Diskuse k článku

Svoboda: Muslimů si velmi vážím, jedna mešita v Brně ale stačí

Předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda podpořil jihomoravské lidovce, kteří odmítají stavbu druhé mešity v Brně. Záměr nedávno oznámila tamní islámská komunita. Svoboda novinářům řekl, že chce otevřenou Evropu, ale příchozí musí respektovat místní tradice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kus_buchty

mrkněte na to

http://www.youtube.com/watch?v=UTzEpt49yeU - komentáře netřeba

0/0
31.7.2009 12:49

kocourek96

Cyrilláh prolhaný

0/0
29.7.2009 14:50

J.J.HOLKA

Re: Cyrilláh prolhaný

připomeň mu 8.přikázání:

"Nepodáš křivého svědectví." ;-)

0/0
29.7.2009 15:36

libienski

Milý Cyrile

vítám tě jako zástupce nové mimoparlamentní partaje. Gratuluji k tvému kapitánskému můstku, ze kterého řídíš fregatu KDÚ-ČSL do vod zapomnění. Být tebou, jak jim poskytnu k přestavbě kostel. Jen v Brně jich je prázdných minimálně 5, pokud vím tak stát či obec na ně musí každým rokem nemalou částkou přispívat. Na jednu stranu mě překvapilo tvé prohlášení, že lepší muslim než bezvěrec, když to parafrázuji, ale na stranu druhou není česká katolická společnost absolutně připravena nabídnout čechům cokoli, co by je k víře, byť vzdáleně mohlo alespoň přiblížit. Nemám z toho radost, ale na druhou stranu to dává šanci nějakým mladým a v politice minulostí nezatíženým katolíkům zaplnit Vaše místo na české politické mapě.

0/0
29.7.2009 14:26

AlBunda

pokud vím,tak se nejedná o mešitu,ale o modlitebnu.

a pokud bude fungovat ta nová,stará se zavře,takže o co jde?Minaret tam stejně nebude,bude nenápadná jako ta stará a muslimové se scházet budou i mimo modlitebnu,takhle to můžete aspoň monitorovat,kdo tam leze.Já nejsem dnešní,takže tam nelezu,není důvod:-P

0/0
29.7.2009 1:07

p_jiri

Jak vůbec taková mešita vypadá uvnitř?

Docela by mě zajímalo, kde jsou organizované prohlídky mešit. Například při prohlídkách hradních kaplí i některých kostelů jsme s přítelkyní příjemně překvapeni krásou výzdoby. Ruský pravoslavný kostel v K.V. je také nádherný. Tuto krásu uznáváme, ač oba ateisté a rádi bychom porovnali s výzdobou mešity. Kterou byste v tuzemsku doporučili jako nejlépe vyzdobenou?

0/0
28.7.2009 17:52

AlBunda

Re: Jak vůbec taková mešita vypadá uvnitř?

bývají tam několikrát do roka dny otevřených dveří,ale jde to domluvit i individuálně.ale nic honosného nečekejte,je to malá modlitebna,nic honosného.

0/0
29.7.2009 1:05

Najdete na iDNES.cz