Z pět let staré vraždy mladíka zakopaného v lese policie obvinila dva muže

  • 34
Kriminalisté obvinili dvojici mužů z vraždy, která se stala před více než pěti lety na jižní Moravě. Motivem činu byly podle zjištění vyšetřovatelů spory týkající se distribuce drog. Za vraždu provedenou obzvlášť surovým způsobem hrozí pachatelům 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

K vraždě došlo zřejmě v lednu 2015. Obvinění ve věku 46 a 42 let jsou ve vazbě. První se v ní nacházel už předtím kvůli jiné trestné činnosti, druhého zadržel Útvar rychlého nasazení na ulici v Kyjově na Hodonínsku.

„Podle našich závěrů tyto osoby po předchozí domluvě a naplánování vylákaly na konkrétní adresu v jihomoravském městě tehdy dvaadvacetiletého muže,“ sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Na schůzce vrazi podle vyšetřovatelů mladíka zvlášť surovým a trýznivým způsobem zabili. Tělo pak odvezli autem do několik desítek kilometrů vzdáleného lesa, kde jej zakopali. 

Ostatky nalezli kriminalisté NCOZ až po březnovém obvinění dvojice mužů. Těm hrozí 15 až 20 let vězení či výjimečný trest vzhledem k surovému provedení vraždy.

Případ dozoruje Krajské státní zastupitelství v Brně. „Je pravda, že vykonáváme dozor v trestní věci, ve které byli 12. března policií obviněni dva muži z Kyjovska. Bylo jim sděleno obvinění pro zvlášť závažný zločin vraždy spáchaný ve formě spolupachatelství, kterého se měli dopustit začátkem ledna 2015 v Kyjově na muži ročníku 1992. Poté, co ho usmrtili, tělo zakopali v okolí Chřibské vrchoviny,“ informoval mluvčí Hynek Olma.

,