vybrala rada města lidovce Jiřího Kolibu.

* únor 2011: Po nečekané výměně postů ve vedení Hodonína přišli o místo i čtyři šéfové městských organizací včetně Koliby. Ten zahradu nadále vede do řádného výběrového řízení.

* březen 2011: Na místo se hlásí 11 kandidátů. Mezi nimi i Frais a Koliba. Komise nevybrala nikoho a soutěž město vyhlásilo znovu.

* září 2011: Jiří Koliba se stává ředitelem, prošel z 10 kandidátů.

"Zatím to nechci nijak komentovat, věcem se nemá předbíhat. Pracovní smlouvu mám převzít až ve středu," řekl k tomu Koliba.

Vedení města ale už o jeho záměru odejít ví. Koliba hodonínské radní sám informoval. Radnice teď bude muset vypsat nové výběrové řízení, v posledním roce už několikáté.

Hodonínský starosta Igor Taptič (Nezávislí) v tom ale nevidí větší problém. "Scénář bude stejný, proběhne výběrové řízení, k němuž bude opět přizván odborník na danou problematiku," řekl Taptič.

Minulý měsíc ještě plánoval budoucnost zoo, teď odchází

Že je jeho odchod "za lepším" zcela nenadálý, dokládá i sám Koliba. Ještě před koncem minulého měsíce totiž hovořil o svých plánech v zoologické zahradě, které chtěl uskutečnit v příštím roce.

"Vloni jsme vytvořili nový orientační systém z akátového dřeva, který návštěvníky provádí po celé zahradě. Teď chceme pokračovat v jeho zdokonalování. Hned vedle zahrady v příštím roce vyroste centrum pro handicapované živočichy evropské fauny," řekl v nedávném rozhovoru pro MF DNES.

Koliba uznává, že jeho jmenování na ministerstvo bylo skutečně rychlé. "Když se podívám na jmenovací dekret, tak má datum 29. listopadu," konstatoval.

Podle viceprezidenta Unie českých a slovenských zoologických zahrad Davida Nejedla, který v poslední výběrové komisi na šéfa zoo usedl jako odborník s poradním hlasem, střídání šéfů hodonínské zoologické zahradě marketingově neublíží. "I negativní reklama je reklama," řekl už dříve.

Největším konkurentem Koliby byl v posledních výběrových řízeních na šéfa zoo dlouholetý zoolog hodonínské zahrady Jaroslav Hyjánek. Ten se nového konkurzu opět zúčastní. "Ano, půjdu do toho již poněkolikáté," potvrdil Hyjánek.

Nejčtenější

Žena psychicky deptala synovu učitelku, vylákala od ní pět milionů

ilustrační snímek

Ve dne i v noci bombardovala žena z Brněnska desítkami SMS učitelku svého syna, ze které se snažila vylákat peníze. S...

Žena uvěřila, že prodá kočárek do USA, podvodníkovi ještě zaplatila

Auto srazilo v Praze chodkyni s kočárkem (14.12.2015).

Na svou naivitu doplatila devětadvacetiletá žena z Brněnska, která se snažila přes internet udat svůj použitý kočárek....

Řidiče přepadl hlad, kamion odstavil na rušné silnici a šel si pro oběd

Řidič odstavil v Břeclavi svůj kamion v rušné Sovadinově ulici a odešel do...

Svérázným způsobem vyřešil v úterý kručení prázdného žaludku řidič kamionu v Břeclavi. Svou soupravu zaparkoval přímo...

Do policejního autoparku přibylo zabavené Audi RS6, které propadlo státu

Jihomoravská dopravní policie od prosince 2018 využívá Audi RS6, které předtím...

Nový výstavní kus mají ve svých garážích jihomoravští dopravní policisté. Od prosince využívají vůz Audi RS6, který...

Hoteliér si patentoval soutěž v natažení koštýře vína, konkurenti se diví

Mendelova univerzita ke svému stoletému výročí připravuje víno z vlastní dílny....

„Natažení koštýře vína na čas“ už by si do pozvánky na vinařské akce neměl dát jen tak leckdo. Hoteliér z Mikulova si...

Další z rubriky

O Brně bude ještě hodně slyšet, myslí si městský architekt Sedláček

Hlavní městský architekt Michal Sedláček.

Brno má před sebou řadu velkých projektů, pro něž bude tento rok klíčový. Nová čtvrť v Jižním centru za miliardy korun,...

Do cestovního ruchu pronikají roboti, představí se v Brně na výstavišti

V Brně začal veletrh Regiontour.

Brněnské výstaviště od pátku ožije cestováním. Až do neděle bude hostit veletrhy cestovního ruchu. Na české luhy a háje...

Aktivisté končí se soudy kolem obchvatu Břeclavi, raději chtějí jednat

Kolem Němčic je obchvat za 46 milionů

Vleklý soudní spor týkající se břeclavského obchvatu, který vedly ekologické spolky Děti Země a Voda z Tetčic, je u...

Najdete na iDNES.cz