Sezona adrenalinových zážitků je v plném proudu

  16:38aktualizováno  16:38
Tandemový seskok z výšky čtyř kilometrů, zorbing či vyhlídkový let balonem. Začátek prázdnin a krásné počasí těmto sportům významně nahrávají a adrenalinové zážitky jsou mezi lidmi všech věkových kategorií čím dál oblíbenější.

Tandemové seskoky i lety balonem jsou čím dál populárnější, přeje jim i krásné počasí a začátek prázdnin. Ilustrační foto | foto: CzechTourism

Skvělou zábavou vhodnou pro slabší povahy i malé děti mohou být například lanová centra či parky. Jeden takový vyrostl v květnu na hlavní pláži u Vranovské přehrady. Sedmnáct překážek je tam zavěšených ve výšce od čtyř do devíti metrů.

Tomáš Hubený v lanovém centru na pláži u Vranovské přehrady Tomáš Hubený v lanovém centru na pláži u Vranovské přehrady

"Doufáme, že se začátkem sezony se návštěvnost zvedne. Lézt může úplně každý, s instruktorem to zvládnou i pětileté děti," uvedl uvedl Tomáš Hubený, jednatel firmy Bakchus Aktivity, která lanový park ve Vranově provozuje.

Tandemový seskok jako odměna za vysvědčení

Skočit z letadla do prázdna s padákem na zádech už ale vyžaduje pořádnou dávku odvahy. Ti kteří se ke skoku nakonec odhodlají, se pak často vrací zážitek si zopakovat. "Velké procento lidí si jde skočit znova," sdělil Zdeněk Lhota, majitel společnosti Tandem na druhou.

Podle jeho slov celkově nejvíc lidí skáče na konci června a potom na konci prázdnin.

Domluvit tandemový seskok například v Brně je komplikované ale nikoli nemožné. "V Brně je na letišti velký provoz, takže na skákání nezbývá prostor. Občas se nám to sice podaří domluvit na letišti v Medlánkách, ale nejčastěji skáčeme v Kunovicích, což je asi hodinu od Brna," vysvětlil Lhota. Skákat se podle něj dá také v Mostě či Kolíně.

Tandemový seskok lze pořídit zhruba za cenu tří tisíc šesti set korun. S fotkami a videozáznamem je pak cena asi o dva tisíce vyšší.

Ve velkém se také rozjíždějí takzvané zážitkové dárkové poukázky. "Teď jsme o ně zaznamenali zvýšený zájem. Rodiče kupovali dětem seskok za vysvědčení nebo třeba k narozeninám," uvedl Zdeněk Lhota.

Balonem se dá létat v noci i při východu slunce

Zvýšený zájem o své služby zaznamenávají i firmy provozující balonové létání. "Léto je hlavní sezona balonového létání. Objednat lze například noční let, či let při východu slunce," popsal pilot balonu a instruktor balonového létaní Tomáš Stejskal.

A že se jedná o neobvyklý, ale velmi populární dárek potvrzuje i on. "Letos několikrát přišli koupit poukaz na balonový let maturanti svému učiteli," řekl instruktor.

Vyhlídkový let se dá objednat úplně kdekoli. "Záleží na přání zákazníka, létá se po celém Česku. Například do Beskyd, Českého Ráje, na Konopiště či na Karlštejn. Ideální je domluvit si termín zhruba tři týdny dopředu," poradil Stejskal.

Let v malém koši, do kterého se vejdou čtyři osoby, přijde na pět a půl tisíce, Výlet v balonu, kam se vejde až dvacet osob pak vyjde o tisíc korun levněji.

Autoři: ,

Nejčtenější

V bytovém domě ve Vyškově našli ve výtahové šachtě dva mrtvé mladé lidi

V bytovém domě ve Vyškově našli ve výtahové šachtě dva mrtvé mladé lidi

Policisté ve Vyškově vyšetřují smrt dvou mladých lidí. Těla nalezli sousedé v neděli brzy ráno v přízemí bytového domu....

Obchod byl jako moje dítě, říká šéf. Místo domácích potřeb bude fastfood

Jaroslav Cimrman ke konci srpna zavírá prodejnu domácích potřeb na Masarykově...

Majitel obchodu s domácími potřebami v centru Brna Jaroslav Cimrman odchází ke konci srpna do penze a s ním končí i...

VIDEO: Třináctiletý chlapec sledoval mobil, vzápětí ho srazila tramvaj

Třináctiletý chlapec sledoval mobil. Vzápětí ho srazila tramvaj

Třináctiletý kluk mohl přijít o život při vážné nehodě, která se stala ve středu v podvečer u brněnské hokejové haly....

Mladík mlátil o hlavu menšího chlapce, video s bitkou kolovalo na internetu

Napadení školáka

Policisté vyšetřují brutální napadení školáka na vlakovém nádraží ve Znojmě. Útočníkem byl jen o něco starší...

Dvacítku na mostě přes Nové Mlýny porušily za dva týdny tři tisíce řidičů

Po provizorním mostu přes Nové Mlýny už se jezdí. Sice v obou směrech, ale jen...

Na provizorním mostě přes Novomlýnské nádrže nedaleko Pasohlávek na Brněnsku hlídá od začátku srpna maximální povolenou...

Další z rubriky

Hraboši na vinicích hasí žízeň šťávou z hroznů, tahají si je i do nor

Hraboš polní děsí zemědělce, na jednom hektaru půdy jsou tito přemnožení...

Vinaři mají dalšího nepřítele – ke špačkům se přidali hraboši. Čím jsou hrozny zralejší, tím víc přemnožené hlodavce...

VIDEO: Třináctiletý chlapec sledoval mobil, vzápětí ho srazila tramvaj

Třináctiletý chlapec sledoval mobil. Vzápětí ho srazila tramvaj

Třináctiletý kluk mohl přijít o život při vážné nehodě, která se stala ve středu v podvečer u brněnské hokejové haly....

Univerzita chce turisty do periferií jižní Moravy, zapojí i vědce z Izraele

Bukovanský mlýn

Krásný region, tak proč o něj mezi turisty není větší zájem? I na tuhle otázku se pokusí odpovědět vědci z Mendelovy...

Najdete na iDNES.cz