Trest pro boxera Plachetku za znásilnění platí, obnovy procesu nedosáhl

  12:04aktualizováno  12:20
Odsouzený boxer Ľudovít Plachetka před Krajským soudem v Brně neuspěl s žádostí o obnovu procesu. Za znásilnění družčiny sestry si odpykává osmiletý trest.

Soudci nemohli rozhodnout dříve, protože potřebovali vyslechnout oběť. Žena se dostavila až dnes po opakované výzvě. Na žádost vypovídala v nepřítomnosti Plachetky, kterého eskorta na dobu její výpovědi vždy odvedla z jednací síně.

Vše se točí kolem facebookové konverzace mezi obětí a její kamarádkou. Ta uvedla, že se jí oběť svěřila, že to udělala dobrovolně a znásilnění si vymyslela, protože sestře záviděla, že má přítele, který pracuje a kupuje rodině dárky.

„Proč bych si to vymýšlela? Sestře bych neublížila,“ zopakovala ale u soudu poškozená.

Plachetkova obhájkyně Ludmila Krejčí v závěrečné řeči upozornila na to, že policie při vyšetřování pochybila, když neprovedla rekonstrukci.

„Znalecké posudky odporují předpisům o znalcích a jsou neobjektivní. Celá romská komunita mluvila o tom, že mezi oběma ženami došlo v parku ke konfliktu, při kterém Šárka přiznala, že si vše vymyslela,“ míní Krejčí.

Odlišné výpovědi svědků

Sám Plachetka četl několikaminutovou závěrečnou řeč, kde citoval z trestního řádu a znalecký posudek označil za nevěrohodný.

„Její aktivita na Facebooku a vyzývavé fotky v plavkách nevypovídají o tom, že by trpěla posttraumatickou poruchou. Byl jsem odsouzen na základě smyšlené výpovědi,“ řekl Plachetka a dodal, že v minulosti několikrát upozorňoval na rozpory ve výpovědích poškozené. „Uváděla to, co se jí hodilo, což svědčí o tom, že si vymýšlí,“ dodal.

Senát soudců ale nakonec žádost o obnovu řízení zamítl. „Výpovědi svědků popisovaly úplně jiné historky. Základ byl sice stejný, ale lišili se v detailech. Působí to, jak kdyby si vymýšleli,“ zdůvodnil rozhodnutí předseda senátu Aleš Novotný.

O obnovu řízení usiloval Plachetka poté, co se dostal k fotkám facebookové konverzace, v níž sestra jeho družky tvrdí, že si znásilnění vymyslela.

Za znásilnění dostal Plachetka osmiletý trest. Soudci také rozhodli, že si musí odsedět i čtyři roky trestu za vraždu matky své bývalé přítelkyně z roku 1998. Z vězení ho totiž dříve podmínečně propustili. Pokud se ale odsouzený odpustí na svobodě dalšího trestného činu, za mříže se vrátí.

Autor:

Nejčtenější

Žena psychicky deptala synovu učitelku, vylákala od ní pět milionů

ilustrační snímek

Ve dne i v noci bombardovala žena z Brněnska desítkami SMS učitelku svého syna, ze které se snažila vylákat peníze. S...

Žena uvěřila, že prodá kočárek do USA, podvodníkovi ještě zaplatila

Auto srazilo v Praze chodkyni s kočárkem (14.12.2015).

Na svou naivitu doplatila devětadvacetiletá žena z Brněnska, která se snažila přes internet udat svůj použitý kočárek....

Řidiče přepadl hlad, kamion odstavil na rušné silnici a šel si pro oběd

Řidič odstavil v Břeclavi svůj kamion v rušné Sovadinově ulici a odešel do...

Svérázným způsobem vyřešil v úterý kručení prázdného žaludku řidič kamionu v Břeclavi. Svou soupravu zaparkoval přímo...

Do policejního autoparku přibylo zabavené Audi RS6, které propadlo státu

Jihomoravská dopravní policie od prosince 2018 využívá Audi RS6, které předtím...

Nový výstavní kus mají ve svých garážích jihomoravští dopravní policisté. Od prosince využívají vůz Audi RS6, který...

Hoteliér si patentoval soutěž v natažení koštýře vína, konkurenti se diví

Mendelova univerzita ke svému stoletému výročí připravuje víno z vlastní dílny....

„Natažení koštýře vína na čas“ už by si do pozvánky na vinařské akce neměl dát jen tak leckdo. Hoteliér z Mikulova si...

Další z rubriky

Výstaviště chceme otevřít. Piráti navzdory koalici hájí Vokřálův plán

Předseda představenstva veletrhů Jiří Oliva říká, že Bauerův zámeček by mohl...

Po změně vedení Brna to vypadalo, že plán většího otevření výstaviště lidem, jak prosazoval bývalý primátor Petr...

Do cestovního ruchu pronikají roboti, představí se v Brně na výstavišti

V Brně začal veletrh Regiontour.

Brněnské výstaviště od pátku ožije cestováním. Až do neděle bude hostit veletrhy cestovního ruchu. Na české luhy a háje...

Do policejního autoparku přibylo zabavené Audi RS6, které propadlo státu

Jihomoravská dopravní policie od prosince 2018 využívá Audi RS6, které předtím...

Nový výstavní kus mají ve svých garážích jihomoravští dopravní policisté. Od prosince využívají vůz Audi RS6, který...

Najdete na iDNES.cz