Slevové portály v Brně - méně zboží, ale kvalitnější než třeba v Praze

  8:15aktualizováno  8:15
Slevové portály se ve velkém rozjely i v Brně a obzvlášť před Vánocemi se lákavé nabídky ještě rozmnožily. Přibyly hlavně slevy na jídlo v restauracích a na zimní dovolené. "Vybírám večeři na náš dámský vánoční večírek, proseděla jsem u počítače skoro hodinu," popsala pětatřicetiletá Brňanka Mirka.

(Ilustrační snímek) | foto: Profimedia

Vybrat tu nejzajímavější nabídku na desítkách serverů, které v názvech využívají lákavé slovo sleva, pomáhají bezradným návštěvníkům takzvané agregátory. Tedy weby, které nabízí zboží na jednotlivých slevových serverech pohromadě. Nabídek je nepočítaně a provozovatelé serverů slibují, že zboží ještě přibude. "Kraje jsou velmi zajímavé, tam teď nabídku rozšiřujeme," řekl Vladimír Hlaváček z webu Zapakatel.cz.

Jak získat slevu

Stačí, aby se na nabízené zboží či akci přihlásil dostatečný počet zákazníků, často jde o deset či dvacet přihlášených, a od té chvíle začíná platit.

Stačí kliknout na políčko "Koupit", po zaplacení převodem či platební kartou přijde zákazníkovi do e-mailu voucher, který pak uplatní. Někde si jej může vyzvednout na pobočce.

Nabídka na internetu zpravidla trvá 24 hodin, ale někdy i déle.

"V Praze jsou lidé víc vybíraví, v Brně jdou slevy víc na odbyt," komentovala také Klára Šikulová ze serveru Perfectslevy.cz, který se orientuje na brněnské zákazníky. Podle Šikulové v Brně sice není tak široká nabídka jako v Praze, zato podle ní nedochází tolik ke konfliktům mezi zákazníky a prodejci.

"Naše menu nabízíme na slevách už téměř rok a jsme spokojení. S vouchery přichází studenti stejně jako starší lidé, kteří večeři u nás dostanou jako dárek," řekla Jana Chlupová z brněnské restaurace Kolibaba. Podle ní restaurace na slevách rozhodně neprodělává. Slevy ale neprospěly například restauraci Bohéma na Rooseveltově třídě, která nabízela příliš mnoho slev. Kvůli velkému množství voucherů nebyla schopna uspokojit návštěvníky a brzy skončila.

Večeře i se slevou 80 %, ale i charita

Vánoce se mají pořádně oslevit, láká na vánoční nabídku jeden ze slevových serverů. Jihomoravané teď na internetu hledají hlavně jídlo a zimní dovolené. Kdo se zaregistruje, tomu posílají denně desítky nových slevových akcí.

"Už tolik neláká nabídka, která se týká krásy, naopak teď lidé vybírají hlavně zboží i dárkové poukazy," uvedl Hlaváček. Servery lákají hlavně na výši slevy, která často činí až 80 %. "Úspěchy měly smažená křidýlka nebo také přehlídka bojových umění na stadionu ve Vodově ulici, sto vstupenek bylo hned rozebraných," dodala Šikulová.

Nedávno provozovatelé serveru Perfectslevy.cz vmísili do nabídky zajímavý tip. Vybíralo se na speciální postýlku pro malou Sofii z Kuřimi. "Ke každému příspěvku jsme přidali 10 až 100 korun, celkově jsme předali matce dívenky pětadvacet tisíc korun," řekl Petr Holík z Perfectslevy.cz.

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Zapomenutý atentát. V Brně na konci války zastřelili esesáckého účetního

August Gölzer byl jedním z velitelů a účetním XXXIX. úseku SS v Brně. Zemřel na...

Byl to večer jako každý jiný. V ulicích Brna jezdila auta a tramvaje, lidé spěchali domů. Do historie se 7. únor 1945...

Cinklé sázky na fotbal? Podezření padlo na klub ze Znojma

Korupce ve fotbale - ilustrační foto

Druholigové fotbalové Znojmo čelí podezření. Jeho zápasy v zimní přípravě mohly být zmanipulované. Problémy na jih...

Špinavé fotbalové pavučiny. Jak hluboký je problém, který řeší Znojmo?

Stadion fotbalového Znojma

Znělo to jako mimořádně lákavá nabídka. Tak lákavá, že je až s podivem, že nevzbudila podezření. Když tajemní...

Osobní vlak poblíž Brna srazil nezletilou dívku, na místě zemřela

Ilustrační foto

Střet s osobním vlakem u Tetčic nedaleko Brna nepřežila nezletilá dívka. Příčiny neštěstí na místě vyšetřují policisté,...

Další z rubriky

Rozměry Země pomohl zpřesnit brněnský jezuita, narodil se před 300 lety

Josef Xaver Liesganig jako první v zemích rakouské monarchie v roce 1759 použil...

Nad brněnskými Soběšicemi stojí vedle montované rozhledny na kopci Ostrá horka nenápadný žulový kvádr. Připomíná...

Na vesnicích vybudují společné zahrady. Poslouží k výuce i setkávání

Ilustrační snímek

Na jižní Moravě vzniknou sdílené zahrady. Poslouží dětem k výuce i k příjemnému posezení. Takovou cestou jdou zatím tři...

Starožitník koupil zámek jako ruinu, po patnácti letech je z památky skvost

Letovický zámek v roce 2008 získal cenu Nejlépe opravená kulturní památka v...

Na kopci nad Letovicemi na Blanensku se tyčí zámek. Od roku 2004 ho opravuje Bohumil Vavříček. Už jen pár pokojů a bude...

Najdete na iDNES.cz