Bylo otevřeno, řekl zloděj přistižený v domě a odcházel s notebookem

  17:20aktualizováno  17:20
Příběh drzého zloděje řešila brněnská policie. Když ho majitel domu chytil přímo při činu, chvíli si s ním klidně povídal a pak teprve z místa zmizel. O něco později pak zase s klidnou tváří lhal policistům. Nic z toho ho ale nakonec nezachránilo a soud mu vyměřil 20 měsíců vězení.
Přistižený zloděj měl pevné nervy. Nejprve si klidně povídal s majitelem domu, pak neměl problém policistům lhát a nakonec vymýšlet těžko uvěřitelné výmluvy. (Ilustrační snímek)

Přistižený zloděj měl pevné nervy. Nejprve si klidně povídal s majitelem domu, pak neměl problém policistům lhát a nakonec vymýšlet těžko uvěřitelné výmluvy. (Ilustrační snímek) | foto: MF DNES

Vše začalo před týdnem v jednom z domů v brněnské čtvrti Líšeň. Majitel se kolem jedné ráno vzbudil a měl dojem, že uvnitř je nezvaný návštěvník. Seběhl tedy do přízemí, kde právě vycházel ze dveří neznámý muž.

"Ten mu klidným hlasem sdělil, že bylo otevřeno a že je bezdomovec, který se tam jen chtěl vyspat," popsal zlodějovy železné nervy brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Venku muž začal přelézat plot a majitel domu si všiml, že s sebou bere jeho notebook. Ještě mu ho stačil vytrhnout, pak už ale osmadvacetiletý zloděj zmizel ve tmě.

Ty věci jsem vzal omylem, tvrdil zloděj policistům

Na místo se následně sjelo několik policejních hlídek, které v okolí domu po zloději pátraly. Jedna z nich si pak v Trnkově ulici všimla muže, který odpovídal popisu hledaného, a proto se ho rozhodla zkontrolovat.

Muži ale nedělalo problém policistům lhát. "Dotyčný jim tvrdil, že jde od své příbuzné na noční autobus," nastínil Šváb. Měl ale smůlu, vzápětí totiž kolem projížděla hlídka, se kterou seděl v autě i majitel domu, který zloděje okamžitě poznal.

"Kriminalisté si poté vyslechli hned několik verzí událostí, ve kterých pachatel jen neochotně přiznával vinu. Věci, které jsme u něj našli, prý s sebou vzal 'pouze omylem'," shrnul policejní mluvčí.

Trvalo pak jen pár dní, než se zloděj dočkal trestu, případ byl totiž řešen v rámci zkráceného řízení. "Již trestaný muž si tak připsal další zápis do svého rejstříku, za krádež a porušování osobní svobody dvacet měsíců nepodmíněně," uvedl Šváb.

Autor:

Nejčtenější

Žena psychicky deptala synovu učitelku, vylákala od ní pět milionů

ilustrační snímek

Ve dne i v noci bombardovala žena z Brněnska desítkami SMS učitelku svého syna, ze které se snažila vylákat peníze. S...

Žena uvěřila, že prodá kočárek do USA, podvodníkovi ještě zaplatila

Auto srazilo v Praze chodkyni s kočárkem (14.12.2015).

Na svou naivitu doplatila devětadvacetiletá žena z Brněnska, která se snažila přes internet udat svůj použitý kočárek....

Řidiče přepadl hlad, kamion odstavil na rušné silnici a šel si pro oběd

Řidič odstavil v Břeclavi svůj kamion v rušné Sovadinově ulici a odešel do...

Svérázným způsobem vyřešil v úterý kručení prázdného žaludku řidič kamionu v Břeclavi. Svou soupravu zaparkoval přímo...

Do policejního autoparku přibylo zabavené Audi RS6, které propadlo státu

Jihomoravská dopravní policie od prosince 2018 využívá Audi RS6, které předtím...

Nový výstavní kus mají ve svých garážích jihomoravští dopravní policisté. Od prosince využívají vůz Audi RS6, který...

Hoteliér si patentoval soutěž v natažení koštýře vína, konkurenti se diví

Mendelova univerzita ke svému stoletému výročí připravuje víno z vlastní dílny....

„Natažení koštýře vína na čas“ už by si do pozvánky na vinařské akce neměl dát jen tak leckdo. Hoteliér z Mikulova si...

Další z rubriky

Výstaviště chceme otevřít. Piráti navzdory koalici hájí Vokřálův plán

Předseda představenstva veletrhů Jiří Oliva říká, že Bauerův zámeček by mohl...

Po změně vedení Brna to vypadalo, že plán většího otevření výstaviště lidem, jak prosazoval bývalý primátor Petr...

O Brně bude ještě hodně slyšet, myslí si městský architekt Sedláček

Hlavní městský architekt Michal Sedláček.

Brno má před sebou řadu velkých projektů, pro něž bude tento rok klíčový. Nová čtvrť v Jižním centru za miliardy korun,...

Profíkům jsme vyfoukli objev století, vzpomíná průzkumník Amatérské jeskyně

Mezi dvanáctkou amatérských speleologů, kteří v roce 1969 objevili Amatérskou...

Uplynulo přesně 50 let od okamžiku, kdy se skupina dvanácti amatérských speleologů prokopala v Moravském krasu do...

Najdete na iDNES.cz