Silvestrovský krimipříběh o nájemných vrazích, kteří dostali strach

  16:23aktualizováno  16:23
Matka chtěla nechat zavraždit svého syna a najala si na něj proto zabijáky. Těm za odměnu slíbila elektroniku, kterou měla doma, a k tomu sto tisíc v hotovosti. Redaktor MF DNES napsal silvestrovskou krimipovídku, která vznikla na základě skutečného případu.
(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: SXC.hu

Milada nebyla v žádném ohledu chudinka. Ve svém letitém soužití s manželem Rudolfem si už na začátku získala díky neobyčejné výřečnosti dominantní postavení. Ani po materiální stránce se o sebe nemusela bát, protože v obci, kde bydlela, jí patřily hned dva domy.

Jenže idyla byla jen zdánlivá. Když si našla mladého milence odkudsi z východního Slovenska, rozhodla se, že kromě muže změní i bydliště. K tomu jí měl dopomoci prodej nemovitostí. Tehdy však narazila, protože v jednom z domů bydlel i s rodinou syn Martin. A tomu se nápad vůbec nelíbil. Neoblomil ho ani příslib, že mu matka po prodeji vyplatí jeho podíl.

Starší syn po matce nejspíš zdědil prchlivou povahu, protože jejich vztah nebyl nikdy poklidný. Právě naopak. Nebylo výjimkou, když jejich výměnu názorů ukončila až policejní hlídka.

Tentokrát se však matka Milada opravdu naštvala a rozhodla se vyřešit vzniklý problém jednou provždy. S pomocí mladšího syna Petra naplánovala vraždu svého staršího potomka. Proto navázala kontakt s nechvalně známou trojicí bratrů, kteří už měli na triku pár vykrádaček. To, co po nich žádala, však měli vykonat poprvé.

"Mládenci, potřebuji se zbavit svého staršího syna. Šli byste do toho?" šla Milada rovnou k věci. "A co za to?" zajímalo mluvčího tria Štefana. Milada jim slíbila jako zálohu veškerou elektroniku, kterou měla doma, a k tomu nějakou tu tisícovku v hotovosti. Bratři souhlasili. Od té doby se chodila dívat na televizi ke kamarádce, její muž raději mířil do hospody. Ostatně, jako doposud ...

Najatí "vrazi" se chystaného činu nakonec zalekli

Postarším mládencům s kníry se plán zpočátku líbil a hlavně odměna za jeho splnění. Pak se však zalekli, zda jim zkušenosti s kdejakým zámkem na dveřích budou stačit k tomu, aby sprovodili ze světa člověka.

"Pokud se vám to nelíbí, seženu si nějaké Ukrajince. Ti to pro mě udělají levněji a bez komplikací," měla při jejich váhání hned jasno Milada.

Povedená trojice si už nedovolila couvnout, i když měla určité pochybnosti. "Já se bojím, že jestli ta baba osloví nějaké známé firmy, mohlo by se přijít i na nás," uvažoval Štefan. I bratrům zněla jeho domněnka logicky, a tak se společně vydali ke svému dobře známému vyšetřovateli, kapitánu Hnátkovi.

Policista se zprvu podivil, když uviděl známé trio bez obvyklého uniformovaného doprovodu. Pak však začal jednat. Bratrům poradil, ať se znovu sejdou s objednavatelkou vraždy a potají rozhovor nahrají.

Nic netušící Milada dál kula pikle, a tak kapitán Hnátek brzy získal spoustu usvědčujících důkazů jako na podnosu. Pak už nebyl problém povolit policejní odposlechy, a když se "schylovalo" k hrůznému činu, spadla klec. Přímo při předání peněz. Žena se ani nedozvěděla, jak měl její syn odejít z tohoto světa.

Takový konec Milada nečekala. Brzy zjistila, že vše svědčí proti ní. A že se na více než deset let přestěhuje úplně jinam, než původně chtěla. Za vězeňské mříže. Podobně dopadl i její mladší syn Petr.

Autor:

Nejčtenější

Hašek titul JUDr. neměl získat. Jeho práce by propadla i jako seminárka

MF DNES získala rigorózní práci Michala Haška

Rigorózní práci, díky které Michal Hašek získal titul JUDr. ve slovenském Sládkovičově, exhejtman 7 let tají. MF DNES...

Eda z Mostu! je moje role snů. Lidé mě zdraví „drž úhel“, říká Isteník

Michal Isteník hraje výčepního Edu, který v Mostě provozuje hospodu Severka....

Seriál Most! protkaný nekorektním humorem trhá divácké rekordy. Diváky baví i impotentní výčepní Eda, ztvárněný...

„Vlevo dole, vole.“ Timo připsal prezidentovi další citát pod mostem

Pod mostem v Bítešské ulici v Brně se objevil další nápis odkazující na kauzu...

V Brně se po čase znovu objevil nápis odkazující na kauzu prezidenta Miloše Zemana kolem jeho obvinění zesnulého...

Plekanec se rozloučil s Kometou. Gól nedal, ale v bránění byl vzorem

Zadumaný Tomáš Plekanec na brněnské střídačce.

V seznamu střelců hokejové Komety byste jeho jméno hledali marně, přesto si služeb hvězdného Tomáše Plekance v Brně...

Špinavé fotbalové pavučiny. Jak hluboký je problém, který řeší Znojmo?

Stadion fotbalového Znojma

Znělo to jako mimořádně lákavá nabídka. Tak lákavá, že je až s podivem, že nevzbudila podezření. Když tajemní...

Další z rubriky

Nejstarší listina v Česku je z roku 994. Údajně ji donesl voják v botě

V Brně je k vidění kopie nejstarší dochované listiny na českém území z roku 994...

Schovanou v botě donesl voják z Itálie do českých zemí za první světové války vzácnou listinu z roku 994. Alespoň o tom...

Z garáže vyrostli v lídra trhu, podnikatelům roku pomohl i krizový rok

Manželé František Fabičovic a Radka Prokopová z břeclavské firmy Alca plast se...

Začínali v garáži, dnes mají obrat přes miliardu korun a zaměstnávají stovky lidí. Manželé František Fabičovic a Radka...

Vysušené střední Moravě průměrný déšť stačit nebude, varuje předpověď

Prachové bouře na Kyjovsku odnáší z polí nejvzácnější vrchní vrstvu zeminy,...

Zima se blíží ke konci a začíná bilancování, jak srážkami pomohla krajině loni sužované extrémním teplem a suchem. A...

Najdete na iDNES.cz