Technika a sport ovládly brněnské výstaviště

  16:55aktualizováno  16:55
Novinky v elektronice, digitální zábavě, fotografování a sportu. To vše pod jednou střechou nabízí prostory Brněnského výstaviště, kde se až do neděle konají veletrhy Digitex, Interkamera a Sport Life.

Veletrhy Boat a Caravaning, Brno | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Fandové techniky by si neměli nechat ujít veletrh Digitex, kde jim desítky firem naservírují vymoženosti ze světa mobilních telefonů, navigací, LCD televizí či hardwaru.

K vidění bude i projekt Technologie & Design, který představí audiální a vizuální techniku zakomponovanou do prostoru. "V rámci projektu budeme vystavovat repro soustavu za více než milion korun, která je svým designem velice atraktivní," prozradila manažerka Kristýna Šnajdrová.

Ani příznivci počítačových her nepřijdou zkrátka. Organizátoři očekávají, že velkým tahákem bude česko-slovenská série turnajů World Game Master, kde se ve čtyřech počítačových hrách utkají jednotlivci i celé klany.

Veletrhy Boat a Caravaning, Brno

"Souboje budou moci návštěvníci sledovat na velkoplošných plátnech, bude přítomna i kvalifikovaná osoba, která bude hry komentovat," upřesnila Šnajdrová.

Fotoaparáty či související příslušenství a software představí veletrh Interkamera. Kromě prohlídky přístrojů si budou moci lidé práci s fotografií sami vyzkoušet ve speciálních workshopech.

V sobotu i neděli se budou rovněž konat přednášky českého cestovatele a fotografa Jiřího Kolbaby. Za zmínku stojí i výstava Adolfa Zika. "Uvedeme fotografie, které ještě nikdy nebyly prezentovány," sdělila Šnajdrová.

Pod anglickými slůvky Sport Life, Bike Brno, Boat Brno a Caravaning Brno se skrývají veletrhy namířené na vyznavače sportu a aktivního trávení volného času. Návštěvníci uvidí nové modely kol, kolekci lyží pro letošní sezonu, přívěsy nebo třeba obytné lodi.

Veletrhy Boat a Caravaning, Brno Veletrhy Boat a Caravaning, Brno

I zde si mohou zájemci leccos vyzkoušet. "Připravili jsme školu in-line bruslení, jízdu na elektrokole či lekce aerobiku," vypočítává některé aktivity manažer veletrhu Sport Life Jan Šmíd.

Nejčtenější

Po celém dni na poli mívám halucinace, říká mladý řidič kombajnu

Dvaadvacetiletý Daniel Masnica z Hajan na Brněnsku tráví minimálně šest letních...

Většina studentů zamíří na léto do zahraničí, na vodu či tábory. Dvaadvacetiletý Daniel Masnica z Hajan na Brněnsku...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Vynálezce z Blanska svými nápady předběhl dobu, žasnul nad ním i Edison

Vynálezce Ericha Roučku, který v Blansku položil základ místního...

Měl výjimečný talent. O cokoliv se zajímal, v tom přišel s nějakým objevem či vynálezem. Ericha Roučku, který v Blansku...

Prvotřídní domácí kvalita. Prohlédněte si 10 nejlepších staveb v Česku

Vodárenská věž a observatoř Praha. Oživlá zděná dominanta pražské Letné je dnes...

Do letošní ročenky české architektury se dostalo přes třicet realizací. Ambice bydlet v pěkném domě nemají jen soukromí...

V nákladně opravené brněnské tržnici chybí čerstvé zboží i zákazníci

Takto to vypadalo tento týden ve všední den dopoledne v prvním patře budovy...

O stánkový prodej v opravené budově na brněnském Zelném trhu není ani po dvou letech od otevření zájem. Podle opozice...

Další z rubriky

Brněnský klub válčí s městem, vyhláška omezila hudbu pouze v jedné ulici

Brněnský klub Bajkazyl musí omezit hudbu kvůli městské vyhlášce, která se...

Brněnský klub Bajkazyl se pouští do boje s městem. Kvůli vyhlášce, která omezila pouštění hudby o tři hodiny, se obrátí...

Vynálezce z Blanska svými nápady předběhl dobu, žasnul nad ním i Edison

Vynálezce Ericha Roučku, který v Blansku položil základ místního...

Měl výjimečný talent. O cokoliv se zajímal, v tom přišel s nějakým objevem či vynálezem. Ericha Roučku, který v Blansku...

Mladík se probudil až na konečné, tak rozkopal zastávku. Pak se šel udat

Mladík ve vzteku prokopl výplň zastávky

Neobvyklý případ řešili o víkendu brněnští strážníci. Třiadvacetiletý mladík ve vzteku poničil zastávku, posléze se k...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz