Vítěz X Factoru Zonyga se řítil v obci téměř stovkou a přišel o řidičák

  6:00aktualizováno  6:00
Za volantem si historicky první vítěz hudební soutěže X Factor Jiří Zonyga nějaký čas nezazpívá. Svou oblíbenou kratochvíli může provozovat jen ve vlaku či na kole. Přišel totiž o řidičák. Důvodem byla nebezpečná rychlost, kterou policejní radary zaznamenaly v obci na Břeclavsku.

Jiří Zonyga - Jiří Zonyga dostane od svých břeclavských rodáků cenu, protože se zasloužil o rozvoj města. | foto: Radek Miča, MAFRA

Verdikt: zákaz řízení nejméně na půl roku a několikatisícová pokuta. "Letěl jsem moc rychle, ale nechci to víc komentovat," přiznal přestupek Zonyga.

Obcí se musel řítit nejméně devadesátkou. To je totiž hranice, za níž už dopravní policisté nedávají jako trest pokutu a trestné body.

"Pokud řidič překročí rychlost v obci o 40 a více kilometrů, může dostat pokutu od pěti do deseti tisíc korun a zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok," upřesnila Ivana Sklářová z Dopravního inspektorátu v Břeclavi.

Za volantem seděl dvacet let

Ještě před rokem trávil vítěz X Factoru svůj čas za volantem náklaďáku jako profesionální řidič. Jezdil s ním dvacet let a právě na svých cestách piloval svůj zvučný hlas. Říkal o sobě, že je pohodovým řidičem, teď jezdí jako blázen.

Nohu z plynu neubral ani v uzavřené obci. Padesátka mu byla málo. Policisté mu naměřili téměř dvojnásobek povolené rychlosti. To ho stálo řidičák.

Za volantem nepiju, říká zpěvák

Teď se mu zkomplikovalo cestování na koncerty. Sám však nechce situaci příliš komentovat. Podíl alkoholu na odebrání řidičáku jednoznačně odmítá. "To bych nikdy neudělal, po požití alkoholu za volant zásadně nesedám," zdůraznil.

Tentokrát nepomohla ani popularita. S touto příjemností se už Jiří Zonyga setkal dříve, když ho zastavili policisté. "Jednalo se namátkovou kontrolu, nebyla v tom vysoká rychlost. To jste vy, pane Zonygo, kampak nám to jedete?" byli tehdy přátelštější policisté.

Tentokrát však dopravní hlídka nahlásila jeho prohřešek na městský odbor dopravy v příslušném místě, kde mu řidičský průkaz uložili do trezoru.

Jiří Zonyga teď spoléhá na svůj čistý rejstřík řidiče. "Neměl jsem nikdy žádný přestupek, a tak jsem požádal o zkrácení  čekací doby na půlku," doufá v rychlou návratnost dokladů.

Nejčtenější

Slavná vězenkyně Věra Sosnarová v gulagu nikdy nebyla, doložil historik

Podle životního příběhu Věry Sosnarové vznikla kniha Krvavé jahody.

Věra Sosnarová je známá jako jedna z posledních českých pamětnic sovětských koncentračních a pracovních táborů. Už před...

VIDEO: Smrt v autě přímo před vámi. Policie varuje před únavou při řízení

Nehoda

Záběry z hrozivé srážky, při níž se minulý týden čelně střetla dvě auta na tahu z Brna na Vídeň, zveřejnili policisté...

Erata čeká operace, dál chce hrát. Plekanec podepsal na rok s Kometou

Zadumaný Tomáš Plekanec na brněnské střídačce.

Hokejový útočník Tomáš Plekanec bude v další extraligové sezoně hrát za brněnskou Kometu. Na jaře přitom pomohl...

POHLED: Ardeleanu znovu píská v Brně! Tak ne, není to bezpečné

Rozhodčí Petr Ardeleanu měl ve 290. derby pražských S plné ruce práce.

Hodně krátkou paměť musel mít v českém fotbalovém prostředí ten, kdo rozhodoval o delegaci rozhodčích na 1. kolo druhé...

Bouřky se prohnaly Českem. Strhlá střecha na Karvinsku poškodila několik aut

Silný vítr strhl v Českém Těšíně střechu autoservisu (21. července 2019)

Přes Česko se prohnaly bouřky spojené se silným větrem. Nejvíce škody evidují hasiči v Moravskoslezském a Jihomoravském...

Další z rubriky

VIDEO: Brno brázdí „trojčata“, je to nejdelší tramvajová souprava v Česku

Spojením tří tramvajových vozů vytvořili v Brně nejdelší soupravu v Česku. Měří...

Tři spojené tramvajové vozy nyní jezdí ulicemi Brna a v těchto dnech jsou nejdelší soupravou svého druhu v Česku. Měří...

V obci u Tišnova jako jediní na Moravě vaří pivo v klášteře

V klášteře Porta Coeli v Předklášteří na Tišnovsku po 77 letech obnovili výrobu...

V klášteře cisterciaček v Předklášteří u Tišnova se po staletí vařilo pivo, jenže za druhé světové války výroba...

Pokud bude vinice Šobes v UNESCO, přiláká moc turistů, bojí se ochranáři

Šobes patří mezi deset nejlepších poloh pro pěstění vína v Evropě.

Plán zapsat vinici Šobes na seznam světového dědictví existuje už pět let, ale zatím se nikam neposunul. Naráží na...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz