Koupaliště na Kraví hoře vyjde na pár korun. Výhled na Brno je zdarma

  15:13aktualizováno  15:13
Uplynulý víkend jsme pro čtenáře MF DNES a iDNES.cz testovali gigantický akvapark v Pasohlávkách. Tentokrát jsme prověřili služby, vodu i zázemí oblíbeného brněnského koupaliště na Kraví hoře. A další průzkumy jihomoravských koupališť chystáme po celé léto.

Letní horko v ulicích Brna není nic, coby si děti i dospělí přáli. A proto stačí nasednout na tramvaj v centru města a za pár minut si můžou lebedit u bazénu na Kraví hoře.

Koupaliště s výhledem na brněnský Špilberk, katedrálu svatého Petra a Pavla či moderní obří budovu AZ Tower, nabízí i zhruba 130 míst k parkování zdarma na přilehlých parkovištích.

Vyjet se vykoupat tak mohou i lidé ze vzdálenějších míst. Řidiči mohou nechat auto i podél silnice vedoucí k modernímu areálu.

Pro návštěvníky s handicapem jsou vyhrazená parkovací místa. Součástí jsou i stojany na kola u vchodu i uvnitř komplexu.

Pokud by však návštěvníci chtěli strávit část dne v krytém bazénu, musejí si zaplatit vstupenku zvlášť. Oba prostory jsou totiž oddělené. Alespoň zatím.

„Chystáme propojení venkovní části s vnitřní. Kvůli hygieně to bude pouze pro návštěvníky, kteří půjdou z krytého bazénu do venkovního,“ uvedl ředitel Koupaliště Kraví hora Evžen Hrubeš. Venkovní část střeží turnikety. Jeden speciální je i pro kočárky či kola.

Nové návštěvníky pravděpodobně překvapí retro kabinky na převlékání s dřevěnými dveřmi. Doplňuji je ale moderní skřínky na cennosti.

Lidé platí deset korun zálohu. Klíč od skřínky si mohou dát díky gumovému kroužku na nohu či ruku. Ve stejné části najdou dámy i pánové toalety se sprchami.

Kolem 15. hodiny hlásí tabule 400 návštěvníků

Zvlášť je k dispozici prostorné WC pro hendikepované. Na toaletách nechybí přístroj na usušení rukou a ubrousky. Tekutá mýdla jsou doplněné a toaletního papíru je dostatek. Na první pohled dobře nepůsobí pošlapaná podlaha a přetékající koš ubrousků pod umyvadlem. K dispozici jsou i funkční fény na vlasy.

Fotogalerie

Kolem třetí hodiny odpoledne hlásí tabule u plavčíků 400 návštěvníků. Celková kapacita je přitom podle návštěvního řádu 1 029 lidí na hodinu. O bezpečí se starají plavčíci, kteří jsou v pozoru na několika stanovištích. Při testování koupaliště jich bylo sedm.

„Voda je zatím studená, ale koupání je dobré. Mám malé dítě a pískoviště je přímo na slunci. Více by se mi líbilo ve stínu,“ řekla Soňa Babíková, která si s kamarádkou vychutnávala zdejší ledovou kávu.

Teplota vody venkovního dohřívaného bazénu je 24 stupňů. Bazén o délce 50 metrů a hloubce 0,7 až 1,75 metru nabízí i část pro plavce. Nehrozí tak, že by si nadšenci pro plavání nenašli místo na protáhnutí těla. Zájemci v něm najdou vodní lavice či například masážní chrliče.

Rodiny s dětmi mohou využít pískoviště nebo prolézačky

Nejmenší návštěvníci mohou řádit na menší skluzavce. Druhý bazén s hloubkou 0,7 metrů slouží dětem, které tam najdou například vodního ježka či menší skluzavku. Oba bazény, stejně jako celý areál, je přizpůsobený vozíčkářům.

Koupaliště na Kraví hoře

  • Voda 1
  • Služby 1
  • Občerstvení 1
  • Toalety 1
  • Atrakce 3
  • Parkování 1
  • Celková známka 1

Pozn: Jako ve škole, nejlepší je 1, nejhorší 5.

Relaxovat mohou lidé buď na půjčeném lehátku za 50 korun či na dece na posekané trávě. S hledáním stínu to mají obtížnější. Některá místa mají slunečníky, jiná stíní stromy. Více však je prostoru na přímém slunci.

Rodiny s dětmi mohou využít také dětské hřiště, kde je velké pískoviště, prolézačky, houpačky i lavičky k sezení.

