Zvuk připomínající alarm narušil na Mikuláše koncert v centru Brna

  17:03aktualizováno  17:03
Jako letos v červenci, i ve středu večer při oslavách Mikuláše slyšeli návštěvníci koncertu na brněnském náměstí Svobody zvuk podobající se alarmu či siréně. Kapela však vystoupení nepřerušila a hrála dál.

Vánoční trhy v Brně na náměstí Svobody | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Podle organizátorů probíhajících vánoční trhů z Turistického informačního centra (TIC) zvuk narušil tři písničky. „Siréna byla slyšet mezi osmou hodinou večer a čtvrt na devět,“ uvedla mluvčí TIC Adéla Nováková.

V tu dobu byla na pódiu kapela s názvem Pro Tebe, jejíž členové si zvuku také všimli. „Někdo pustil něco jako alarm od auta nebo sirénu,“ uvedl člen kapely Jiří Vedral. Koncert ale kvůli tomu nepřerušili a své vystoupení, končící před devátou hodinou, dohráli.

Na náměstí Svobody ve středu večer dorazili kvůli hudební produkci i policisté. Nevolali je však organizátoři koncertu proti jeho narušení.

„Dostali jsme oznámení, že hladina hluku v jednom z bytů na náměstí Svobody překročila stanovený limit. Policejní hlídka vyrazila na místo, chtěla oznámení prošetřit, nicméně se na oznamovatele nedozvonila, a ten s ní ani jinak nekomunikoval,“ popsal policejní mluvčí Pavel Šváb.

Podle mluvčí TIC Brno stáli policisté u obchodního domu Humanic, odkud se šířil podobný zvuk i letos v létě při probíhajícím vystoupení Billa Frisella, který byl jedním z hlavních lákadel letošního Bohemia Jazz Festu. Do středy to byl podle Novákové jediný podobný incident.

Tehdy se k této produkci přiznal Jiří Novák, muž, který si opakovaně stěžuje na hluk v centru Brna a který v minulosti opakovaně vyhrál soudní spory. Zastal se ho Nejvyšší i Ústavní soud.

„Nevím o žádném narušování Jazz Festu. Obtěžovala nás hudební produkce z náměstí Svobody, v bytě nám to rezonovalo. Tak jsme si udělali technoparty. Jestli jsme někoho obtěžovali, o tom nevím,“ reagoval v létě Novák.

Podle něj město musí respektovat rozhodnutí soudu, a to nedělá. Rozsudek přitom stanovil, že hladina hluku na náměstí nesmí převýšit ve dne v průměru 50 decibelů, tedy úroveň klasického pouličního šumu, a po 22. hodině ještě o deset méně, což je úroveň běžného šumu v pozadí.

Novák si však není vědom toho, že by ve středu večer něco během koncertu na náměstí Svobody pouštěl.

Adéla Nováková uznává, že mohl být v centru Brna včera o něco větší ruch, jelikož bylo Mikuláše a spousta rodičů byla s dětmi v centru. „Tak to bylo ovšem na všech náměstích,“ dodala.

Takto narušil zvuk připomínající alarm koncert na Jazz Festu letos v létě

Autor:

Nejčtenější

Slavná vězenkyně Věra Sosnarová v gulagu nikdy nebyla, doložil historik

Podle životního příběhu Věry Sosnarové vznikla kniha Krvavé jahody.

Věra Sosnarová je známá jako jedna z posledních českých pamětnic sovětských koncentračních a pracovních táborů. Už před...

VIDEO: Smrt v autě přímo před vámi. Policie varuje před únavou při řízení

Nehoda

Záběry z hrozivé srážky, při níž se minulý týden čelně střetla dvě auta na tahu z Brna na Vídeň, zveřejnili policisté...

Erata čeká operace, dál chce hrát. Plekanec podepsal na rok s Kometou

Zadumaný Tomáš Plekanec na brněnské střídačce.

Hokejový útočník Tomáš Plekanec bude v další extraligové sezoně hrát za brněnskou Kometu. Na jaře přitom pomohl...

POHLED: Ardeleanu znovu píská v Brně! Tak ne, není to bezpečné

Rozhodčí Petr Ardeleanu měl ve 290. derby pražských S plné ruce práce.

Hodně krátkou paměť musel mít v českém fotbalovém prostředí ten, kdo rozhodoval o delegaci rozhodčích na 1. kolo druhé...

Bouřky se prohnaly Českem. Strhlá střecha na Karvinsku poškodila několik aut

Silný vítr strhl v Českém Těšíně střechu autoservisu (21. července 2019)

Přes Česko se prohnaly bouřky spojené se silným větrem. Nejvíce škody evidují hasiči v Moravskoslezském a Jihomoravském...

Další z rubriky

Změnou pruhů na Údolní v Brně zmátli řidiče. Část z nich jezdí špatně

Přechodem zrušili pruhy pro auta. Přesto nimi některá auta stále jezdí.

Na Údolní ulici v Brně sice namalovali chybějící přechod, kvůli nutnému zúžení silnice ale změnili i další pruhy....

Věrní diváci přijdou do letního kina i za deště, říká jeho organizátorka

Monika Šimková ze spolku Noční motýl se stará o letní kino na nádvoří radnice...

Momenty, kdy vítr strhl plátno letního kina nebo kdy chlapík z bufetu zachraňoval vlastním DVD představení, či týdny,...

VIDEO: Brno brázdí „trojčata“, je to nejdelší tramvajová souprava v Česku

Spojením tří tramvajových vozů vytvořili v Brně nejdelší soupravu v Česku. Měří...

Tři spojené tramvajové vozy nyní jezdí ulicemi Brna a v těchto dnech jsou nejdelší soupravou svého druhu v Česku. Měří...

Najdete na iDNES.cz