V Pontosu je chuť Řecka schovaná v nenápadném obalu

  11:08aktualizováno  11:08
Řecká komunita v Brně je už padesát let českým unikátem. Velká škoda, že se tu i přesto špatně hledají restaurace vonící olivovým olejem, rybami a tymiánem.

Restaurace Pontos | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Tavernu Pontos bych neobjevil, nebýt mého kolegy. Restaurace se krčí v malé podivně hranaté stavbě u výstaviště a zvenku by šla zaměnit s některou z kulinářských "holíren", které v okolí vydělávají na návštěvnících veletrhů. Dát na první dojem by ale v tomto případě byla řecká tragédie.

Bíle prostřené stoly, třpytící se skleničky, tiše reprodukovaná řecká hudba – atmosféru přímořské taverny navozuje interiér úspěšně, vzpomínka na lokalitu mezi velodromem a benzinkou odplouvá jako člun v Egejském moři.

Chléb byl čerstvý, ale jídlo vlažné

Za dvacetikorunový couvert tu na stole nečekají kečupy, ale ošatka čerstvého chleba s křupavou kůrkou a karafa olivového oleje. Bravo.

Fazolová polévka zavoněla už chvíli po objednávce, servírovaná na obrovském talíři. Neurazila, jen mohla být teplejší. Takto by osvěžila v horký letní den, ale teď bylo venku pod nulou.

Čerstvý chléb. Takhle se vydělává na couvertu, ne kečupem! Fazolová polévka. Byla plná chutných velkých fazolí, jen mohla být teplejší.

Teprve předkrmy skutečně naladily na další zážitky: kostka sýru feta grilovaná v alobalu s olejem a oreganem musela vonět i o několik stolů dál. Na tzatziky se nešetřilo jogurtem, suroviny byly čerstvé a jazyky se po kulinářských startérech za 55 a 50 korun už nemohly dočkat hlavních jídel.

U "kokinista", dušeného hovězího s rajčatovou omáčkou za 125 korun, musím opakovat jedinou výtku ke kuchyni Pontosu: jídlo mohlo být teplejší anebo rovnou servírované na horkém talíři.

S chutí jsem byl spokojený, omáčka byla hutná a měla texturu hrubě nasekaných rajčat. Kuchaři neujela ruka s kořením, výborně propečené maso doprovázely jen výrazné zeleninové chutě, kterým dominoval česnek.

Musaka. Nebyl důvod ji

Dojem z chutné musaky, zapečeného pokrmu z mletého masa, brambor, zeleniny a bešamelu, se v kuchyni snažili zvýšit malou zeleninovou oblohou. Úhledně naporcovanému jídlu za 115 korun by to ale víc slušelo samotnému než s jedním pokrájeným rajčetem.

Kuchař si vyhraje i s dezertem

Nadpozemský byl dezert, jogurt s ořechy a medem. Kvalitní řecký jogurt a najemno nasekané ořechy byly zality směsí světlého a tmavého medu. Sladkost vypadala i chutnala fantasticky. Nepamatuju si, že by se někdy někde jinde kuchař takhle piplal s jídlem, které stojí 40 korun.

Jogurt s medem a ořechy. Bylo na něm poznat, že kuchaře baví těšit strávníky.

Obsluha, co splní každé přání

Mladý číšník by obstál i v restauraci s dvojnásobnými cenami. Hosty nenechával čekat, ať už to byla objednávka, pití anebo výměna popelníku po každé vykouřené cigaretě. Když jsem poprosil o sklenici vody z vodovodu, zeptal se jen, jak studená má být. Na odpověď "co nejvíc" zareagoval sklenkou vody s ledem.

Restauraci by slušelo důsledné oddělení kuřáckého a nekuřáckého prostoru. Přestože tu dobře funguje ventilace, nekuřáky by pak nemusel znervózňovat ani pohled na stoupající dým a kuřáci by si naopak mohli k řecké kávě vychutnat cigaretu bez pocitu, že někoho ruší. To je ale jediná závažná výtka k celé návštěvě.

Feta s oreganem. Řecká klasika za 55 Kč.

Pontos patří k nemnoha brněnským restauracím, kam si můžete zajít na kvalitní středomořskou kuchyni prodávanou za běžné ceny katových šlehů a kuřecích prsou s broskví. Důsledně se drží konceptu, v menu najdete jen řeckou kuchyni.

K pravé atmosféře taverny přispívaly jižanské jazyky létající od okolních stolů. Kdyby byl brněnský Řek Apostolek z Kunderovy slavné povídky Já, truchlivý bůh skutečný, seděl by tu u okna, uždiboval čerstvý chleba a vzpomínal na Olymp.

recenze restaurací

MF DNES hodnotí každé pondělí jednu z jihomoravských restaurací.

Dnes: Taverna Pontos
Křížkovského 416/22, Brno-Pisárky

Hodnocení: 85%

Z jídelního lístku:

Fasolia gigantes (velké fazole v pikantní omáčce), 55 Kč
Gyros z vepřového masa, 125 Kč
Pražma královská na rožni, 300 Kč
Biftek z hovězího mletého masa plněný sýrem, 125 Kč

Jak chutnalo vám?

Jak jste byli spokojeni s kvalitou restaurace vy? Své zážitky a připomínky můžete psát autorovi na adresu recenzerestauraci@mfdnes.cz

Autor:

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Eda z Mostu! je moje role snů. Lidé mě zdraví „drž úhel“, říká Isteník

Michal Isteník hraje výčepního Edu, který v Mostě provozuje hospodu Severka....

Seriál Most! protkaný nekorektním humorem trhá divácké rekordy. Diváky baví i impotentní výčepní Eda, ztvárněný...

Cinklé sázky na fotbal? Podezření padlo na klub ze Znojma

Korupce ve fotbale - ilustrační foto

Druholigové fotbalové Znojmo čelí podezření. Jeho zápasy v zimní přípravě mohly být zmanipulované. Problémy na jih...

Špinavé fotbalové pavučiny. Jak hluboký je problém, který řeší Znojmo?

Stadion fotbalového Znojma

Znělo to jako mimořádně lákavá nabídka. Tak lákavá, že je až s podivem, že nevzbudila podezření. Když tajemní...

Osobní vlak poblíž Brna srazil nezletilou dívku, na místě zemřela

Ilustrační foto

Střet s osobním vlakem u Tetčic nedaleko Brna nepřežila nezletilá dívka. Příčiny neštěstí na místě vyšetřují policisté,...

Další z rubriky

Na vesnicích vybudují společné zahrady. Poslouží k výuce i setkávání

Ilustrační snímek

Na jižní Moravě vzniknou sdílené zahrady. Poslouží dětem k výuce i k příjemnému posezení. Takovou cestou jdou zatím tři...

Souzený podnikatel Zadeh viní justici ze spiknutí. Brzy padne rozsudek

Íránec Shahram Abdullah Zadeh veřejně obvinil státní zástupce a soudce, že...

Jeden z nejspletitějších případů, jakými se nyní zabývají české soudy, se chýlí k prvnímu rozsudku. Podnikatel Shahram...

Starožitník koupil zámek jako ruinu, po patnácti letech je z památky skvost

Letovický zámek v roce 2008 získal cenu Nejlépe opravená kulturní památka v...

Na kopci nad Letovicemi na Blanensku se tyčí zámek. Od roku 2004 ho opravuje Bohumil Vavříček. Už jen pár pokojů a bude...

VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony
VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony

Výborné čokoládové bonbony, které můžete na Valentýna vytvořit ve tvaru srdíček.

Najdete na iDNES.cz