Ačkoliv je pískoviště prostorné, není na něm kousek stínu. Děti si tam musejí hrát na slunci alespoň s pokrývkou na hlavě.

„Dětské hřiště máme rádi, protože je tu klid a několik prolézaček s pískem. Užíváme si i výhled na Brno. Děti se vyřádí na hřišti a já si zaplavu v bazénu pro plavce,“ řekla Dana Smékalová, která přišla na koupaliště se třemi vnučkami.

Děti do 15 let zaplatí vstupné 50 korun

Hladoví návštěvníci zaplní žaludek například tradičním párkem v rohlíku za 20 korun či hovězím burgerem za 90 korun. K mání je i smažený sýr s hranolky za 85 korun či smažený květák s hranolky též za 85 korun.

A vyberou si i vegetariáni – šopský salát za 85 korun či například salát z čerstvého ovoce za 45 korun. Za jeden kopeček zmrzliny dají z peněženky 15 korun.

Velké točené pivo Krušovice za 26 korun a Starobrno za stejnou cenu uspokojí chuťové buňky dospělých návštěvníků. V horku přijde vhod i ledová tříšť za 20 korun či fresh džus za 49 korun.

Velký test koupališť

Část, kde si mohou kuřáci zapálit cigaretu, naštěstí nezdobí špinavé popelníky, ale květináče vyhrazené pro nedopalky.

A na kolik tedy vyjde den u vody rodinu se dvěma dětmi na Kraví hoře?
Celodenní vstupenka pro dva dospělé vyjde na 200 korun.

Děti od 6 do 15 let zaplatí za celý den 50 korun. Pokud zatouží po pronájmu lehátka dají za jednoho 50 korun navíc. Ratolesti do 6 let mají vstupné zdarma.

Shrnuto: koupaliště Kraví hora je ideální místo ke koupání v blízkosti centra. V horkých dnech ale hrozí, že návštěvníka rozzlobí dav lidí na malém prostoru. Den u vody si dovolí i běžná rodina a hladem neumře. Jako bonus je čeká jedinečný výhled na Brno a jeho dominanty.

Autoři:

Nejčtenější

Slavná vězenkyně Věra Sosnarová v gulagu nikdy nebyla, doložil historik

Podle životního příběhu Věry Sosnarové vznikla kniha Krvavé jahody.

Věra Sosnarová je známá jako jedna z posledních českých pamětnic sovětských koncentračních a pracovních táborů. Už před...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Vynálezce z Blanska svými nápady předběhl dobu, žasnul nad ním i Edison

Vynálezce Ericha Roučku, který v Blansku položil základ místního...

Měl výjimečný talent. O cokoliv se zajímal, v tom přišel s nějakým objevem či vynálezem. Ericha Roučku, který v Blansku...

VIDEO: Smrt v autě přímo před vámi. Policie varuje před únavou při řízení

Nehoda

Záběry z hrozivé srážky, při níž se minulý týden čelně střetla dvě auta na tahu z Brna na Vídeň, zveřejnili policisté...

POHLED: Ardeleanu znovu píská v Brně! Tak ne, není to bezpečné

Rozhodčí Petr Ardeleanu měl ve 290. derby pražských S plné ruce práce.

Hodně krátkou paměť musel mít v českém fotbalovém prostředí ten, kdo rozhodoval o delegaci rozhodčích na 1. kolo druhé...

Další z rubriky

OBRAZEM: Zetory, jak je neznáte. V pásovém provedení i jako autobus

Zetorbus je speciální model, který byl určený k přepravě zaměstnanců uvnitř...

Zatímco některé modely traktorů z dílny brněnského Zetoru se vyráběly po tisících, z jiných bylo do světa vypuštěno jen...

Úřednice si odpykala trest za podvod, na radnici řeší investice dál

Ilustrační snímek

Referentka pro investice na úřadě v brněnském Starém Lískovci Renata Weisová dostala před čtyřmi lety dvouletou...

Podvodník slíbil psa z Ukrajiny, peníze putovaly do banky v Kamerunu

Shih-tzu

Obětí podvodu se stala šestatřicetiletá žena z Hodonínska, která si na internetu vyhlédla štěně rasy Ši-tzu. Nechala se...

Advantage Consulting, s.r.o.
SUPERVIZOR HLAVNÍ ÚČETNÍ KNIHY/MAJETKU

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 60 000 - 75 000 Kč

Najdete na iDNES.cz