Brno odvezlo z podnikatelova parkoviště zábrany, jeho právník volal policii

  17:50aktualizováno  17:50
Vjezdu na parkoviště za Lužánkami naproti brněnskému Bobycentru už opět nestojí v cestě žádné zábrany. Na příkaz brněnského magistrátu je dnes odpoledne odvezla městská firma. Betonové bloky stály na parkovišti Libora Procházky, se kterým má město spory kvůli vlastnictví staveb v dané lokalitě.

Sotva začali pracovníci Brněnských komunikací odstraňovat zábrany, objevil se na parkovišti Procházkův právní zástupce Vítězslav Jíra a chtěl jejich práci překazit.

„Ukažte mi nějaké oprávnění, že můžete demontovat tento majetek a že patří Brněnským komunikacím. Já mám doklady, že je v soukromém vlastnictví,“ pustil se právník ostře do dělníků.

„Jednám na základě objednávky z magistrátu,“ opáčil mu jeden z pracovníků. Po odmontování několika spojů mezi bloky ovšem dělníci v práci ustali a čekali na příjezd policie.

Ta přijela, nicméně nic nevyřešila. Pracovníci tak začali dál odmontovávat spoje, následně i nakládat zábrany a odvážet je. „Jednají jako kdokoliv jiný, jakákoliv osoba, kdyby někdo přijel s vozíkem a naložil to. Je to arogance moci a už to přesáhlo veškeré hranice,“ prohlásil Jíra.

Nezůstane to bez odezvy, varuje právník

Na místo se paradoxně nedostavil nikdo z vedení Brna ani magistrátu. Až po několika telefonátech provozního ředitele Brněnských komunikací Leoše Chasáka přes jeho mobil komunikoval s Jírou právník města, ale jen chvíli. „Přijela policie, Jíra telefonát přerušil, druhý už odmítl a nechtěl se bavit,“ sdělil Chasák.

Fotogalerie

Brněnská primátorka Markéta Vaňková se k situaci vyjádřila na Facebooku. „Jedná se o právně poměrně složitou situaci, ale jsem přesvědčena, že jsme zvolili legální postup v zájmu občanů města,“ uvedla.

Co se bude dít dál, není jasné. Zábrany se klidně můžou na parkovišti objevit znovu. „Nezůstane to bez odezvy. Povedeme k odpovědnosti každou osobu, která tady byla. Každá byla informována, že jednají neoprávněně,“ dodal Jíra.

Na parkovištích kolem Bobycentra sev prosinci kromě betonových zábran objevili také výběrčí peněz za parkování. Město považuje Procházkovo jednání za protiprávní a dalo jeho firmě Czechcity – případně tomu, kdo peníze vybírá – lhůtu do této středy, aby zábrany zmizely.

Procházka prý poplatky od řidičů nevybírá, plochy jen pronajal. Czechcity navíc nově předložila dokumenty, které mohou mít dopad nejen na parkování na pozemcích kolem Bobycentra, ale i na případné další soudní procesy.

Autor:

Nejčtenější

Už vím, zda se k biatlonu vrátím, prozradila Koukalová

Gabriela Koukalová na besedě v brněnském Sono Centrum

Biatlonová mistryně světa Gabriela Koukalová po čase opět vystoupila na veřejnosti. V Brně na přednášce o psychologii a...

Vláda Komety končí, Liberec je ve finále. Plzeň sérii srovnala

Hokejisté brněnské Komety smutní po vyřazení v semifinále extraligového play...

Brněnská Kometa třetí titul v řadě nezíská. Na domácím ledě prohrála 1:3 a na zápasy celkově 2:4 s Libercem, který je...

Liberec s Třincem zvládly páté duely a jsou výhru od postupu do finále

Radost třineckých hokejistů v pátém semifinále proti Plzni.

Bílé Tygry i Oceláře dělí jediné vítězství od postupu do finále hokejové Tipsport extraligy. Liberec porazil v pátém...

Voda ve vyprahlé půdě dojde už příští měsíc, děsí se zemědělci

Kukuřičné pole v Texasu. Letošní sucho je nejhorší za desítky let (22. července

Jestliže loňský rok zemědělci považovali za katastrofální, teď mají ještě větší obavy. Vody v půdě je totiž výrazně...

Zábranský po vyřazení: Příště chci složit ještě silnější Kometu

Trenér brněnské Komety Libor Zábranský sleduje vystoupení svých svěřenců v...

Když titul neobhájíme my, ať ho vyhraje Liberec, a my můžeme říct, že nás porazil mistr. Tohle popřál Libor Zábranský,...

Další z rubriky

Požár zničil odstavený vagon v Brně, na hodinu a půl přerušil provoz

Večerní požár odstaveného vagonu na nádraží v brněnských Horních Heršpicích na...

Plameny ve středu večer zachvátily odstavený vagon na nádraží v brněnských Horních Heršpicích. Při požáru se nikdo...

Většina lidí umírá v nemocnicích. Kraj chystá vylepšení paliativní péče

Ilustrační snímek

Od nemocnic lidé očekávají především to, že se tam vyléčí. Ne vždycky to však jde a pro pacienta se nemocniční pokoj...

Autodílů z Brněnska bude ještě víc, firma rozšířila areál u dálnice

Výroba světel pro automobilový průmysl v závodě Automotive Lighting v Jihlavě.

K jedněm z nejvýrazněji rostoucích podniků na jižní Moravě se v poslední době zařadila francouzská továrna na autodíly...

Najdete na iDNES.cz