Brno odvezlo z podnikatelova parkoviště zábrany, jeho právník volal policii

  17:50aktualizováno  17:50
Vjezdu na parkoviště za Lužánkami naproti brněnskému Bobycentru už opět nestojí v cestě žádné zábrany. Na příkaz brněnského magistrátu je dnes odpoledne odvezla městská firma. Betonové bloky stály na parkovišti Libora Procházky, se kterým má město spory kvůli vlastnictví staveb v dané lokalitě.

Sotva začali pracovníci Brněnských komunikací odstraňovat zábrany, objevil se na parkovišti Procházkův právní zástupce Vítězslav Jíra a chtěl jejich práci překazit.

„Ukažte mi nějaké oprávnění, že můžete demontovat tento majetek a že patří Brněnským komunikacím. Já mám doklady, že je v soukromém vlastnictví,“ pustil se právník ostře do dělníků.

„Jednám na základě objednávky z magistrátu,“ opáčil mu jeden z pracovníků. Po odmontování několika spojů mezi bloky ovšem dělníci v práci ustali a čekali na příjezd policie.

Ta přijela, nicméně nic nevyřešila. Pracovníci tak začali dál odmontovávat spoje, následně i nakládat zábrany a odvážet je. „Jednají jako kdokoliv jiný, jakákoliv osoba, kdyby někdo přijel s vozíkem a naložil to. Je to arogance moci a už to přesáhlo veškeré hranice,“ prohlásil Jíra.

Nezůstane to bez odezvy, varuje právník

Na místo se paradoxně nedostavil nikdo z vedení Brna ani magistrátu. Až po několika telefonátech provozního ředitele Brněnských komunikací Leoše Chasáka přes jeho mobil komunikoval s Jírou právník města, ale jen chvíli. „Přijela policie, Jíra telefonát přerušil, druhý už odmítl a nechtěl se bavit,“ sdělil Chasák.

Fotogalerie

Brněnská primátorka Markéta Vaňková se k situaci vyjádřila na Facebooku. „Jedná se o právně poměrně složitou situaci, ale jsem přesvědčena, že jsme zvolili legální postup v zájmu občanů města,“ uvedla.

Co se bude dít dál, není jasné. Zábrany se klidně můžou na parkovišti objevit znovu. „Nezůstane to bez odezvy. Povedeme k odpovědnosti každou osobu, která tady byla. Každá byla informována, že jednají neoprávněně,“ dodal Jíra.

Na parkovištích kolem Bobycentra sev prosinci kromě betonových zábran objevili také výběrčí peněz za parkování. Město považuje Procházkovo jednání za protiprávní a dalo jeho firmě Czechcity – případně tomu, kdo peníze vybírá – lhůtu do této středy, aby zábrany zmizely.

Procházka prý poplatky od řidičů nevybírá, plochy jen pronajal. Czechcity navíc nově předložila dokumenty, které mohou mít dopad nejen na parkování na pozemcích kolem Bobycentra, ale i na případné další soudní procesy.

Autor:

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Zapomenutý atentát. V Brně na konci války zastřelili esesáckého účetního

August Gölzer byl jedním z velitelů a účetním XXXIX. úseku SS v Brně. Zemřel na...

Byl to večer jako každý jiný. V ulicích Brna jezdila auta a tramvaje, lidé spěchali domů. Do historie se 7. únor 1945...

Cinklé sázky na fotbal? Podezření padlo na klub ze Znojma

Korupce ve fotbale - ilustrační foto

Druholigové fotbalové Znojmo čelí podezření. Jeho zápasy v zimní přípravě mohly být zmanipulované. Problémy na jih...

Špinavé fotbalové pavučiny. Jak hluboký je problém, který řeší Znojmo?

Stadion fotbalového Znojma

Znělo to jako mimořádně lákavá nabídka. Tak lákavá, že je až s podivem, že nevzbudila podezření. Když tajemní...

Osobní vlak poblíž Brna srazil nezletilou dívku, na místě zemřela

Ilustrační foto

Střet s osobním vlakem u Tetčic nedaleko Brna nepřežila nezletilá dívka. Příčiny neštěstí na místě vyšetřují policisté,...

Další z rubriky

Lupičům před policisty vypadla platební karta, kterou sebrali seniorce

Ilustrační snímek

Neopatrnost spojená s nešikovností pomohla k odhalení dvojice cizinců, kteří ve Zbýšově poblíž Brna přepadli a okradli...

Vstupenky pověsili ve foyeru divadla, rozebraly si je děti z chudých rodin

„Padělání vstupenky je trestné. Budou-li předloženy při kontrole dvě vstupenky...

Více než devadesát vstupenek už zavěsili návštěvníci brněnského divadla Polárka ve foyeru. Udělali tak radost dětem z...

Na vesnicích vybudují společné zahrady. Poslouží k výuce i setkávání

Ilustrační snímek

Na jižní Moravě vzniknou sdílené zahrady. Poslouží dětem k výuce i k příjemnému posezení. Takovou cestou jdou zatím tři...

Najdete na iDNES.cz