„Židloběžec“ si zahrál na motorkáře. Po spanilé jízdě Brno opustí

  • 2
Miroslav Jonáš z Pelhřimova odstartoval z brněnského Masarykova okruhu, aby ukrojil další díl z putování na kancelářské židli z Prahy až do Bratislavy. Po spanilé jízdě městem vyrazí na Břeclav.

Jednadvacetiletý mladík si start na Velké ceně domluvil na poslední chvíli. Ještě v úterý odpoledne to vypadalo, že bude muset obětovat i spanilou jízdu Brnem. Odstartovat na ní chtěl právě z Masarykova okruhu, kde mu nakonec vyšli vstříc.

Na motorkářský ráj vyjel přesně v 8:00. "Děkuji panu Smetanovi za vřelou spolupráci, díky níž jsme se mohli dostat na závodní dráhu," poznamenal 'židloběžec' Jonáš.

Jednadvacetiletý Miroslav Jonáš z Pelhřimova jede na kancelářské židli z Prahy
Jednadvacetiletý Miroslav Jonáš z Pelhřimova, který se rozhodl, že na
Jednadvacetiletý Miroslav Jonáš z Pelhřimova, který se rozhodl, že na

Na závodišti objel Jonáš několik zatáček a jeho tým z toho pořizoval záznam. "Bylo to o tom, že jsme jeli několik úseků. Natáčely se zatáčky. Simulovaný start se odehrál u věže. Celkově návštěva okruhu zabrala asi půl hodiny," prozradil Dominik Táborský z Jonášova doprovodu.

Na programu má nyní mladý dobrodruh spanilou jízdu. "Začíná ve 12:00 ve Vídeňské ulici číslo 55, odkud budeme pokračovat na centrum. Může se k nám kdokoliv připojit - ať už na židli, nebo i bez ní," poznamenal Táborský.

Odpoledne už Jonáš se svou židlí namíří směr Břeclav a Bratislava. "Kde dneska bude nocovat, to se ještě neví," přiznal Táborský.