"Snímky mají široké žánrové rozpětí od dramatických intimních příběhů přes kritické politicko-společenské, k veselohrám, od vizuálně excelentního přírodopisného dokumentu ze života plameňáků až k filmové adaptaci klasické Pucciniho opery Bohéma," uvedl vedoucí kina Scala Daniel Zásměta.
Brněnská nabídka je však pouhou ozvěnou pražského Febiofestu. "Nabídneme jen zlomek, pouhých devět procent původního programu. Přesto je výběr opravdu pestrý," dodal Zásměta.
Zájemci se mohou těšit na předpremiéry distribučních filmů, ale i snímky, které se do tuzemských kin zatím nedostanou. K úvodní slavnostní projekci festivalu pořadatelé dnes na 19. hodinu do kina Scala vybrali nejnovější retrokomedii Juraje Nvoty nazvanou Muzika. Ve slovenské novince excelují Luboš Kostelný a Jan Budař.
Všechny promítané snímky budou opatřeny českými titulky. Pochopitelně s výjimkou slovenských titulů. Vstupné na každou z projekcí stojí 79 korun a vstupné je možno si rezervovat i přes internet na adrese http://www.bkc.cz/kina.
$1#program">podrobný program brněnské části Febiofestu naleznete - zde |
Ředitel populárního festivalu Fero Fenič z programu v Brně upozorňuje na "fotografický" film Wima Wenderse Přestřelka v Palermu, přepis proslulé Pucciniho opery La Boheme, ironickou biografii Jeana Clauda Van Damma nebo polodokumentární film V Ofsajdu vyprávějící o bezdomovcích, kteří založí fotbalovou jedenáctku.
"Velkým překvapením je také film Magnus, který loni získal hlavní cenu Febiofestu," prozradila programová ředitelka festivalu Hana Cielová. Magnus vznikl předloni v produkci Estonska a Velké Británie.
Vypráví příběh citlivého kluka vyrůstajícího v rodině, kde o něj nemá nikdo opravdový zájem. Magnus je z útlého dětství fascinovaný smrtí a neustále touží zemřít.