Znojemské hokejové Orly povede nová firma

  16:58aktualizováno  16:58
Zázemí, a to jak finanční, tak manažerské, se rodí pro budoucí prvoligový hokejový klub ve Znojmě. Skupina jedenácti místních nadšenců do hokeje se rozhodla založit společnost, která pokryje spolu se sponzory a příspěvkem města každoroční náklady prvoligového klubu.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Znojemští Orli | foto: Jaromír Pech, MF DNES

Roční provoz má přijít na zhruba 18 milionů korun oproti extraligovým 60 milionům. Každoroční městskou dotaci do výše šesti milionů korun pak již přislíbil starosta města Petr Nezveda s tím, že vše ještě musí schválit zastupitelstvo.

Petr NezvedaNezveda jako soukromá osoba se navíc stane jedním z jedenácti spolumajitelů nově vznikající společnosti, která ponese název Znojmo Orli, s.r.o. "Protože jestliže jsem nynější jednání o budoucnosti hokeje spoluinicioval a řekl jsem 'A', tedy aby tady zůstal hokej na co možná nejvyšší úrovni, došel jsem k názoru, že bych měl říct i 'B'. A tedy nějaké svoje úspory do toho dát," zdůvodnil své kroky.

Znojmo však podle Nezvedy do vznikající společnosti majetkově vstupovat nebude. "Nebudu to navrhovat zastupitelstvu, protože jsem přesvědčen, že město by nemělo figurovat v nějakých obchodních společnostech," uvedl.

Znojemský hokej se ocitl ve vzduchoprázdnu poté, co práva na extraligu nedávno prodal znojemský hokejový boss Jaroslav Vlasák Kometě Brno a vzkázal, že s vrcholovým hokejem končí.

I když Vlasák získal od Komety práva na účast v první lize, nebyl v tu chvíli nikdo, kdo by znojemskému hokeji poskytl manažerské a finanční zázemí. Tím má tedy být nová firma.

V ní již Vlasák figurovat nijak nebude, avšak na minimálně dva roky nové společnosti pronajme získaná práva na účast v první lize. "Počkám, až se vše stabilizuje, a pak určitě bude prostor k tomu, aby právo na soutěž dostalo město nebo tato společnost," řekl Vlasák.

"Nebudeme záložní tým Komety"

Nově vznikající management znojemského hokejového klubu chce dát příležitost znojemským hráčům. "Z třetiny bude klub postaven na odchovancích, z třetiny na hostování hráčů a z třetiny chceme, aby tady zůstali někteří stávající hráči," uvedl bývalý manažer extraligových Orlů Roman Kaňkovský.

Zároveň popřel některé informace, které se již objevily v médiích. Totiž, že by se Znojmo mělo stát jen jakýmsi farmářským, tedy záložním týmem brněnské Komety.

"Náš klub by měl být samostatný, ale po sportovní stránce by měl s Kometou spolupracovat. Měly by z toho po sportovní stránce profitovat oba kluby. Záměr je, aby se znojemští hráči vychovávali převážně pro znojemský klub. Ti nejlepší by pak přes nás mohli odcházet do extraligy, konkrétně do Brna, nebo i dál," dodal Kaňkovský.

Všichni zúčastnění tvrdí, že provozovat první ligu nebude nic výdělečného a že se jedná čistě o jejich snahu udržet ve Znojmě hokej na vysoké úrovni, což prý po prvních schůzkách nevypadalo nijak nadějně.

"Mohlo se klidně stát, že sice práva na první ligu by tady byla, ale nebyl by nikdo, kdo by ji táhl. Mohli jsme skončit i v krajském přeboru," tvrdí znojemský starosta.

Co však nově vznikajícímu hokejovému managementu nechybí, jsou ambice. "Chceme, aby Znojmo nehrálo chvost první ligy, ale aby hrálo na špici. Otázka, jestli někdy bude hrát i o postup do extraligy, je však velmi, velmi předčasná," uvedl další z budoucích spolumajitelů chystané firmy Stanislav Hahn.

Zároveň vzkazuje fanouškům hokeje, že právě jich bude v nadcházejících letech velmi třeba, má-li mít budoucnost hokeje ve Znojmě šanci na úspěch.

Jaroslav Vlasák, šéf hokejového ZnojmaMajitel dnes již bývalého extraligového týmu Jaroslav Vlasák se již ve znojemském hokeji nechce angažovat a o svých budoucích plánech zatím hovoří jen obecně. Nadobro se však hokeje zatím nevzdává. "Mám nabídku z Brna na spolupráci, kterou zvažuji. Musím ale upřimně říct, že nějak moc velkou chuť nemám. Mám své věci, které budu dělat a které mě baví a zajímají, mimo jiné jsou to například obnovitelné zdroje," naznačil Vlasák s tím, že se ze Znojma odejít nechystá.

"Už asi šest sedm let slýchám, že se stěhuji do Neměcka, do Prahy a nevím kam ještě. Já o tom nevím a zatím to v plánu nemám," dodal.

Nejčtenější

Slavná vězenkyně Věra Sosnarová v gulagu nikdy nebyla, doložil historik

Podle životního příběhu Věry Sosnarové vznikla kniha Krvavé jahody.

Věra Sosnarová je známá jako jedna z posledních českých pamětnic sovětských koncentračních a pracovních táborů. Už před...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Vynálezce z Blanska svými nápady předběhl dobu, žasnul nad ním i Edison

Vynálezce Ericha Roučku, který v Blansku položil základ místního...

Měl výjimečný talent. O cokoliv se zajímal, v tom přišel s nějakým objevem či vynálezem. Ericha Roučku, který v Blansku...

VIDEO: Smrt v autě přímo před vámi. Policie varuje před únavou při řízení

Nehoda

Záběry z hrozivé srážky, při níž se minulý týden čelně střetla dvě auta na tahu z Brna na Vídeň, zveřejnili policisté...

Koncert Stinga ve Slavkově se ruší, zpěvák nepřijede kvůli nemoci

Sting (Metronome Festival, Praha, 23. června 2017)

Na páteční vystoupení Stinga ve Slavkově u Brna se fanoušci těšili marně. Koncert populárního britského zpěváka se ruší...

Další z rubriky

V Brně se socha Masaryka ztratila, slévači v Horní Kalné odlijí novou

Sochař Ladislav Jezbera s voskovým pozitivem T. G. Masaryka (18. 7. 2019)

Podkrkonošská slévárna v Horní Kalné vyrábí bronzový odlitek T. G. Masaryka pro brněnské výstaviště. Bude věrnou kopií...

Na jihu Moravy jako první na světě vyrobili „šampaňské“ z meruněk

Sklizeň meruněk v bio sadě likérky Rudolf Jelínek v jihomoravských Starovicích.

Když se oslavuje ve světě, připíjí si lidé šampaňským. A když se oslavuje ve Velkých Pavlovicích, v cinkajících...

Při saunovém ceremoniálu si lidé zpívají Queeny nebo zní i Linkin Park

Saunový ceremoniál ve wellness centru Infinit Maximus.

Tančit, zpívat a vyprávět příběhy v osmdesátistupňové sauně je pro Vlastimila Kříže z Brna úplně normální. Už čtyři...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz